Kuba - luxusná jazda strateným rajom

Zažite all-inclusive jazdu Ostrovom slobody! Perfektná kombinácia poznávania a odpočinku. Neodoprite si najvyšší komfort pri objavovaní krás strateného raja revolúcie! UNESCO pamiatky starej Havany, legendárne pláže, lahodný rum a najlepší tabak na svete! Romantická atmosféra a elektrizujúci životný elán obyvateľov sú prudko nákazlivé. Ktovie, ako dlho si ešte táto karibská krásavica zachová svoj imidž a čaro?

VSTUPY V CENE   I   VEĽKÁ NOC*   I   PLÁŽE   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   ALL INCLUSIVE

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb. Garancia realizácie už od 6 osôb.

 

Termíny Počet dní Osoba
20.03. - 01.04. 2016* 12 uzavreté
23.04. - 04.05. 2016 12 uzavreté
04.11. - 15.11. 2016 12 uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ I Odlet z Európy, pristávame v Karibiku. Presun do provincie Pinar del Rio, prekvitajúcej vďaka tabakovému priemyslu.  Nádherný vápencový prírodný terén s množstvom krasových útvarov a jaskýň tu vytvoril ideálne podmienky pre najlepšie tabakové plantáže na svete. Exkurzia do tabakovej továrne, kde privoniame k výrobe cigár a dozvieme sa, ako rozlíšiť ich kvalitu a druhy. Možnosť výhodného nákupu. Výlet do údolia Viňales, ktoré je obklopené mogotami – špecifickými prírodnými útvarmi v tvare homole. Zastávka na vyhliadke „Los Jasmines“, plavba na starodávnych člnkoch podzemnou riekou jaskyne Cueva del Indio. Obed pod gigantickou nástennou maľbou Mural de la Prehistoria a jednoznačne najlepšia piňa colada na ostrove! Návrat do Havany vo večerných hodinách.

3. DEŇ I Prehliadka hlavného mesta Kuby. Viac ako 500 ročná história vyformovala z Havany jedno z najväčších multikultúrnych  centier Latinskej Ameriky. Z pevnosti Castel del Morro, pôvodne chrániacej vstup do zálivu, sa ponúka panoramatický výhľad na mesto. Moderná univerzita a Námestie revolúcie kontrastujú so starým centrom mesta s koloniálnou architektúrou, založeného španielskymi dobyvateľmi v 16. storočí - La Habana vieja od roku 1982 pod ochranou UNESCO. Čaká nás nábrežná promenáda Malecón s pamätníkmi významých osobností kubánskej histórie, moderná štvrť a biznis centrum Havany s pulzujúcim nočným životom – Vedado, pamätník objaviteľa Kuby Krištofa Kolumba, El Capitolio – na prvý pohľad verná replika amerického vzoru, bývalý prezidentský palác a Gran Teatro. Obed v starej Havane. Preskúmame zákutia námestia sv. Františka s barokovou koloniálnou katedrálou a grandiózne  námestie Plaza de Armas. Návšteva múzea rumu (vstupné a chutnávka v cene!) nás naladí na pokračovanie v obľúbených baroch Ernesta Hemingwaya Bodegita del Medio a La Floridita. Doprajeme si aj jazdu v historických, naleštených amerických veteránoch! Hudobníci, rytmy samby a mamby, kubánsky rum a Cohiba cigary, typické nástenné maľby – miestne „bilboardy“, kult Che Guevaru... aj to je latinokultúra v Havane. Večer možnosť návštevy presláveného havanského kabaretu (fakultatívne).

4. DEŇ I Smerujeme ku Karibskému pobrežiu. Zastávka v „Lagúne pokladov“ – plavba loďou, prehliadka repliky pôvodnej indiánskej dediny a návšteva krokodílej farmy. Pokračovanie do Cienfuegos – „perla juhu“ láka turistov svojou eleganciou s duchom francúzskeho osvietenstva a zároveň divokosťou. Obzrieme si historické centrum so šarmom Paríža zo začiatku 19. Storočia, s pravouhlou sieťou promenád a ulíc – park José Martího, Hlavné námestie s reprezentatívnou architektúrou prelomu 19. a 20. storočia, mestské divadlo, Palacio de Valle. Cesta s výhľadom na more nás vovedie do Trinidadu, malebného mestečka s koloniálnou atmosférou, ktoré bolo v minulosti najbohatším na ostrove vďaka plantážam cukrovej trstiny. Na istý čas sa stalo domovom aj takých slávnych osobností, ako španielskeho dobyvateľa Hernánda Cortésa, či nemeckého geografa Alexandera Humboldta. Od roku 1988 sa teší patronátu UNESCO. Ubytovanie v all-inclusive hoteli na pláži. Hurá more!

5.-6. DEŇ I Navštívime miestne múzeum, prejdeme sa romantickými uličkami bez jediného auta – iba s konskými povozmi a pouličnými hráčmi domina. V La Cancanchara ochutnáme lahodný koktejl z cukrovej trstiny z miestnych plantáží v údolí Valle de los Ingenios. A ideme ďalej – do Santa Clary, miesta posledného odpočinku národného hrdinu a ikony Latinskej Ameriky „Che“ Guevaru. Vykoľajený vlak a Mauzóleum v kontraste s pamätníkom návštevy pápeža Ján Pavla II.  Nenecháme si však ujsť ani legendárne Varadero!** Uvítací koktejl a ubytovanie v all inclusive hoteli. Oddych na bieloskvúcich plážach.

7.-10. DEŇ I Zaslúžený oddych na Varadere. Servis all inclusive hotela ponúka nielen najkvalitnejší kubánsky rum, osviežujúce mojito či ľadové cuba libre, ale aj bohate aktivity – hodiny salsy, večerné show, kurz španielčiny, potápanie, plávanie s delfínmi a ešte omnoho viac. Určite sa nebudete nudiť!

11.-12. DEŇ I Rozlúčkové dopoludnie na pláži. Presun na letisko, posledná možnosť nákupov v duty free shope. Odlet a návrat domov.

NÁŠ TIP: Počas pobytu pri mori na Varadere možnosť výberu vyššej kategórie hotela za doplatok. Možnosť individuálneho predĺženia pobytu pri mori. Bližšie informácie v CK. **Alternatívne (za doplatok) možnosť pobytu na vyhlásených plážach ostrova Cayo Santa Maria. Varadero je slávne a krásne, ale piesok je najbelší tu! Do pravého raja vás privedie vás sem most ponad tyrkysové vody súostrovia „Kráľove záhrady“.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodnú leteckú dopravu, transfer BA-letisko-BA. Doprava vlastným klimatizovaným mikrobusom, hodinová jazda na amerických veteránoch, plavba v „Lagúne pokladov“. Ubytovanie v kvalitných 4* hoteloch počas celého pobytu: polpenzia v Havane, obedy počas všetkých výletov poznávacej časti, all inclusive služby v Trinidade, na Cayo Santa Maria aj na Varadere! Slovensky hovoriaci sprievodca počas poznávacej časti, anglicky/slovensky hovoriaci delegát počas pobytu pri mori. Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu (UPOZORNENIE: niektoré múzeá a/alebo tabakové továrne môžu byť počas sviatkov zatvorené).

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK). Prepitné.

POVINNÉ DOPLATKY: Servisné poplatky 530 EUR. Miestna odletová taxa 25 CUC (cca 20 EUR). Vstupná turistická karta 22 EUR.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: