10 NAJ Južnej Ameriky

Nechajte sa okúzliť tým najkrajším z Južnej Ameriky! Sochu Krista Spasiteľa v brazílskom Riu a posvätné miesto Inkov Machu Picchu, dva novozvolené divy sveta. Vodopády Iguazú, neuveriteľných 275 kaskád s titulom „prírodný div sveta“. Prívlastok „naj“ však patrí aj mestám La Paz, Buenos Aires, či jazeru Titicaca. Toto všetko a ešte oveľa viac sa dá s nami zvládnuť  za necelé 3 týždne! V jarnom termíne v programe naviac karneval v Rio a na jeseň festival argentínskych gaučov.

PLÁŽE   I   FESTIVALY   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   NARODNÉ PARKY   I   UNESCO   I   VEĽKÁ NOC

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb. Garancia realizácie už od 8 osôb.

 

Termíny Počet dní Osoba Poznámka
17.02. - 07.03. 2017* 19 3 590 EUR uzavreté
12.04. - 01.05. 2017** 19 3 590 EUR uzavreté
01.11. - 19.11. 2017*** 19 3 590 EUR uzavreté

* Prehliadka víťazov (Karneval)  I  ** Veľká Noc  I  *** Festival gaučov

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ I Prílet do hlavného mesta Peru. Lima, “Mesto kráľov” sa dnes sa radí medzi 5 najväčších metropol celého kontinentu. Prechádzka historickým centrom, ktoré je zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hlavné námestie, Námestie zbraní s Úradom vlády, arcibiskupský palác, katedrálu a nádherný kostol sv Franiška. Ubytujeme sa v krásnej štvrti Miraflores neďaleko promenády s vyhliadkou na Pacifik a jeho pláže. Čakali by ste práve tu také množstvo paraglajdistov? Fakultatívne možnosť letu k záhadným obrazcom Nazca.

3.-4. DEŇ I Letecký presun do Cuzca, hlavného mesta Inkskej ríše. V jednom z najstarších nepretržite obývaných sídiel na západnej pologuli sú precízne postavené kamenné diela roztrúsené po celej ploche mesta. Koloniálna kadedrála, arcibiskupský palác či kláštorné budovyplné historických artefaktov a ikon. Inský Chrám Coricancha – kilometre kamenných múrov kedysi pokrytých zlatom dodnes (aj keď sa už zlato stratilo) ohromujú návštevníkov. Ruiny monumentálnej pevnosti Sascayhuamán, kúpele Tambo Machay, skalný komplex Quenko s amfiteátrom a Puca Pucara alias “červená pevnosť. Dáte si chichu? – zaujímavý kvasený nápoj tu dostať dokonca aj s jahodovou príchuťou. A ak vás rozbolí z nadmorskej výšky hlava, k dispozícii máte pohotove kokové lístky. Ollantaytambo – masívne zvyšky inkskej architektúry a krásny výhľad k tomu. Údolím Urubamba sa panoramatickým vlakom dostaneme až do Aguas Calientes, východzieho bodu pre najväčšie peruánske dobrodružstvo a záhadu!

5. DEŇ I Skoro ráno cesta autobusom do komplexu Macchu Picchu, posvätného centra Inkov v lone hôr. Na svitaní je kráľovské a kultové sídlo „ríše Slnka“ najmagickejšie. Miesto stratené a znovuobjavené – 140 stavieb v klasickom inkskom architektonickom štýle, chrámy, parky, rezidencie, obranné útočiská poprepájané kamennými chodníkmi a schodiskami. Jedinečná atmosféra a fascinujúce pohľady. Pre zdatných možnosť výstupu na vrch Huyana Picchu. Návrat autobusom do Cuzca.

6.-7. DEŇ I Celodenný presun autobusom do peruánskeho „hlavného mesta folklóru“, Puna. Žiadna nuda to však nebude! Cestou zastavíme v mestečku Andahuaylillas a obzrieme si ruiny Racchi. Ochutnáte ďalšiu miestnu špecialitu – pečené morča? Po zdolaní horského sedla vo výške 4 300 m.n.m. dorazíme priamo na breh legendárneho jazera Titicaca, najvyššie položeného jazera s funkčnou lodnou obchodnou dopravou na svete (3 821 m.n.m.). Tu majú aj najlepšie lamie steaky! Plavba loďou k plávajúcim ostrovov kmeňa Uros – aby sa nepotopili, je rákosie potrebné pravidelne meniť. Opúšťame Peru. Presun do Copacabana – pozor, toto mesto sa nachádza v Bolívii!

8. DEŇ I Preskúmame južnú stranu jazera Titicaca. Výlet loďou na Isla del Sol, kde sa podľa legendy zrodilo slnko a boli stvorení Inkovia. Prehliadka chrámu Chincana. Pre zdatnejších je pripravený 9 kilometrový prechod ostrovom vo výške cca 4 000 m.n.m. s nádhernými výhľadmi. Presun do La Paz.

9.-10. DEŇ I Návšteva multietnickej štvrte Los Andes aj Trhu čarodejníc. Kostol sv. Františka postavený v špeciálnomaAndeskom baroku s indiánskym vplyvom. Ohromujúca vyhliadka Killi Killi na najvyššie položené mesto sveta a bizarné útvary Mesačného údolia. Alternatívne (fakultatívne) možnosť zjazdu na horských bicykloch až do amazonskej džungle – po kedysi najnebezpečejšej ceste sveta vedúcej do Coroica.

11.-12. DEŇ I Letecky do Buenos Aires, hlavného mesta Argentíny. Prehliadka najznámejších zákutí mesta – prezidentský palác Casa Rosada, odkiaľ pozdravovala kedysi svôj ľud Evita a dnes ho zdraví Cristina, Májové námestie a „pápežova“ katedrála. Pešia zóna Florida a biely obelisk na jednej z najširších ciest sveta, Avenide 9. de Julio. Pestrofarebná ulička Caminito s pózujúcimi tanečníkmi tanga (večer ich môžete vidieť v horúcej tango show – fakultatívne), štadión Boca Juniors, na ktorom debutoval Diego Maradona, a cintorín v Recolete s hrobom slávnej Evity. Vyhliadková plavba po rieke Paraná (druhej najväčšej v Južnej Amerike), spojená s návštevou malého, ale o to zaujímavejšieho Múzea maté, ktoré miestni obyvatelia popíjajú s takou samozrejmosťou ako vodu. Nápoj pripravovaný z listov cezmíny paraguajskej sa tradične podáva v tekvičke a pije sa pomocou špeciálnej slamky (bombilla). Maté je považované za nápoj priateľstva - tradične sa totiž pije v kruhu priateľov alebo rodiny z jednej tekvičky.

13. DEŇ I Mimoriadne zaujímavý výlet do pampy s návštevou typickej ľudovej usadlosti v San Antonio de Areco nám umožní spoznať folklór a život gaučov. Tu pre nás ugrilujú aj pravé argentínske steaky! V jesennom termíne nášho zájazdu sa tu naviac koná tzv. "Festival gaučov" s ukážkami majstrovstva jazdy na koni a pravou ľudovou veselicou. Návrat do Buenos Aires.

14.-15. DEŇ I Návšteva najväčšieho systému vodopádov na svete, vrcholný zážitok! 275 kaskád vodopádov Iguazú, rozprestierajúcich sa na hraniciach Argentíny a Brazílie sa oprávnene radí k prírodným divom sveta. My si ich obzrieme z oboch stán – brazílska ponúka dychvyrážajúcu panorámu na celé vodopády, z argentínskej sa k nim dostaneme “na dosah”. Pohľad do tzv. “Diablovej tlamy” je absolútne monumentálny! Pre odvážlivcov možnosť preletu ponad vodopády vrtuľníkom, či plavbu rýchlym člnom pod vodnou triešťou jednej z mohutných kaskád. Transfer na letisko a prelet do Rio de Janeira. Večer už oddychujete s chladeným drinkom na slávnej pláži Copacabana.

16.-19. DEŇ I V brazílskej metropole samozrejme neobídeme slávnu sochu Krista (ďalší novodobý div sveta), ktorá objíma mesto z vrchu Corcovado. Lanovkou sa vyvezieme na Cukrovú homoľu, aby sme sa pokochali úchvatným výhľadom na snáď najkrajšie mesto sveta. Nazrieme aj do netradičnej modernej kadedrály a nevynecháme ani futbalový štadión Maracana, kde sa hralo finále majstrovstiev sveta vo futbale 2014. V jarnom termíne si nenecháme ujsť karnevalovú prehliadku víťazov na slávnom sambodrome - v rytme samby sa tu v strhujúcom štýle predvedú tanečníci zo šiestich najlepších škôl. Na záver nás čakajú plné 3 dni pohodičky, oddych na pláži, ovocné koktejly a možno aj trochu vášnivej samby... a letíme domov.

NÁŠ TIP: Možnosť absolvovať len časť zájazdu na trase Buenos Aires – Iguazú – Rio de Janeiro (10 dní). Podrobnejšie info v CK.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodnú leteckú dopravu, transfer BA-letisko-BA. Štyri miestne prelety (Lima-Cuzco, La Paz-Buenos, Buenos-Iguazú, Iguazú-Rio). Všetka doprava vlastnými mikrobusmi, prípadne taxíky, vlak do Aquas Calientes, plavba loďou na jazere Titicaca a rieke Paraná, výlet do pampy vrátane obeda. Ubytovanie v kvalitných hoteloch zodpovedajúcich kategórii min. 3-4* s raňajkami. Na Copacabana 4* hotel s raňajkami a polohou blízko pláže. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestni sprievodcovia podľa potreby.

CENA NEZAHŔŇA: Fakultatívne výlety. Vstupné na karnevalovú prehliadku (v jarnom termíne). Vstupy do pamiatok a múzeí. Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Servisné poplatky 590 EUR. Miestne odletové taxy (spolu cca 25 USD).

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: