Mexiko - to naj z Yucatánu

To najkrajšie z Yucatánu. Pamiatky dávnych civilizácií, skvostné pláže a lahodné drinky. Kúpanie v cenotách - legendárnych pôvodných mayských studniach. Neuveriteľné stavby komplexu Chichen Itzá a pôvabné letovisko Playa del Carmen s nedaľekou historickou lokalitou Tulum s malebnou polohou na útese. Množstvo UNESCO chránených pamiatok a skvelá kuchyňa. Relax a silvestrovský ohňostroj v Cancúne - 4 dni a noci v top hoteli na belostnej pláži so službami all inclusive. Množstvo zážitkov pre každého!!!

PRÁZDNINY   I   VSTUPY V CENE   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   NÁRODNÉ PARKY   I   PLÁŽE  I   ALL INCLUSIVE

PRIAMY LET BEZ PRESTUPU

LETOVÉ ČASY JAR 2022: (VIE - Viedeň, CUN - Cancún)

24.02.22 VIE-CUN 10:40-17:10

06.03.22 CUN-VIE 19:05-11:30 (prílet 07.03.22)

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb. Garancia realizácie už od 9 osôb.

Termíny Počet dní Osoba Poznámka
24.02. - 07.03. 2022 12* 1 410 EUR  

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ I Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet smer Yucatán - podvečer už pristávame v Cancúne. Transfer do pohodlia plážového hotela v legendárnej oblasti Playa del Carmen, kde sa ubytujeme na 4 noci. Príchod na nádhernú Mayskú Riviéru (okolie Playa del Carmen), čaká nás zaslúžený oddych!

2. - 3. DEŇ I Voľný program na úchvatných plážach Riviera Maya, večerná zábava a pulzujúci ruch letoviska Playa del Carmen. Fakultatívne možnosť návštevy niektorého z okolitých tematických parkov – Xel-Ha (jeden z najväčších prírodných parkov sveta s jedinečným šnorchlovaním), Xcaret (eko-archeologický park s množstvom atrakcií a vynikajúcou nočnou show zobrazujúcou celú históriu prostredníctvom tanca) alebo Xplor – jedinečný podzemný svet.

4. DEŇ I Dopoludňajší relax na pláži,  popoludní vyrazíme v rámci programu na návšteva mayskej lokality Tulum s malebnou polohou na útese, ktorej dominuje El Castillo (hrad). Možnosť kúpania na rovnomennej pláži s romantickým výhľadom na mayské ruiny. 

5. - 6. DEŇ I Po raňajkách cesta do bájneho mesta Chichen Itzá. Jeden z novozvolených divov sveta a pamiatka UNESCO dokumentuje mayské znalosti matematiky, architektúry a astronómie. Dominantou je pohľadnicová pyramída – Kukulcánov chrám a hrad, o vtedajšej kultúre však veľa napovie aj ihrisko na pelotu, loptovú hru „života a smrti“ (kapitán víťazného družstva bol obetovaný bohom). Navštívime aj Chrám lebiek, observatórium, či námestie Tisíc stĺpov. Nadpozemský zážitok z kúpania v prastarej mayskej studni (jaskyni), cenote uprostred nádhernej kvetinovej záhrady. Presun do hotela v Cancúne - do maximálneho pohodlia 4* all inclusive hotela. Oddych nám spríjemnia vynikajúce koktejly a prívetivé vlny tyrkysových vôd Karibiku.

7. – 10. DEŇ I  Cancún je asi najväčším turistické letovisko celého Mexika. Dlhé pláže, po väčšinu roka ideálne podmienky pre slnenie z neho robia obľúbenú destináciu. Mimochodom - názov mesta v preklade vraj znamená  "hadie hniezdo", iní zase tvrdia, že ide o spojenie "Žltý had"Tvar hada má piesočné pobrežie, na ktorom leží hlavná hotelová zóna v Cancúne. Čaká vás pobyt na nádherných plážach, kúpanie, opaľovanie, šnorchlovanie a možnosť fakultatívnych výletov. Všade okolo tyrkysová voda a biely jemný piesok. Nájdete tu najkrajšie pláže v tejto oblasti. Rozmaznávajte sa!

11. 12. DEŇ I Keďže náš let štartuje až večer, ešte si naplno vychutnáme služby hotela. Transfer na letisko v Cancúne a odlet do Viedne.
 

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava. Transfer BA-letisko-BA. Všetky pozemné transfery vlastným klimatizovaným mikrobusom. Ubytovanie v 4* hoteloch počas celého zájazdu: 5x s all inclusive službami, 4x s raňajkami.  V jarnom termíne naviac jedna noc v 3* hoteli s raňajkami v bezprostrednej blízkosti Chichen Itzá (aby sme nemuseli tak skoro vstávať a boli na ruinách prví :) Slovensky hovoriaci sprievodca (počas poznávacej časti, t.j. po celý čas okrem pobytu v all inclusive hoteli - samozrejme vás ale najskôr ubytuje a oboznámi s all-inclusive programom). Kúpanie v mayskej cenote. Vstupné do pamiatok podľa programu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Fakultatívne aktivity (vstupy do tematických parkov Yucatánu, prípadné potápanie v cenotách, plavba na ostrov Isla Mujeres). Prepitné (predovšetkým pre miestnych nosičov batožiny). Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 450 EUR.

COVID-19 situácia: Mexiko nevyžaduje po prílete test ani karanténu, hranice sú otvorené.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

COVID-19 GARANCIA:

https://www.ck-svet.sk/covid-19-garancia/