Island - ako na dlani

Reykjavík láme rebríčky hitparád najobľúbenejších metropol planéty. Nádherná poloha v zálive pod ochranou majestátneho vulkanického pohoria Esja a najbohatšia kultúrna scéna pod polárnym kruhom. Čarovné vodopády, bublajúce jazierka, termálne kúpaliská, vulkány a lávové polia, farebné hory Landmannalaugar a plavba obojživelníkom po ľadovcovej lagúne Jökulsarlón – najkrajšia scenéria ostrova? To všetko a ešte oveľa viac za 7 dní a fantastickú cenu!

VSTUPY V CENE   I   FESTIVAL   I   NÁRODNÉ PARKY   I   AJ PRE DETI   I   POLÁRNA ŽIARA****

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

 

Termíny Počet dní Osoba Poznámka Dieťa do 12 r.*
12.02. - 20.02. 2017 (ALT)**** 9** 1 280 EUR uzavreté 799 EUR
25.05. - 31.05. 2017 7 1 180 EUR uzavreté 749 EUR
11.07. - 17.07. 2017 7 1 395 EUR uzavreté 899 EUR
18.07. - 24.07. 2017 7 1 395 EUR uzavreté 899 EUR
15.08. - 21.08. 2017*** 7 1 395 EUR uzavreté 899 EUR
27.08. - 02.09. 2017**** 7 1 285 EUR uzavreté 849 EUR

* pri ubytovaní s dvoma dospelými   I   ** v programe naviac návšteva polostrova Snaefelsness   I   *** Kultúrna noc v Reykjavíku - obrovské množstvo koncertov zdarma (a pre záujemcov aj možnosť maratónu/polmaratónu/behu na 10 km :-) I **** šanca na pozorovanie polárnej žiary a vo februárovom termíne naviac možnosť návštevy unikátnej ľadovcove jaskyne (viac info viď fakultatívne výlety)

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ I Neuveriteľná „exotika“ vzdialená iba 4 hodiny letu! Ostrov ohňa, ľadu a lávy vyzdvihnutý z morského dna iba pred 17 miliónmi rokov.  Vodopády SeljalandsfossSkógafoss, povestné prírodné úkazy islandského juhozápadu. Už ste sa niekedy prechádzali poza vodopád? A ako sa žije pod sopkou Eyjafjallajökull? Prejdeme sa aj po magickej pláži Reynisdrangar s čiernym pieskom, monumentálnymi čadičovými stĺpmi a trojicou skamenených trolov. Blízke útesy Dýrholaey s úchvatným výhľadom na pobrežie, v letných mesiacoch často aj s roztomilými vtáčími obyvateľmi - alkami.

3. DEŇ I Mohutné polia sándurov nás budú sprevádzať až do národného parku Skaftafell, kde podnikneme výlet k vodopádu Svartifoss so zaujímavým pozadím čadičových stĺpov. Alternatívne možnosť treku po monumentálnom jazyku najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull s certifikovaným sprievodcom. Zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Pred nami sa otvára veľkolepá, dramatická scenéria lagúny Jökulsarlón. My sa medzi ľadovými blokmi poplavíme na obojživelníku!

4. DEŇ I Mimoriadny zážitok pri ceste „záhorím“ Fjallabak. Pokračovanie do farebnej oblasti ryolitových hôr Landmannalaugar. Krátky trek medzi nádhernými kopcami alebo možnosť parádneho osvieženia v prírodnej termálnej rieke. Farebné jazero Frostastadavatn, zastávka pri vodopáde Hjalparfoss a späť na asfaltovú cestu.

ALTERNATÍVA pre prípad, že budú cesty do vnútrozemia uzavreté: Pokračovanie do Reykjavíku, cestou prehliadka Zlatého trojuholníka (realizácia programu 5. dňa). Priaznivci tejto alternatívy majú v hlavnom meste viac voľného času na realizáciu fakultatívnych aktivít (podrobnejšie informácie o nich tu),  či objavovanie jeho kultúrnej, hudobnej, umeleckej a muzeálnej scény.

5. DEŇ I Zlatý trojuholník: dvojstupňový vodopád Gullfoss, spoľahlivo striekajúci gejzír Strokkur a najstarší parlament sveta Thingvellir, ležiaci na tektonickom zlome. Príchod do Reykjavíku. Prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta sveta: futuristická stavba evanjelického kostola Halgrímskirkja, nákupná ulička Laugarvegur, a Slnečná loď smerujúca k majestátnemu masívu hory Esja. Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986. Budova Perlanu postavená na rezervoároch s horúcou vodou ponúkajúca 360˚ panoramatický pohľad na mesto. Cenu za architektúru však získala budova Harpy, sídla islandskej filharmónie – moderný dizajn symbolizuje odraz slnečných lúčov v kocke ľadovca.

6.-7. DEŇ I Voľný čas v Reykjavíku, možnosť realizácie niektorej z početných fakultatívnych aktivít. V neskorých poobedných hodinách naberieme smer Reykjanes. Geotermálne územie Krysuvík s bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna! Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa. Po relaxačnom a zdravom kúpeli transfer na letisko a odlet domov. Prílet do Viedne v ranných hodinách 7. dňa.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodnú leteckú dopravu (priamy let), transfer BA-letisko-BA, 5x ubytovanie s raňajkami zodpovedajúce 3* kategórii, doprava klimatizovaným autobusom a slovensky hovoriaci sprievodca.

CENA NEZAHŔŇA: Fakultatívne aktivity (bližšie informácie o ich cenách TU), vstupné do kúpeľov Blá Lónid (v závislosti od sezóny dospelý 50-60 EUR, deti do 13 rokov v sprievode rodičov zdarma). Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 175 EUR.

NÁS TIP: Na vstup na ostrov postačuje ako doklad platný občiansky preukaz.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: