Buenos, Iguazú, Rio - vydarené trio

Buenos Aires, hlavné mesto striebornej krajiny, tango a steaky. Najväčší systém majestátnych vodopádov sveta v Iguazú - to musíte vidieť, a dokonca 2x! Z argentínskej aj z brazílskej strany. Jedno z najkrajších miest sveta, Rio de Janeiro. Kristus stojaci nad mestom na hore Corcovado, neopakovateľné výhľady z Cukrovej homoly, rytmy samby, oddych na pláži Copacabana a lahodná caipirinha. Vskutku vydarené trio!

VSTUPY V CENE   I   NÁRODNÉ PARKY   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   PLÁŽ

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

 

Termín Počet dní Osoba Poznámka
26.11. - 05.12. 2020 10 2 440 EUR uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. - 4. DEŇ I Letecky do Buenos Aires, hlavného mesta Argentíny, krajiny ktorá dostala svoj názov podľa striebra, ktoré tu dobyvatelia našli v Río de la Plata –  v Striebornej rieke, ktorá  tečie cez Buenos Aires a južnejšie sa vlieva do Atlantického oceánu. Prehliadka najznámejších zákutí mesta – prezidentský palác Casa Rosada, kde kedysi zo slávneho balkóna hovorila k ľudu milovaná Evita a donedávna kontroverzná Cristina, Májové námestie a „pápežova“ katedrála. Pešia zóna Florida, hlavná obchodná tepna a Avenida 9. de Julio, jedna z najširších ciest sveta so 16 jazdnými pruhmi, ktorá má 1km a v jej strede stojí biely obelisk. Pestrofarebná ulička Caminito, kde tanečníci na ulici predvádzajú tanec, bez ktorého si Argentínu nevieme ani predstaviť - tango. Večer ich môžete vidieť v horúcej tango show (fakultatívne). Štadión Boca Juniors, na ktorom debutoval Diego Maradona a cintorín v luxusnej štvrti La Recoleta, kde sa okrem iných nachádza aj hrob slávnej Evity. Vyhliadková plavba po rieke Paraná, druhej najväčšej v Južnej Amerike, spojená s návštevou malého, ale o to zaujímavejšieho Múzea maté, ktoré miestni obyvatelia popíjajú s takou samozrejmosťou ako vodu. Mimoriadne zaujímavý výlet do pampy s návštevou typickej ľudovej usadlosti nám umožní spoznať folklór a život gaučov – argentínskych kovbojov. Tu pre nás ugrilujú aj pravé argentínske steaky! 

5.- 6. DEŇ I Prelet na sever Argentíny do Iguazú a návšteva najväčšieho systému vodopádov na svete. Ležia na hranici medzi Argentínou a Brazíliou. Názov Iguazú pochádza z domorodého jazyka a v preklade znamená veľká voda.  275 vodopádov je právom označovaných ako najkrajšie vodopády sveta, či nový prírodný div sveta. Počas obdobia dažďov vodopádmi denne pretečie 12 750 kubických metrov vody za sekundu. My začneme návštevou vodopádov na argentínskej strane, ktorá Vám ich predstaví zblízka. Je ich naozaj veľa, sú prenádherné a budete stáť nad nimi, pod nimi, pri nich a môžete sa ich “dotknúť“, teda na člnoch sa priplaviť na pár metrov pod ne, kde budete mokrí do nitky (fakultatívne). Deň zakončíme v Diablovej tlame, ako nazývajú domorodci najslávnejšiu časť vodopádov. Ohromným kaňonom v tvare U, hlbokým asi 80m, sa každú sekundu valia tisíce litrov vody. Nevyfoťte si celý film ;-), nechajte si nejaké snímky aj na ďalší deň, kedy si prezrieme vodopády z brazílskej strany. Predstavia sa Vám pohľadom viac z diaľky. Po 1500m dlhých plošinkách sa dostanete až dolu, kde na Vás bude padať voda z diablovho hrtana, nad ktorým ste deň predtým stáli. Neuveriteľne silné predstavenie na Vás čakalo na záver!  Vaše ranné účesy ostanú navždy zmyté v Iguazú. Poobede ešte fakultatívna návšteva v úžasnom vtáčom parku, kde sa môžete voľne poprechádzať vo voliérach, kde vám ponad hlavu budú prelietať pestrofarebné papagáje Ara a iné vtáky. Nemôžete predsa odísť z Brazílie a nevidieť Tukana! Pre tých, ktorý by si priali vidieť vodopády z vtáčej perspektívy, ponúka sa možnosť preletieť vo vrtuľníku ponad ne (nie je v cene). Transfer na letisko v Iguazú a prelet do Ria de Janeira.

7. - 10. DEŇ I V brazílskej metropole samozrejme neobídeme slávnu sochu Krista, ďalší novodobý div sveta, ktorá objíma mesto z vrchu Corcovado. Lanovkou sa vyvezieme na Cukrovú homoľu, aby sme sa pokochali úchvatným výhľadom na snáď najkrajšie mesto sveta. Nevynecháme ani futbalový štadión Maracana, kde sa hralo finále majstrovstiev sveta vo futbale 2014. Pochutíme si na brazílskej kávičke v malebnej kaviarni a prejdeme sa centrom mesta. Navštívime starú cukráreň Colombo, vystúpime po slávnom schodisku umelca Selarona, ktoré využila aj kapela U2 do svojho klipu. Tvorí ho 250 schodov, ktoré sú pokryté viac než 2 tisíc dlaždicami zo 60-tich krajín. Prejdeme si  námestie Cinelandia a nazrieme do nezvyčajnej Modernej katedrály. Vstúpte, uvidíte, toto miesto má svoje čaro. Večer Vás nahovoríme na návštevu štvrte Lapa, kde to žije rytmom samby a kde sa nachádza Aqueduto da Carioca, známy tiež ako Arcos da Lapa - akvadukt, ktorý spočiatku slúžil na prenos vody z rieky Carioca do centra mesta. Na záver nás čaká pohodička a oddych na pláži Copacabana, ovocné kokteily a možno aj trochu vášnivej samby... a letíme domov.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava, transfer BA-letisko-BA. Pprelet Buenos Aires-Iguazú a Iguazú-Rio. Doprava klimatizovaným minibusom a príležitostná doprava metrom v metropolách. Plavba po rieke Paraná. Ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami. Vstupy na Crista, Cukrovú homolu a do oboch národných parkov v Iguazú. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK). Fakultatívne aktivity (plavba pod vodopády, vstup do vtáčieho parku).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 590 EUR.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.