Zanzibar - tyrkysový raj

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v  teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z koralového kameňa! Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malé miestne farmy, ktoré pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v rezervácii Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém) – kúpanie a oddych na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

VSTUPY V CENE   I   PLÁŽ   I   PRÍRODNÉ KRÁSY   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   VEĽKÁ NOC

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb. Garancia realizácie zájazdu už od 8 osôb.

PLÁNOVANÉ LETOVÉ ČASY (jeseň 2021):

1.DEŇ VIE-ADD 22:05-06:25 (prílet 2.deň) I 2.DEŇ ADD-ZNZ 10:20-13:00

8.DEŇ ZNZ-ADD 17:00-19:45 I 9.DEŇ ADD-VIE 01:35-05:55

(VIE - Viedeň, ADD - Addis Abebba, ZNZ - Zanzibar)

Termíny Počet dní Osoba Poznámka
21.02. - 01.03. 2021 9 1 160 EUR uzavreté
31.03. - 10.04. 2021 11* 1 190 EUR uzavreté
29.10. - 06.11. 2021 9 1 090 EUR uzavreté
12.11. - 20.11. 2021 9 1 090 EUR uzavreté
26.11. - 04.12. 2021 9 1 090 EUR  
* VEĽKÁ NOC, na samotný zájazd potrebujete iba 5 dní dovolenky. Program zájazdu ostáva rovnaký, naviac 1 deň pri mori (viac času na pláži :) a 1 noc v Stone Town (viac času na nákupy :)
PROGRAM ZÁJAZDU:

1. - 2. DEŇ I Odlet z Viedne/z Bratislavy (lety z Bratislavy majú byť obnovené od 31.3.2021) na Zanzibar (s prestupom), prílet na druhý deň v ranných hodinách. Po prílete naberieme smer sever, no po ceste sa zastavíme na slávnom spice tour, kde spoznáme a ochutnáme zanzibarské korenie a ovocie v jeho nevysušenej podobe, teda nie tak, ako sme zvyknutí v Európe. Dozvieme sa o jednotlivých druhoch korenia, organicky pestovaných bylinkách a o tom, ako sa používajú v tradičnej medicíne, kozmetike a varení. Po prehliadke Vás pozývame na výdatný obed, uvarený s použitím zanzibarského korenia, a samozrejme si doprajeme aj šťavnaté ovocie. Poobede už sľúbený príchod do raja v najpopulárnejšej oblasti Nungwi - biela pláž, prekrásne farby čistého oceánu, kokosové palmy, žeravé slnko, voňavé jedlo a božský pokoj.

3. - 6. DEŇ I Naplno si užijete 4-dňový relax pri mori :-) ... Kúpanie v tyrkysových vodách Indického oceánu, prechádzky po pláži, pozorovanie západu slnka. V jeden zo dní sa na lodi vyberieme aj k prekrásnym koralovým útesom ostrova Mnemba – užijeme si skvostné šnorchlovanie v bohatých vodách oceánu. Možnosť ďalších fakultatívnych aktivít (potápanie, plavba na plachetnici).

7.  DEŇ I Po raňajkách sa preplavíme sa na  pôvodne "neslávne známy" Prison Island, torý bol najprv domovom otrokov a neskôr chorých obyvateľov. Pochmúrna história ostrova je však už dávno preč a teraz bude naším hlavným cieľom pozorovanie nádherných veľkých korytnačiek, ktorým sa stal tento ostrov domovom. Poobede navštívime lesnú rezerváciu Jozani, ktorá je jediným národným parkom v strede ostrova. Je domovom ohrozených druhov opíc ako je guaréza červená, ktorá je najväčším lákadlom a symbolom celého parku. Je to druh opice, ktorej zanzibarský poddruh sa nenachádza nikde inde, len na Zanzibare. V národnom parku Jozani sa jej pomerne dobre darí. Ďalšou zaujímavosťou je miestny mangrovníkový les.

8. - 9. DEŇ I Prehliadka historickej časti hlavného mesta - Stone Town. Prevedieme Vás legendárnym miestom, kde história ostáva pevne prítomná tak, ako jeho domy z koralových kameňov s prekrásnymi vyrezávanými drevenými dverami. Prejdeme sa labyrintom kľukatých uličiek, kde sú všadeprítomné pozostatky sultánských palácov, ktoré Vás prenesú do rozprávkových predstáv o tom, čo toto miesto zažilo, kedže bolo kedysi hlavným prekladiskom otrokov – o kontraste ich trpkého života s životom ich majiteľov nám vypovie Múzeum otroctva, umiestnené na mieste bývalého trhu s otrokmi. Uvidíme aj Dom divov alebo Dom zázrakov, ktorý je najvyššou stavbou na ostrove. Bolo to prianie jeho majiteľa, sultána Bargasha bin Saída. Je z neho výhľad na park Forodhani na staromestskom nábreží, hneď vedľa pri starej pevnosti. Palác zázrakov získal svoje pomenovanie aj vďaka tomu, že išlo o prvú elektricky osvetlenú budovu. Nachádza sa približne 15 minút chôdze od domu speváka Freddieho Mercuryho, ktorý sa tu narodil. Dnes si ho však môžeme pozrieť takisto len zvonka, keďže jeho izby sa prenajímajú bohatým turistom. Navštívime aj krásnu katedrálu a arabskú pevnosť. Čas na nákupy a transfer na letisko. Odlet vo večerných hodinách, návrat domov.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava, transfer na letisko Schwechat z Bratislavy (v prípade odletov z Viedne). Doprava klimatizovaným mikrobusom. Ubytovanie v Stone Town v 4* hoteli s raňajkami, priamo na pláži (všetky izby s výhľadom minimálne s čiastočným výhľadom na more!!!) v severnej oblasti Nungwi v 4* hoteli s polpenziou, 2x obed (počas výletu na Mnembu a v Spice Garden). Výlet na Prison Island, výlet za šnorchlovaním k ostrovu Mnemba. Návšteva  záhrady s korením. Vstupy do pamiatok a múzeí uvedených v programe (vrátane novootvoreného múzea Freddieho Mercuryho!!!). Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu 320 EUR. Komplexné cestovné poistenie. Prípadný potrebný negatívny PCR test.

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 340 EUR. Vstupné víza Tanzánia 50 USD (platba v hotovosti po prílete).

COVID-19 situácia: Tanzánia vyžaduje pri vstupe negatívny PCR test nie starší ako 96 hodín pred odletom.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

COVID-19 GARANCIA:

https://www.ck-svet.sk/covid-19-garancia/