Dubaj a Srí Lanka – luxusná kombinácia

Ideálna kombinácia luxusu, poznávania a oddychu vhodná pre kohokoľvek! Zastávka v Dubaji, mramorovej futuristickej metropole, kde všade naokolo uvidíte bohatstvo a staviteľský úspech. Vezmeme Vás na púštne safari. Ďalej poletíte za vôňou korenia a chuťou pravého srílanského čaju, vychutnáte si zelené scenérie, koloniálnu históriu a najposvätnejšie budhistické pamiatky. Ostane nám čas aj na pobyt pri mori. 

VSTUPY V CENE  I  PLÁŽ  I  KULTÚRNE PAMIATKY  I  AJ PRE DETI  I ODLET Z BRATISLAVY   I  ALL INCLUSIVE

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

 

Termíny Počet dní Osoba* Poznámka
13.03. - 23.03. 2019 11 1 430 EUR uzavreté
23.10. - 02.11. 2019 11 1 330 EUR uzavreté
20.11. - 30.11. 2019 11 1 330 EUR uzavreté

* cena pre deti do 12 rokov na vyžiadanie

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ I Odlet z Bratislavy do Dubaja. Večerný prílet do metropoly budúcnosti.

2. – 4. DEŇ I Dubaj - mesto, ktoré vyrástlo z púšte, je svojou strategickou polohou centrom obchodu. Vezmeme vás na prehliadku mesta neskutočných kontrastov: dych vyrážajúce moderné mrakodrapy, ikonický výhľad na hotel Burj Al Arab, nazývaný tiež plachetnica (a možno začujeme aj modlitbu pri neďalekej mešite Jumeirah), autentická zastávka na tradičnom trhu s korením, látkami a zlatom. Cez Dubajskú zátoku vás sem prepraví miestne vodné taxi, ktorému sa hovorí Abra. Uvidíte najväčšie stavby sveta: najvyššia veža sveta Burj Khalifa (výstup na vyhliadkovú plošinu na 124. poschodí v cene) a nákupné centrum Dubai Mall s obrovským akváriom a spievajúcimi fontánami. Plavba hypermodernou štvrťou Dubai Marina a okružná jazda po známej "Palme". Dobrodružné púštne safari - jazda 4 x 4 jeepmi púštnymi dunami a západ slnka v medzi beduínmi. BBQ večera v oáze s all inclusive nealkoholických nápojov. Celodenný oddych  na plážach v Perzskom zálive. To všetko Vám ponúka Dubaj, jedno z najunikátnejších miest sveta! Posledný deň v Dubaji nočný prelet do Colomba.

5. – 6. DEŇ I Naprieč tropickou prírodou sa presunieme do srdca takzvaného „Kultúrneho trojuholníka“. Príchod do Pinnawella - sloní sirotinec, najväčšie zariadenie svojho druhu na svete. Pri troche šťastia uvidíme aj kúpanie slonov, keď sa 70 dupajúcich slonov presúva k 400 metrov vzdialenej rieke. Možnosť vidieť malé sloníčatá a ich kŕmenie z obrovských fliaš. Výstup na Leviu horu – impozantná skala Sigiriya sa týči 200 metrov nad okolitým terénom. Táto „pevnosť v oblakoch“ je pokladaná za ôsmy div sveta. Prehliadka zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv, fantastická vyhliadka z vrcholovej plošiny. Zastavíme sa v Habarana, kde budete mať možnosť skúsiť si jazdu na slonoch, ktorá by nemala chýbať pri žiadnej návšteve Srí Lanky (voliteľné). Návšteva centra na výrobu tradičných masiek a výrobkov z dreva. Na vlastné oči uvidíme nespočetné množstvo slonov a krásnu prírodu v Národnom parku Minneriya - čaká nás totiž atraktívne jeep safari!

7. DEŇ I Geografický stred Srí Lanky – Dambulla patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Nájdeme tu pozoruhodné jaskynné chrámy vytesané do žulových skál. Po 340 schodoch sa dostaneme k piatim skalným jaskyniam s viac ako 150 sochami. 14 metrová socha ležiaceho Buddhu vytesaná do skaly, najväčsia plocha posiata maľbami nájdená na celom svete. Výhľad zo skalného masívu dotvára magickú a spirituálnu atmosféru miesta. V dedinke Matale plnej záhrad s miestnym ovocím a korením sa oboznámime s procesom pestovania a spracúvania najrozličnejšieho korenia. Srílanská škorica je najkvalitnejšia na svete. Darí sa tu aj kardamonu, kurkume, vanilke, klinčekom... Príchod do posledného kráľovského mesta Kandy. Mesto Kandy patrí do UNESCO dedičstva a navštívime tu obchod s hodvábom. Vyskúšate si typický srílanský odev - pre ženy saare a pre mužov saaron. Večerné predstavenie tradičných Kandyjských tancov ukončeného dramatickým chodením po uhlíkoch! Po predstavení návšteva azda najposvätnejšieho budhistického Chrámu Budhovo Zubu Dalada Maligawa. Traduje sa, že pri kremácii Budhu okolo roku 540 p.n.l. boli z pohrebnej hranice vytiahnuté jeho štyri zuby a práve jeden z nich priniesla na ostrov ukrytý vo vlasoch indická princezná Hemamala.

8. DEŇ I Kráľovská botanická záhrada Peradenyia – nádherné exotické rastlinstvo, jedinečné gigantické figovníky ako i pavilón orchideí, palmová avenue, gigantické kokosy. Presun do najmalebnejšej horskej oblasti Srí Lanky, známej ako „Malé Anglicko“, kde Briti nahradili všetky kávové plantáže tými najlepšími čajovníkmi sveta. Malebné scenérie čajových plantáží, vodopády, zberačky s obrovskými košmi, návšteva továrne na spracovanie čaju - staneme sa svedkami celého procesu a ochutnáme pravý cejlónsky čaj preslávený po celom svete. Príchod do plážového hotela v oblasti Kalutara vo večerných hodinách.

9. - 10. DEŇ I Ničím nerušený pobyt na zlatistej pláži. V prípade záujmu možnosť fakultatívnych výletov. Transfer na letisko vo večerných hodinách (odlet realizovaný v skorých ranných hodinách 11.dňa).

11. DEŇ Návrat domov.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (ODLET Z BRATISLAVY!). Doprava klimatizovaným mikrobusom. V Dubaji ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, BBQ večera v púšti.  Počas okruhu na Srí Lanke v 3* hoteloch s polpenziou, na pláži v 4* hoteli s all inclusive.  Vstupy do pamiatok uvedených v programe (vrátane Burj Khalifa). Slonie safari v NP Minneriya. Vystúpenie kandyjskej tanečnej skupiny. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať prostredníctvom CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Servisné a letiskové poplatky 390 EUR. Vybavenie vstupných víz (ETA formulár) 37 EUR/dospelý, deti do 12 rokov zdarma.

NÁŠ TIP: Možnosť doplatku za all inclusive počas pobytu pri mori na Srí Lanke.

UPOZORNENIE: Poradie navštívených krajín sa môže meniť.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: