Maroko - magické a výnimočné

Maroko – krajina dvoch krajín. Sever vás okúzli arabským svetom, juh vám ukradne dych berberskou exotikou. Atlasom rozdelené podnebie nás prevedie od úrodných zelených končín po rozpálené pláne Sahary. Križovatka civilizácii, známa svojou skvostnou architektúrou, vám nedovolí vydýchnuť. Pripravte sa na nekonečnú pohostinnosť, jedlo, ktoré nepozná soľ (a nechýba mu), farebné trhy, v ktorých sa stratíte a čarovú kultúru, v ktorej je mätový čaj nápojom vhodným na všetky príležitosti.

VSTUPY V CENE   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   UNESCO   I   VEĽKÁ NOC*

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

 

Termíny Počet dní Osoba
26.03. - 03.04. 2016* 9 uzavreté
10.09. - 18.09. 2016 9 uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ I Odlet z Európy, prílet do modernej metropoly Casablanca. Mesto, ktoré Maroko preslávilo, je modernou metropolou a priemyselným centrom celej krajiny. Prepychové presklenné mrakodrapy obkolesujú chudobnú medinu a podčiarkujú jeden zo zásadných kontrastov krajiny. Uvidíme mešitu Jeho Veličenstva Hassana II., námestie Mohameda V. aj námestie Spojených národov.

3. DEŇ I Rabat – zelené mesto, administratívne centrum a hlavne sídlo kráľa. Pevnosť Kasbah Oudaya, Hassanova veža a mešita a mauzóleum Mohameda V.  Presunieme sa do neďalekého Meknésu, „Mesta stoviek Minaretov“. V tomto bývalom kráľovskom meste si prezrieme Dar El Makhzen palác či „Marocké Versailles“ a najkrajšiu marockú bránu Ban El Manasour. Cestou do Fézu sa zastavíme aj v posvätnom Moulay Idriss – tu sa datuje začiatok marockého islamu.

4. DEŇ I Stratiť sa v povestných uličkách mediny vo Féze? Nie je nič jednoduchšie. Medina tohto stredovekého mesta patrí medzi najzachovalejšie v arabskom svete. Kolíska vzdelania - najstaršia univerzita na svete Al-Karaouine, medresa Bou Inania a kráľovské záhrady. Zjednávanie na nekonečných súkoch, predieranie sa úzkymi uličkami, množstvo farieb a vôní, ale aj  zapchávanie nosa v slávnych garbiarňach Chouara.

5. DEŇ I Presun medzi dvoma krajinami. Od zelených končiarov Fézu, cez cédrové aj vysokohorské smrekové lesy Ifrane (tiež zvané aj marocké Beverly Hills) až po neúrodné kamenisté hamady. Prejdeme cez nádhernú oázu Ziz, nespočetné množstvo berberských osád a pri Erfoude dorazíme k najväčším marockým dunám Sahary – Erg Chebbi. Romantika púšte pri západe slnka/na svitaní. Jazero Dai Aoua a najväčší céder v Malom Atlase.

6. DEŇ I Todra – putovanie cez 300 metrov hlboké kaňony a nádherné scenérie plné palmových oáz a tmavých tiesňav. Údolie Dades, v ktorom sa pestujú tisícky ruží na výrobu parfémov. Dlhé rovné cesty, ktoré nikde nekončia, nás spolu s vyprahnutou krajinou zavedú k filmovým štúdiam Ouarzazate. Ak ste videli film, ktorý sa odohrával v Iráne či Egypte, je veľmi pravdepodobné, že sa natáčal práve tu. V prípade časových možností navštívime aj dedinku kmeňa Gnaoua – počas tradičného koncertu si vychutnáme aj prvotriedny mätový čaj.

7. DEŇ I Ait Benhaddou - pevnosť uprostred mesačnej krajiny predstavuje dokonalý pohľad na južanskú predsaharskú architektúru. Miesto, ktoré sa svojou monumentalitou zapísalo do Svetového dedičstva UNESCO. Neopakovateľná atmosféra v snímkach Múmia, či Sedem rokov v Tibete sa dosiahla práve tu. Po prehliadke sa vydáme najvyššie položeným horským priechodom Tizi n´Tichka (2260m) do Marakéša.

8.-9. DEŇ I Marakéš, dokonalé čaro orientu – farebné súky, pouličné divadlá, honosné palácové hotely, subsaharská klíma. Energia námestia Djemaa el-Fnaa vás úplne zhltne. Zaklínačov hadov a vysmiatych stánkarov s čerstvou pomarančovou šťavou s pribúdajúcimi hodinami vystriedajú tanečníci, muzikanti a rozprávači, až kým ich úplne nenahradia jedlom preplnené stánky. Je to miesto, kde sa staré tradičné Maroko stretáva s moderným. Marakéš určite patrí k mestám, ktoré treba vidieť aspoň raz za život. Transfer na letisko a návrat do Európy.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava, transfer BA-letisko-BA. Doprava klimatizovaným mikrobusom. Ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok (okrem vnútra veľkej mešity v Casablanca). Výlet do púšte. Služby slovensky hovoriaceho
sprievodcu, miestnych sprievodcov.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie.

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 250 EUR. Prepitné pre miestneho sprievodcu a šoférov 40 EUR (platba v hotovosti na mieste).

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: