Viktóriine vodopády - hrmiaci dym a safari kombo

Vodopády Mosi-oa-Tunya (dym, ktorý hrmí), sú rozhodne hodné aj svojho kráľovského mena. Ich prietok sa celoročne mení a každé obdobie má čo ponúknuť. Magická rieka Zambezi vyzerá pri plavbe za západom slnka spočiatku romanticky, aby sa o pár kilometrov ďalej s duniacim rachotom zrútila do stometrovej priepasti a tam sa zmenila na divokú rieku, ponúkajúcu ten najlepší rafting na svete! Safari v národnom parku Chobe – jedno z top celej južnej Afriky!

VSTUPY V CENE   I   NÁRODNÉ PARKY   I   PRÍRODNÉ KRÁSY   I   SAFARI

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

 

PLÁNOVANÉ LETOVÉ ČASY
(VIE - Viedeň, ADD - Addis Abeba, VFA - Viktóriine vodopády)

1.DEŇ VIE-ADD 21:45-05:05 (prílet 2.DEŇ)  I  2.DEŇ ADD-VFA 08:35-12:15

7.DEŇ VFA-ADD 13:00-21:30 8.DEŇ ADD-VIE 00:35-05:55

Termíny Počet dní Osoba First moment zľava 7% na
zájazdy s odchodom po 1.4. 2022
09.05. - 16.05. 2022 8 1 110 EUR 1 032,30 EUR
28.09. - 05.10. 2022 8 1 110 EUR 1 032,30 EUR

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. - 2. DEŇ I Transfer na letisko Schwechat z Bratislavy, odlet v neskorých večerných hodinách. Na obed nás už víta nápis Zimbabwe – pristávame na medzinárodnom letisku Victoria Falls.  Vybavenie vízových formalít (spoločné KAZA víza nám umožnia jednoduché presuny medzi všetkými troma navštívenými krajinami) a presun cez hranicu do Zambie. Ubytovanie v blízkosti majestátnej Zambezi – hneď prvý večer si doprajeme vyhliadkovú plavbu pri západe slnka spojenú s večerou. Koľko hrochov sa nám podarí uvidieť tentokrát? Prekrásna oranžová guľa zapadajúca za masou vody dodáva nielen pocit romantiky, ale aj autentickej exotiky – a skvelá správa je, že napriek dlhému letu s tým súhlasí aj váš biorytmus – totiž časový posun je tu oproti Slovensku prakticky nulový a tak nám nepríjemný „jetleg“ nehrozí!

3. DEŇ I Legendárne Viktóriine vodopády – v domorodom jazyku Mosi-oa-Tunya (dym, ktorý hrmí), sú rozhodne hodné aj svojho kráľovského mena. Neuveriteľná masa vody dovtedy pokojne vyzerajúcej Zambezi tu padá s ohromujúcim rachotom do hĺbky 120 metrov. Úchvatné prírodné dielo na hranici dvoch štátov má šírku až 1800 metrov! Vďaka svojej jedinečnosti boli v roku 1989 zapísané na zoznam prírodného dedičstva UNESCO. Dnes si ich pozrieme zo strany Zambie – síce do nej patrí len asi 25% celej dĺžky vodopádov, ale práve z tejto časti tu sa dá vychutnať a odfotografovať celá dĺžka vodopádov. Zastávka v mestečku Livingstone, pomenovaného po slávnom škótskom cestovateľovi a misionárovi, objaviteľovi vodopádov.

4. DEŇ I Dnes je deň vyhradený na fakultatívne aktivity, pri ktorých si určite každý príde na svoje. Viktóriine vodopády menia celoročne svoj prietok a podľa neho sa mení aj atraktivita a dostupnosť jednotlivých aktivít. Slávne „Diablovo jazierko“ na ostrove Livingstone, z ktorého máte výhľad priamo do hĺbky padajúceho vodopádu, býva otvorené spravidla od augusta do januára. Legendárny je aj rafting na Zambezi – opäť záleží na stave vody, ktorý z úsekov bude na splavovanie dostupný, v každom prípade však platí, že sa jedná o zážitok svetovej extratriedy, ktorý 100% odporúčame! Majestátnosť vodopádov najlepšie vynikne z výšky – v ponuke sú lety helikoptérou či závesným motorovým rogalom – obe možnosti prinášajú dychvyrážajúce perspektívy! Okrem toho môžete vyskúšať kajakovanie po hornom toku Zambezi, bungee jumping z mosta spájajúceho oba brehy rieky, či safari prechádzku s mladými levmi. Záujem o aktivity je vhodné nahlásiť vopred (jedná sa o najmä vstup do Diablovho bazéna, ktorý býva často vypredaný, nakoľko je jeho kapacita obmedzená).

5. DEŇ I Presun na hranicu s Botswanou a trajekt cez rieku Zambezi do hraničného mesta Kasane. Ubytovanie v lodge neďaleko brehov rieky Chobe. Práve tu štartuje mimoriadne vodné safari! Národný park Chobe, najstarší a najrozmanitejší park krajiny, patrí k najlepším safari destináciám v celej južnej Afrike! Je domovom najväčších stád slonov, ale aj prasiat bradavičnatých, zebier, hrochov, krokodílov, vtákov marabu, levov či orliakov morských. My si tu doprajeme najprv lodné safari – zvieratá sa najradšej zhromažďujú pri rieke, a potom aj ranné jeep safari, keď sú zas zvieratá najaktívnešie. Domov si odnesieme skutočný zážitok pravej africkej divočiny!

6. DEŇ I Presun cez hranicu do Zimbabwe – dnes si dokonale prehliadneme druhú stranu vodopádov. Začneme pri soche ich objaviteľa a z množstva vyhliadok vykúkajúcich z dažďového pralesa si vychutnáme toto neskutočné prírodné divadlo. Pozor – vodopády sú skutočne mohutné a prívlastok „dažďový“ sa vzťahuje aj na turistický chodník :-)

7. - 8. DEŇ I Záverečný relax na našom hoteli, trasfer na letisko. Prílet do Viedne v skorých ranných hodinách.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodnú leteckú dopravu, transfer BA-letisko-BA. Mikrobus a prípadné taxíky počas transferov. Všetky vstupy uvedené v programe. Plavba po rieke Zambezi. Lodné aj jeep safari v NP Chobe.  Ubytovanie s raňajkami v 3* hoteloch/lodge s raňajkami. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Fakultatívne aktivity. Príplatok za jednolôžkovú izbu 220 EUR. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK). Prípadný potrebný negatívny PCR test.

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 390 EUR. Vstupné KAZA víza (50 USD, platba na mieste po prílete).

COVID-19 situácia: Lety z Viedne sú aktuálne kvôli novému variantu omikron aktuálne pozastavené, každopádne sme sem v septembri 2021 zájazd úspešne zrealizovali a rovnako veríme, že do mája 2022 sa situácia opäť uvoľní. Zambia a Botswana vyžadujú pri vstupe negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín pred odletom, Zimbabwe vyžaduje pri prekročení pozemných hraníc očkovanie a negatívny test nie starší ako 48 hodín.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

COVID-19 GARANCIA:

https://www.ck-svet.sk/covid-19-garancia/