Nikaragua - Kostarika - Panama

Exotické miesta a zvieratá, ktoré na Vás nepozerajú len zo zbierky známok vo Vašom albume. Nicaragua si Vás získa milými ľuďmi, koloniálnou históriou a kultúrou v Granade. Navštívime najväčšie sladkovodné jazero Strednej Ameriky a ostrov Ometepe s dymiacimi sopkami. Zažijeme exotické plavby pralesom Kostariky, kde budú na dosah pestrofarebné vtáky, zvedavé opice a na snímke sa Vám zazubí krokodíl. Zavedieme Vás do stredoamerického raja v Bocas del Toro a navštívime Panamský prieplav.

NÁRODNÉ PARKY   I   PLÁŽ   I   TECHNICKÉ PAMIATKY

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

 

Termíny Počet dní Osoba
07.05. - 23.05. 2016 17 uzavreté
17.11. - 03.12. 2016 17 2 995 EUR

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. - 2. DEŇ I Odlet z Európy, pristávame v meste Managua, ktoré hneď opustíme a presunieme sa do Granady, jedného z najstarších miest celej Ameriky. V roku 1524 ju založil a pomenoval po svojom rodnom španielskom meste slávny moreplavec Francisco Hernández de Córdoba. Je skutočnou perlou, kde si pozrieme historické centrum, katedrálu, kláštor San Francisco, kultúrny palác a prevezieme sa na loďkách okolo niekoľkých z 360 ostrovčekov na jazere Lago de Nicaragua, ktoré sú sopečného pôvodu. Možnosť výletu do národného parku Volcán Masaya, kde sa nachádza stále aktívny vulkanický komplex desiatok kaldér a kráterov. Navštívime miestne trhy.

3. - 5. DEŇ I Plavba na čarovný ostrov Ometepe. Jeho názov je odvodený z jazyka pôvodných obyvateľov – Ome (dve) a Tepetl (hora). Len čo sa náš trajekt priblíži k ostrovu, čaká nás dych vyrážajúci  pohľad na jeho dve sopky - aktívna Concepción a spiaca Maderas. Odhodláte sa vystúpiť na ne? Ostrov je plný neobyčajných prírodných úkazov a historických nálezov ako aj množstva petroglyfov. Navštívime múzeum miestnej predkolumbovskej kultúry. Medzi ďalšími atrakciami sú Punta Jesus Maria a lagúna Ojo de Agua. Presun na hraničný prechod s Kostarikou, ktorá sa hrdí titulom najzelenšia krajina sveta. Budeme pokračovať cez jazero Arenal až do La Fortuna.

6. - 8. DEŇ I V La Fortuna hneď nájdeme zopár kostarických naj: priehrada Arenal najväčšia vodná plocha a sopka Arenal, najfotografovanejšia sopka v krajine. Môžete si požičať bicykle alebo kone a objavovať krásy okolia ako 70m dlhé vodopády, či farmu motýľov. Ak Vás láka množstvo iných fakultatívnych atrakcií, máte možnosť vyskúšať teplé kúpele, rafting, prechádzku po pralesnom chodníku vo forme závesných mostov, z ktorých vidíte sopku Arenal. Dáte sa nahovoriť a spustíte sa na kilometer dlhom lane? Jazda alebo skoky na lanách - pod Vami len hlboká dolina... Počas pobytu v La Fortuna sa vyberieme na výlet do neďalekého dažďového pralesa Caňo Negro. Plavba loďou  - safari v jednom z biosféricky najbohatších miest na kontinente. Pozorovanie vtákov, z ktorých mnohé sú ohrozené. Ako sme už sľúbili, budete môcť zaostriť vaše fotoaparáty na úžasné zvieratá ako opice, leňochody, aligátory, kajmany, jaštery, korytnačky... Presun do Puerto Viejo Sarapiquí okolo ovocných plantáží. Pestujú sa tu pomaranče, kokosy, yuka, papája a ananás.

9. DEŇ I Puerto Viejo de Sarapiquí (Sarapiquí), oblasť považovaná za jednu z najkrajších v Kostarike a opäť nechýba možnosť adrenalínových aktivít. Krátka prechádzka dažďovým pralesom rezervácie Tirimbina. Je tu čo obdivovať – banánovníkové a kakaovníkové plantáže, opäť neskutočne lákavá fauna a flóra pri rieke Sarapiquí, vodopády, motýlia farma. Určite sa radi zúčastníte procesu výroby a ochutnávania čokolády.

10. - 11. DEŇ I Presun do Puerto Viejo de Salamanca (Puerto Viejo), oddych alebo šnorchlovanie na karibskom pobreží známom prekrásnymi plážami s krištáľovo čistou vodou a kokosovými palmami. Navštívime morskú rezerváciu Cahuita, ktorej hlavnou úlohou je ochrana najväčšieho a jedného z mála zachovaných kostarických koralových útesov. Nájdeme tu mangrovové porasty a pobrežný tropický dažďový prales. Opäť sľúbené zvieratá ako opice, leňochody, pásavce, nosále, plazy...  

12. - 14. DEŇ I Na obzore Panama. Prejdeme cez hranice a zavedieme Vás do provincie Bocas del Toro, súostrovie 7 ostrovov, ktoré sa svojou krásou radí do zoznamu „Naj“ celej Strednej Ameriky. Ak má niekto záujem stráviť exotickú dovolenku na tropickom ostrove, Bocas nikoho nesklame. Región je to nadmieru pestrý: svahy Cordillera, karibsky pohodovo pôsobiace ostrovy a pláže, husté pralesy, kde ešte žijú pôvodné kmene domorodého obyvateľstva. Už nad ničím nepremýšľajte, len dovolenkujte!

 

 

15. - 17. DEŇ I Skorý ranný let to Panama City. Rozlúčka so Strednou Amerikou vo veľkom štýle. Moderné mesto, ktoré vás prekvapí svojimi mrakodrapmi. Pohľadom na ich siluetu a na koloniálny most Las Americas sa môžete pokochať zo zachovalého starého koloniálneho mesta Casco Viejo. Zlatý klinec programu – návšteva Panamského prieplavu - megadielo, ktoré spája dva oceány a je dlhý 80km. Toto francúzsko-americké dielo bolo vytvorené, aby sa skrátila cesta z Atlantického do Tichého oceánu. Lode tak nemusia oboplávať celú Južnú Ameriku, čo by ináč predstavovalo 13 tisíc kilometrov a 60 dní navyše. Ročne ním prepláva vyše 12000 lodí. Posledné potulky mestom a odlet domov.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodnú leteckú dopravu, transfer BA-letisko-BA. Miestny prelet Bocas del Toro - Panama City vrátane letiskových poplatkov. Všetka doprava vlastnými mikrobusmi, prípadne taxíky, trajekt z/na ostrov Ometepe. Ubytovanie v kvalitných hoteloch zodpovedajúcich kategórii 3* s raňajkami (okrem dňa preletu do Panamy, skorý ranný let). Výlet, plavba loďou a vstup do národného parku Caňo Negro a výlet do Cahuita. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestni sprievodcovia podľa potreby.

CENA NEZAHŔŇA: Fakultatívne výlety. Vstupy do pamiatok a atrakcií. Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie.

POVINNÉ DOPLATKY:  Servisné a letiskové poplatky 590 EUR, víza do Nicaraguy na mieste 10USD, hraničný poplatok pri odchode z Nicaraguy a Kostariky (spolu cca 10 USD).

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.