USA - najkrajšie národné parky Západu

Národné parky Západu USA patria k tomu najúchvatnejšiemu, čo nám príroda našej planéty pripravila.  Paleta neskutočných odtieňov farieb a tvarov ohuruje návštevníkov pri každom z nich a bolo by len ťažko možné zostaviť ich rebríček krásy. O prvenstvo by mohli súťažiť všetky – Bryce, Zion, Grand Canyon, Monument Valley, Valley of Fire aj Joshua Tree sú jednoducho veľmi silné mená kandidátov. S hitparádou Matky Zeme ostro kontrastujú svetlá kasín púštnej metropoly Las Vegas.

VSTUPY V CENE   I   NÁRODNÉ PARKY   I   ĽAHKÁ TURISTIKA

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 12 osôb. Garancia realizácie už od 8 osôb.

 

Termín Počet dní Osoba Poznámka
22.09. - 03.10. 2021 12 1 580 EUR uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ I Letecký presun z Viedne do Los Angeles (s jedným prestupom, priame lety z Viedne boli na sezónu 2021 zrušené), ubytovanie v mestečku pri vstupnej bráne národného parku Joshua Tree. Navštívime najznámejšie scenérie, ktoré park ponúka – kaktusovú záhradu cholla aj samotné „stromy“, pripomínajúceho mormonským osadníkom biblického Jozueho. Pokračovanie smerom na legendárny Grand Canyon, nocľah v mestečku Williams.

3.-4. DEŇ I K dispozícii máme celý deň v jedinečnej lokalite Veľkého kaňonu a určite ho využijeme do poslednej minúty! Kým ukončíme deň pohľadom na  západ slnka farbiaci steny kaňona paletou tých najkrajších farieb, sa miestnymi kyvadlovými autobusmi povozíme po jednotlivých vyhliadkach, z ktorých každá ponúka o kúsok iný pocit a iný uhol pohľadu na majestátne steny, no zakaždým nás nechá v nemom úžase, čo dokáže naša príroda. Východ slnka na vyhliadke Yaki Point nám neskutočne dobije baterky a my budem môcť vyraziť na cestu za ďalším dobrodružstvom, historickou cestou 163 až k ikonickému pohľadu na Údolie monumentov patriaceho do rezervácie indiánov kmeňa Navajo. Ubytovanie v 4-miestnych chatkách na najkrajšom mieste parku, hneď pri „palčiakoch“ East and West Mitten!

5.-6. DEŇ I Tridsaťkilometrový scénický okruh Valley drive a vyhliadky Artist's Point a John Ford's Point, Totemový stĺp, stolové hory Rain God a Thunderbird Mesa, Elephant a Merrick Butte. Presun do mestečka Page. Slávny Antilopí kaňon – fotografie tohoto miesta ste určite videli mnohokrát a istotne ste ich chceli mať aj vo svojej zbierke. Nech sa páči! Neskutočná hra tieňov a lučov svetla na stenách a vnútri kaňonu. Keby tu neboli ďalší návštevníci, ľahko by ste si začali myslieť, že ste opustili pozemskú realitu. Na záver dňa ešte lahôdka Horseshoe bend, alebo krásna podkova, ktorú vytvára meander rieky Colorado.

7.-8. DEŇ I  Iba trocha cestovania a opäť úplne iný svet. Národný park Bryce! Trek medzi stovkami farebných „ihiel“ a vyhliadky Paria View, Inspiration Point a Sunset Point. Necelé A kam sa vyberieme v národnom parku Zion? Na vyhliadku „Anjelskeho pristátia“, alebo k „Súdu Patriarchov“? Alebo nám bude dopriate priaznivé počasie aj na vyhľadávaný trek úzkym kaňonom „Narrows“? V oboch prípadoch nocľah v bezprotrednej blízkosti parku.

9.-10. DEŇ I  Pokračovanie sa na juhozápad, naším dnešným cieľom je legendárna metropola púšte Las Vegas. Kým však dorazíme k mestu, ktoré žije hazardom, dožičíme si rannú dávku aktivity v prírodnom parku Valley of Fire, ktorý je prekvapivo vcelku bokom od záujmu turistov. Keď však zazriete prekrásne farebné scenérie vlny „The wave“, pohladkáte kamenného slona a bude híkať nad prehistorickými petroglyfmi, budete sa rovnako ako my pýtať, ako je to možné? Odpoveď je asi zakliata v tom, že svetlá Las Vegas sú natoľko hypnotizujúce, že sa sem vyberie len málokto. Večerná prechádzka po Stripe, show spievajúcich fontán, možnosť návštevy niektorého z veľkolepých predstavení známych umelcov či skúšanie šťastia v niektorom z kasín.

11.-12. DEŇ I   Návrat do mesta Los Angeles s krátkou zastávkou v známych štvrtiach Santa Monica a Venice Beach. Odlet a príchod domov.

CENA ZAHŔŇA: Letecká doprava (s jedným prestupom, priame lety z Viedne boli na sezónu 2021 zrušené), transfer BA-letisko-BA, doprava vlastným mikrobusom. Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, 2x ubytovanie v penzióne s raňajkami, 1x ubytovanie v 4-miestnej chatke priamo v srdci Monument Valley. Vstupy do národných parkov. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Vstupné víza (ESTA formulár), vrátane poplatku za vybavenie 20 EUR. Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 380 EUR.

UPOZORNENIE: Jednolôžková izba nie je pri tomto zájazde možná.

COVID-19 situácia: Cestovanie do USA za účelom turizmu zatiaľ nie je povolené, otvorenie hraníc sa očakáva v horizonte niekoľkých mesiacov. Najneskôr v deň návratu na Slovensko je potrebné registrovať na portáli ehranica (vybavíme za vás), ísť do domácej karantény a na 8. deň po prílete (presný termín vám pridelí Národné centrum zdravotníckych informácií), sa nechať zdarma otestovať - po obdržaní negatívneho výsledku testu je karanténu možné ukončiť.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

COVID-19 GARANCIA:

https://www.ck-svet.sk/covid-19-garancia/