Zanzibar - tyrkysový raj

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v  teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z koralového kameňa! Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malé miestne farmy, ktoré pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v rezervácii Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém) – kúpanie a oddych na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

VSTUPY V CENE   I   PLÁŽ   I   PRÍRODNÉ KRÁSY   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   PRÁZDNINY

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb. Garancia realizácie zájazdu už od 8 osôb.

!!! ODLET Z BRATISLAVY !!!
(BTS - Bratislava, DXB - Dubaj, ZNZ - Zanzibar)

1.DEŇ BTS-DXB 13:30-22:15  I  2.DEŇ DXB-ZNZ 02:40-07:35

8.DEŇ ZNZ-DXB 22:00-04:45 (prílet 9.DEŇ) 9.DEŇ DXB-BTS 09:10-12:40

Termíny Počet dní Osoba   Poznámka
06.03. - 14.03. 2020 9 1 260 EUR   uzavreté
31.07. - 08.08. 2020 9 1 260 EUR   uzavreté
16.10. - 24.10. 2020 9 1 260 EUR   uzavreté
20.11. - 28.11. 2020*
21.11. - 30.11. 2020**
9
10
1 260 EUR
1 150 EUR
  posledná voľná izba

* Spoločnosť flydubai zrušila náš odlet z Bratislavy, náhradný odlet je spoločnosťou Ethiopian z Viedne o 1 deň neskôr.   I   ** možnosť predĺženia pobytu na Zanzibare o 2 noci v 4* all inclusive hoteli (prílet do Viedne 2.12.2020) - cena predĺženia 190 EUR/osoba.

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ I Odlet z Bratislavy na Zanzibar (s prestupom v Dubaji), prílet na druhý deň v ranných hodinách. Po prílete naberieme smer sever, no po ceste sa zastavíme na slávnom spice tour, kde spoznáme a ochutnáme zanzibarské korenie a ovocie v jeho nevysušenej podobe, teda nie tak, ako sme zvyknutí v Európe. Dozvieme sa o jednotlivých druhoch korenia, organicky pestovaných bylinkách a o tom, ako sa používajú v tradičnej medicíne, kozmetike a varení. Po prehliadke Vás pozývame na výdatný obed, uvarený s použitím zanzibarského korenia, a samozrejme si doprajeme aj šťavnaté ovocie. Poobede už sľúbený príchod do raja v najpopulárnejšej oblasti Nungwi - biela pláž, prekrásne farby čistého oceánu, kokosové palmy, žeravé slnko, voňavé jedlo a božský pokoj.

3.-6. DEŇ I Naplno si užijete 4-dňový relax pri mori :-) ... Kúpanie v tyrkysových vodách Indického oceánu, prechádzky po pláži, pozorovanie západu slnka. V jeden zo dní sa na lodi vyberieme aj k prekrásnym koralovým útesom ostrova Mnemba – užijeme si skvostné šnorchlovanie v bohatých vodách oceánu. Možnosť ďalších fakultatívnych aktivít (potápanie, plavba na plachetnici).

7.  DEŇ I Po raňajkách sa preplavíme sa na  pôvodne "neslávne známy" Prison Island, torý bol najprv domovom otrokov a neskôr chorých obyvateľov. Pochmúrna história ostrova je však už dávno preč a teraz bude naším hlavným cieľom pozorovanie nádherných veľkých korytnačiek, ktorým sa stal tento ostrov domovom. Poobede navštívime lesnú rezerváciu Jozani, ktorá je jediným národným parkom v strede ostrova. Je domovom ohrozených druhov opíc ako je guaréza červená, ktorá je najväčším lákadlom a symbolom celého parku. Je to druh opice, ktorej zanzibarský poddruh sa nenachádza nikde inde, len na Zanzibare. V národnom parku Jozani sa jej pomerne dobre darí. Ďalšou zaujímavosťou je miestny mangrovníkový les.

8.-9. DEŇ I Prehliadka historickej časti hlavného mesta - Stone Town. Prevedieme Vás legendárnym miestom, kde história ostáva pevne prítomná tak, ako jeho domy z koralových kameňov s prekrásnymi vyrezávanými drevenými dverami. Prejdeme sa labyrintom kľukatých uličiek, kde sú všadeprítomné pozostatky sultánských palácov, ktoré Vás prenesú do rozprávkových predstáv o tom, čo toto miesto zažilo, kedže bolo kedysi hlavným prekladiskom otrokov – o kontraste ich trpkého života s životom ich majiteľov nám vypovie Múzeum otroctva, umiestnené na mieste bývalého trhu s otrokmi. Uvidíme aj Dom divov alebo Dom zázrakov, ktorý je najvyššou stavbou na ostrove. Bolo to prianie jeho majiteľa, sultána Bargasha bin Saída. Je z neho výhľad na park Forodhani na staromestskom nábreží, hneď vedľa pri starej pevnosti. Palác zázrakov získal svoje pomenovanie aj vďaka tomu, že išlo o prvú elektricky osvetlenú budovu. Nachádza sa približne 15 minút chôdze od domu speváka Freddieho Mercuryho, ktorý sa tu narodil. Dnes si ho však môžeme pozrieť takisto len zvonka, keďže jeho izby sa prenajímajú bohatým turistom. Navštívime aj krásnu katedrálu a arabskú pevnosť. Čas na nákupy a transfer na letisko. Odlet vo večerných hodinách, prestup v Dubaji a prílet do Bratislavy.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (ODLET Z BRATISLAVY). Doprava klimatizovaným mikrobusom. Ubytovanie v Stone Town v 4* hoteli s raňajkami, na pláži v severnej oblasti Nungwi v 4* hoteli s polpenziou, 2x obed (počas výletov). Výlet na Prison Island, výlet za šnorchlovaním k ostrovu Mnemba. Vstupy do pamiatok uvedených v programe. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu. ** V prípade novembrového termínu 2 noci (29.11.-1.12.2020) pobyt v 4* all inclusive hoteli na východnom pobreží.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie.

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 340 EUR. Vstupné víza Tanzánia 50 USD (platba v hotovosti po prílete).

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.