Ekvádor a Galagágy - raz za život

Malá krajina v tvare srdca, ležiaca na rovníku so súradnicami 0˚0’0’’ by sa geografickým zložením a bohatou indiánskou kultúrou dala považovať za zmenšeninu celej Južnej Ameriky. Štyri odlišné geografické časti Ekvádora, dobrosrdeční ľudia, dymiace sopky, zvieratá na Galapágoch, ktoré sa nikdy nenaučili báť človeka, si vás navždy získajú.

VSTUPY V CENE   I   NÁRODNÉ PARKY  I   EXKLUZÍVNY ZÁŽITOK

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

 

Termíny Počet dní Osoba
30.04. – 14.05. 2016 15 uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. - 2. DEŇ I Odlet z Európy, pristávame v Quite, v nadmorskej výške 2850m. Čaká nás síce menej kyslíka, ale o to bohatší program. Určite sa neviete dočkať ako sa postavíte ponad rovník v Mitad del Mundo, jednou nohou na južnej pologuli a druhou na severnej. Podarí sa Vám postaviť surové vajíčko na klinec? Len čo to vyskúšate, zoberieme vás lanovkou nad mesto, ktorému vládnu dve sopky GuaguaRucu Pichincha. Nebojte sa, ste v bezpečí. Guagua pichincha je len nenápadne aktívna sopka. A nebude chýbať návšteva najväčšieho historického centra v celej Južnej Amerike.

3. DEŇ I Otavalo a jeho známe trhovisko, prinesie autentický zážitok a prvý ozajstný kontakt s dobrosrdečnými potomkami Inkov. Naučte sa pár slov ich indiánskeho jazyka Quechua, uvidíte ich šťastné tváre, keď ich začujú. Navštívime smaragdovú lagúnu Quicocha. A už na sebe začnete badať náznaky toho, že si túto krajinu a jej ľudí zamilujete. Vrátime sa do Quita, aby sme mohli pokračovať na juh, smer najvyššia činná sopka na svete – symbol Ekvádora – Cotopaxi.

4. DEŇ I Ranný presun ku sopke Cotopaxi. Dokonalý  zmrzlinový kopec si odfotíte od lagúny Limpiapungo, presne tak, ako už mnohokrát obletel na fotkách celý svet. Na base camp Jose Rivas vo výške 4800m ešte nie sme dosť aklimatizovaní. Čaká nás však lagúna Quilotoa vo výške 3900m. Kým k nej prídeme, zahalí sa do svojho typického poobedného oparu. Prespíme v andskej dedinke Chugchilan a počkáme si na ranné výhľady na smaragdové oko lagúny s obvodom 3000m, opradenej indiánskymi mýtami.

5. - 6. DEŇ I Po doobednej prechádzke pri lagúne sa presunieme do kúpeľného mesta Baños, ktoré leží pod dymiacou sopkou Tunghuraua (5 023 m) a je vstupnou bránou do džungle. Relax v teplých sopečných prameňoch, aby ste boli opäť oddýchnutí a pripravení na ďalšie dobrodružstvá. Plní síl môžete fakultatívne vyskúšať zlaňovanie kaňonu rieky alebo preletieť ponad hlboké údolie na zip line – v horolezeckej sedačke na kladke po oceľových lanách. Navštívime Diablovu tlamu, obrovský vodopád, spoza ktorého sa ešte nikto nevrátil suchý. Všade okolo sa začína „spralesnievať“.

7. - 9. DEŇ I Amazonský prales – trojdenný pobyt s plnou penziou. Plavba džungľou s indiánskym sprievodcom. Začujeme krik papagájov, okúpeme sa v rieke s piraňami a uvidíme svietiace oči kajmana a nočný život hmyzu. Budeme mať šťastie na opice, korytnačky či sladkovodné delfíny? Indiáni kmeňa Waorani nám vysvetlia, ako žijú spätí s pralesom a naučia nás strieľať z fúkacej zbrane. Porozprávajú Vám aj o očistnom rituále s ayahuascou, ale ten si nechajte na inokedy. Dve noci v bungalovoch. Návrat do Quita.

10. - 14. DEŇ I Už sa to blíži – vysnívané unikátne Galapágy! 13 sopečných ostrovov ležiacich 926km západne od pobrežia Ekvádora oddávna priťahuje pozornosť svojou unikátnou flórou a faunou, ktorú máte všade na dosah. Exotické zvieratá ako tulene, leguány, obrovské korytnačky voľne leňošia na nádherných pieskových plážach. Vôbec sa Vás neboja a Vy máte pocit, že tu zastal čas. Práve Galapágy inšpirovali Daniela Defoe k napísaniu románu pod názvom Robinson Crusoe a Charles Darwin tu pracoval na svojej evolučnej teórii.  Korytnačky, ktoré by si ho pamätali už bohužiaľ nežijú. Preletíme z Quita do Baltry a navštívime viaceré ostrovy na preskáčku (tzv. island hopping). Prespíme vždy na jednom z ostrovov, v hoteloch s plnou penziou. Čakajú nás exkurzie, rôzne športové aktivity, ako pešia turistika po lávových poliach s opunciami, pozorovanie vtákov a za doplatok potápanie v priezračných vodách Pacifiku s tučniakmi a pestrofarebnými rybami, surfovanie, plachtenie, kayaking a iné. Na ostrove Santa Cruz navštívime zaujímavé výskumné centrum Charlesa Darwina. Na ostrove Floreana budete mať možnosť šnorchlovať, navštívime pirátske jaskyne a pohorie Floreana.  Isabela nás očarí najväčšou lagúnou na ostrove – Lagúna Plameniakov. Vyberieme sa na sopku Sierra Negra s druhým najväčším kráterom na svete. Poobede ešte trek na sopku Chico a šnorchlovanie s tuleňmi, korytnačkami a pestrými rybami v Concha Perla. Podmorský život na Galapágoch je jedným z najunikátnejších na celom svete.

NÁŠ TIP: Možnosť plavby medzi ostrovmi Galapág na jachte. Bližšie informácie v CK.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letenka, transfer BA – letisko – BA. Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami. Počas pobytu v Amazónii a na Galapágoch plná penzia. Doprava klimatizovanými autobusmi, vstupy do pamiatok a múzeí podľa programu, lanovka v Quite, Ingala Tranzitná karta (20USD), vstupné do národného parku Galapágy, (120USD), prístavná daň na ostrove Isabela, vodné
taxi. Prelet Quito-Galapágy-Guayaquil. Služby miestneho a slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Fakultatívne výlety. Komplexné cestovné poistenie. ESTA vízum.

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové popl. 550 EUR.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.