Mexiko a Kuba - dokonalá kombinácia

To najkrajšie z Kuby a Mexika. Pamiatky dávnych civilizácií, skvostné pláže a lahodný rum. Neuveriteľné stavby komplexu Chichen Itzá, aztécky Teotihuacán, pôvabné letovisko Playa del Carmen, potápanie v pôvodných mayských cenotách. Mexico City a polostrov Yucatán v kombinácii so západnou Kubou – „ostrovom slobody“. Návšteva strateného raja revolúcie! Množstvo UNESCOm chránených pamiatok z čias koloniálnej éry a najlepší tabak na svete. Množstvo zážitkov pre každého!!!

VSTUPY V CENE   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   PLÁŽE   I   ALL INCLUSIVE   I   VEĽKÁ NOC**

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

 

Termíny Počet dní Osoba Dieťa do 12 rokov* Poznámka
31.03. - 14.04. 2018** 15 2 760 EUR 1 990 EUR uzavreté
29.10. - 12.11. 2018 15 2 760 EUR 1 990 EUR uzavreté

* pri ubytovaní s 2 dospelými

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ I Odlet z Európy, večerný prílet do pulzujúcej megapoly – víta nás Mexico City! Keď Fernando Cortéz viedol svoje vojsko do Tenochtitlánu, hlavné mesto Aztéckej ríše sa vtedy rozkladalo na ostrove uprostred jazera Texcoco. Dnes na tomto mieste nájdeme hlavné námestie – Zócalo. Dominuje mu „tancujúca“ metropolitná katedrála a Palacio National so známymi nástennými maľbami Diega Riveru. Z celkom iného súdka je Xochimilco – spleť kanálov zapísaná medzi kultúrne poklady UNESCO v roku 1987. “Benátky Mexika” hostia farebné loďky s vyhrávajúcimi hudobníkmi, predavačmi michelady a domácich obyvateľmi, ktorí tu s obľubou poriadajú pikniky, či oslavy narodenín. A my sa k nim samozrejme pridáme! Ochutnáte prvú “pravú” tequilu (so sangritou)?Pokračujeme návštevou „Modrého domu“ najväčšej  umelkyne Latinskej Ameriky, Fridy Kahlo. Diego a Frida ho vyplnili farbami, ľudovým umením, a historickými artefaktami odkazujúcimi na ich úctu k pôvodným mexickým etnikám.

3.-4. DEŇ I Teotihuacán – v preklade „miesto, kde sa ľudia stávajú bohmi“. Jedno z najpôsobivejších miest starovekého sveta. Pyramídy slnka a mesiaca, ceremoniálne chrámy a paláce svedčia o jeho niekdajšej nádhere. Pôvod a spôsob života jeho obyvateľov sa však nepodarilo uspokojivo objasniť dodnes. Transfer na letisko, odlet smer Yucatán. Transfer do pohodlia plážového hotela. Oddych nám spríjemnia vynikajúce koktejly a prívetivé vlny tyrkysových vôd Karibiku. Voľný deň na pláži v Cancúne.

5. DEŇ I Po raňajkách cesta do bájneho mesta Chichen Itzá. Jeden z novozvolených divov sveta a pamiatka UNESCO dokumentuje mayské znalosti matematiky, architektúry a astronómie. Dominantou je pohľadnicová pyramída – Kukulcánov chrám a hrad, o vtedajšej kultúre však veľa napovie aj ihrisko na pelotu, loptovú hru „života a smrti“ (kapitán víťazného družstva bol obetovaný bohom). Navštívime aj Chrám lebiek, observatórium, či námestie Tisíc stĺpov. Nadpozemský zážitok z kúpania v prastarej mayskej studni (jaskyni), cenote Ik-Il uprostred nádhernej kvetinovej záhrady. Príchod na nádhernú Mayskú Riviéru (okolie Playa del Carmen), do maximálneho pohodlia 4* all inclusive hotela. V prípade časových možností zastávka na pláži Tulum s vyhliadkou na rovnomennú mayskú lokalitu s malebnou polohou na útese, ktorej dominuje El Castillo (hrad).

6. DEŇ I Voľný program na úchvatných plážach Riviera Maya, večerná zábava a pulzujúci ruch letoviska Playa del Carmen. Fakultatívne možnosť návštevy niektorého z okolitých tematických parkov – Xel-Ha (jeden z najväčších prírodných parkov sveta s jedinečným šnorchlovaním), Xcaret (eko-archeologický park s množstvom atrakcií a vynikajúcou nočnou show zobrazujúcou celú históriu prostredníctvom tanca) alebo Xplor – jedinečný podzemný svet.

7.-8. DEŇ I Záverečné dopoludnie na Playa del Carmen. Transfer na letisko v Cancúne a odlet na Kubu. Prílet do Havany, transfer do hotela a check-in. Ak nám ostanú sily, večer vyrazíme do miestnej, legendárnej Casa de la musica, ktorá sa hýbe salsou a vrie životom. Presun do provincie Pinar del Rio, prekvitajúcej vďaka tabakovému priemyslu.  Nádherný vápencový prírodný terén s množstvom krasových útvarov a jaskýň tu vytvoril ideálne podmienky pre najlepšie tabakové plantáže na svete. Exkurzia do tabakovej továrne, kde privoniame k výrobe cigár a dozvieme sa, ako rozlíšiť ich kvalitu a druhy. Možnosť výhodného nákupu. Výlet do údolia Viňales, ktoré je obklopené mogotami – špecifickými prírodnými útvarmi v tvare homole. Zastávka na vyhliadke „Los Jasmines“, plavba na starodávnych člnkoch podzemnou riekou jaskyne Cueva del Indio. Obed pod gigantickou nástennou maľbou Mural de la Prehistoria. Návrat do Havany.

9. DEŇ I Prehliadka hlavného mesta Kuby. Viac ako 500-ročná história vyformovala z Havany jedno z najväčších multikultúrnych  centier Latinskej Ameriky. Moderná univerzita a Námestie revolúcie kontrastujú so starým centrom mesta s koloniálnou architektúrou, založeného španielskymi dobyvateľmi v 16. storočí - La Habana vieja od roku 1982 pod ochranou UNESCO. Čaká nás nábrežná promenáda Malecón s pamätníkmi významých osobností kubánskej histórie, moderná štvrť a biznis centrum Havany s pulzujúcim nočným životom – Vedado, pamätník objaviteľa Kuby Krištofa Kolumba, El Capitolio – na prvý pohľad verná replika amerického vzoru, bývalý prezidentský palác a Gran Teatro. Obed v starej Havane. Preskúmame zákutia námestia sv. Františka s barokovou koloniálnou katedrálou a grandiózne  námestie Plaza de Armas. Návšteva múzea rumu (vstupné a chutnávka v cene!) nás naladí na pokračovanie v obľúbených baroch Ernesta Hemingwaya Bodegita del Medio a La Floridita. Doprajeme si aj jazdu v historických, nablýskaných amerických veteránoch, ktoré si šťastní majitelia chránia ako oko v hlave! Hudobníci, rytmy samby a mamby, kubánsky rum a Cohiba cigary, typické nástenné maľby – miestne „bilboardy“, kult Che Guevaru... aj to je latinokultúra v Havane. Večer možnosť návštevy presláveného havanského kabaretu (fakultatívne).

10.-11. DEŇ I Smerujeme ku Karibskému pobrežiu. Trinidad, od roku 1988 po patronátom UNESCO. Romantické uličky bez jediného auta - iba s konskými povozmi a pouličnými hráčmi domina, casa de la música, ktorá kypí životom. Hurá more! A ideme ďalej - do Santa Clary, miesta posledného odpočinku "Che" Guevaru. Vykoľajený vlak a mauzóleum. Legendárne Varadero! Uvítací koktejl a ubytovanie v all inclusive hoteli.

12.-13. DEŇ I Zaslúžený oddych na Varadere. Servis all inclusive hotela ponúka nielen najkvalitnejší kubánsky rum, osviežujúce mojito či ľadové cuba libre, ale aj bohate aktivity – hodiny salsy, večerné show, kurz španielčiny, potápanie, plávanie s delfínmi a ešte omnoho viac. Určite sa nebudete nudiť! V jeden z dní možnosť plavby katamaránom na ostrov Cayo Blanco so zastávkou v delfináriu, či návštevy Trinidadu, romantického koloniálneho mestečka pod patronátom UNESCO so zastávkou v Santa Clare, mieste posledného odpočinku národného hrdinu „Che“ Guevaru.

14.-15. DEŇ I Rozlúčkové dopoludnie na Varadere. Transfer na letisko, posledné nákupy v duty free. Odlet do Európy, návrat domov.

NÁŠ TIP: Počas pobytu pri mori možnosť výberu vyššej kategórie hotela za doplatok. Možnosť individuálneho predĺženia pobytu pri mori. Bližšie informácie v CK.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava, prelet Cancun-Havana. Transfer BA-letisko-BA. Všetky pozemné transfery vlastným klimatizovaným mikrobusom, jazda oldtimermi v Havane. Ubytovanie v 4* hoteloch počas celého zájazdu: 6x s all inclusive službami, 3x s plnou penziou, 4x s raňajkami.  Slovensky hovoriaci sprievodca/delegát po celý čas v Mexiku, slovensky hovoriaci sprievodca počas poznávacej časti na Kube. Kúpanie v mayskej cenote Ik-Kil. Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu (UPOZORNENIE: niektoré múzeá a/alebo tabakové továrne môžu byť počas sviatkov na Kube zatvorené).

CENA NEZAHŔŇA: Fakultatívne aktivity (najmä vstupy do tematických parkov Yucatánu a výlety z Varadera). Prepitné (predovšetkým pre miestneho sprievodcu na Kube). Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 540 EUR. Miestna odletová taxa v Cancúne cca 27 USD. Miestna odletová taxa na Kube 25 CUC (cca 25 USD). Vstupné víza (turistická karta) Kuba 22 EUR.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: