Mexiko - najkrajšie pyramídy a pláže

Snívate o pohľadnicovej pláži a relaxe s drinkom v hojdacej sieti? Alebo sa chcete vybrať po stopách objaviteľov mezoamerických civilizácií, ktoré dodnes ostávajú do značnej miery záhadou? Či sa naučiť, ako sa „správne“ pije tequila? Zatajovať dych nad skokanmi v Acapulcu? Skombinovali sme pre vás všetko, čo si predstavujete pod ideálnou dovolenkou!

VSTUPY V CENE   I   FESTIVAL   I   PLÁŽE   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   ALL INCLUSIVE

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb. Garancia realizácie už od 6 osôb.

 

Termíny Počet dní Osoba
11.04. - 22.04. 2015 12 uzavreté
01.11. - 12.11. 2015 12 uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ I Prílet do Mexico City. Pre záujemcov prechádzka na Plaza Garibaldi. Každý večer tu vyhrávajú rozparádení hudobníci mariaches, ktorí nás dokonale naladia na skutočnú mexickú vlnu! Ochutnáte prvú “pravú” tequilu (so sangritou)?

2. DEŇ I Keď Fernando Cortéz viedol svoje vojsko do Tenochtitlánu, hlavné mesto Aztéckej ríše sa vtedy rozkladalo na ostrove uprostred jazera Texcoco. Dnes na tomto mieste nájdeme hlavné námestie – Zócalo. Dominuje mu „tancujúca“ metropolitná katedrála a Palacio National so známymi nástennými maľbami Diega Riveru. Z celkom iného súdka je Xochimilco – spleť kanálov zapísaná medzi kultúrne poklady UNESCO v roku 1987. “Benátky Mexika” hostia farebné loďky s vyhrávajúcimi hudobníkmi, predavačmi michelady a domácich obyvateľmi, ktorí tu s obľubou poriadajú pikniky, či oslavy narodenín. A my sa k nim samozrejme pridáme! Pokračujeme návštevou „Modrého domu“ najväčšej  umelkyne Latinskej Ameriky, Fridy Kahlo. Diego a Frida ho vyplnili farbami, ľudovým umením, a historickými artefaktami odkazujúcimi na ich úctu k pôvodným mexickým etnikám.

3.-4. DEŇ I Teotihuacán – v preklade „miesto, kde sa ľudia stávajú bohmi“. Jedno z najpôsobivejších a miest starovekého sveta. Pyramídy slnka a mesiaca, ceremoniálne chrámy a paláce svedčia o jeho niekdajšej nádhere. Pôvod a spôsob života jeho obyvateľov sa však nepodarilo uspokojivo objasniť dodnes. Naša cesta k Tichému oceánu vedie ďalej cez koloniálne Taxco. Aztékov aj Španielov sem prilákali bohaté ložiská striebra. Pri dobrom počasí budeme môcť sledovať aj obláčik nad odfukujúcim vulkánom Popocatepetl. Presun do svetovo presláveného letoviska Acapulco, lemujúceho snáď najkrajší záliv tichomorského pobrežia Mexika. Ubytovanie v hoteli priamo na pláži, oddych a pohodička. Večer si  nenecháme ujsť strhujúcu show a hrôzu vyvolávajúce skoky „clavadistas“ z 38 metrovej skaly La Quebrada.

5.-6. DEŇ I Voľné dopoludnie na plážach Acapulca. Transfer na letisko a odlet do Cancúnu. Áno, aj večerný drink si vychutnáte priamo na pláži vášho 4* hotela! Šumenie mora a ničím nerušený oddych. Fakultatívne možnosť návštevy ostrova Isla Mujeres, či promenády a lákavých nákupných centier a barov moderného centra Cancúnu, ktorý bol ešte v roku 1970 len malou rybárskou osadou!

7.-8. DEŇ I Po raňajkách cesta do bájneho mesta Chichen Itzá. Novozvolenému divu sveta dominuje pohľadnicová pyramída – Kukulcánov chrám a hrad, o vtedajšej kultúre však veľa napovie aj ihrisko na pelotu, loptovú hru „života a smrti“. Navštívime aj Chrám lebiek, observatórium, či námestie Tisíc stĺpov. Nadpozemský zážitok z kúpania v prastarej mayskej studni (jaskyni), cenote Ik-Il uprostred nádhernej kvetinovej záhrady. Pokračovanie do Méridy. Prehliadka koloniálneho mesta s francúzskym šarmom. Pokračovanie k obdivuhodným stavbám Uxmalu: Kúzelníkova pyramída, Palác guvernéra, Dvor mníšok, Holubník, či Dom korytnačiek patria k najharmonickejším ukážkam puuckej architektúry. Príchod na nádhernú Mayskú Riviéru (okolie Playa del Carmen), do maximálneho pohodlia 4* all inclusive hotela. V prípade časových možností zastávka na pláži Tulum s vyhliadkou na rovnomennú mayskú lokalitu s malebnou polohou na útese, ktorej dominuje El Castillo (hrad).

9.-12. DEŇ I Voľný program na úchvatných plážach Riviera Maya so 100% relaxom (ktorý si samozrejme môžete spestriť niektorým z fakultatívnych výletov :-) ... Xel-Ha (jeden z najväčších prírodných parkov sveta s jedinečným šnorchlovaním), Xcaret (eko-archeologický park s množstvom atrakcií a vynikajúcou nočnou show zobrazujúcou celú históriu Mexika prostredníctvom tanca) alebo Xplor – jedinečný podzemný svet. Samozrejme, že si doprajete aj množstvo gastronomických lahôdok. Okolo Vás len piesok, tyrkysové more, slnko a niektorý z lahodných kokteilov ... odchádzať sa bude len veľmi ťažko!

NÁŠ TIP: Počas pobytu pri mori možnosť výberu vyššej kategórie hotela za doplatok. Možnosť individuálneho predĺženia pobytu pri mori. Bližšie informácie v CK.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava, prelet Acapulco-Cancun. Všetky transfery vlastným klimatizovaným mikrobusom, plavba kanálmi Xocimilco. Ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami, počas pobytu na Riviera Maya s all inclusive. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu a delegáta. Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu. Kúpanie v cenote Ik-Il.

CENA NEZAHŔŇA: Fakultatívne aktivity (vstupy do tematických parkov). Komplexné cestovné poistenie.

POVINNÉ DOPLATKY: Servisné poplatky 450 EUR.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: