Emiráty a Omán - skvelá kombinácia

Skvelá kombinácia poznávania a all-inclusive oddychu vhodná pre kohokoľvek! Predstavíme si tri arabské emiráty (Dubaj, Abú Dhabí, Ras Al Khaimah) a pobrežie jedej ománskej gubernie (Musandam). Futuristická metropola Dubaj, v ktorej na vlastné oči uvidíte realizáciu tých najneuskutočniteľnejších staviteľských projektov. Abu Dhabí, hlavné a najbohatšie mesto celých Emirátov. Ománsky polostrov Musandam a jeho malebné skalnaté zátoky stvorené pre všetkých, ktorí túžia po troche divokej prírody. A k tomu samozrejme dokonalý, 4* all-inclusive oddych v emiráte Ras Al Khaimah.

VSTUPY V CENE   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   PLÁŽ   I   ALL INCLUSIVE

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

Termíny Počet dní Osoba 7% FM zľava
do 30.6. 2018
21.04. - 28.04. 2018 8 1 290 EUR 1 290 EUR
20.10. - 27.10. 2018 8 1 290 EUR 1 199,70 EUR

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ I Odlet z Bratislavy do Dubaja. Večerný prílet do metropoly budúcnosti.

2. DEŇ I Dubaj - mesto, ktoré vyrástlo z púšte, je svojou strategickou polohou centrom obchodu. Všade naokolo uvidíte bohatstvo a staviteľský úspech. Vezmeme vás na prehliadku mesta neskutočných kontrastov: dych vyrážajúce najväčšie stavby sveta (výstup na najvyššiu budovu sveta, Burj Khalifa v cene!),  plavba loďou medzi modernými mrakodrapmi Dubai Marina, ikonický výhľad z pláže Jumeirah Beach na hotel Burj Al Arab, nazývaný tiež plachetnica. A možno začujete aj modlitbu z neďalekej mešity Jumeirah. Autentická zastávka na tradičnom trhu s korením, látkami a zlatom, ochutnáte a ovoniate najrôznejšie korenie. Cez Dubajskú zátoku vás sem prepraví miestne vodné taxi, ktorému sa hovorí abra. Nevynecháme ani ikonický, umelo vybudovaný ostrov „The Palm“ v tvare palmy a samozrejme nahliadneme aj do nákupného centra Dubai Mall s obrovským akváriom a show spievajúcich a tancujúcich fontán, ktorá je obzvlášť impozantná v noci.

3. DEŇ I Abu Dhabí, najbohatšie mesto celých Emirátov, podľa niektorých zdrojov aj najbohatšie mesto sveta. Preslávili ho nielen luxusné paláce, ale najmä prepychová Mešita Šeika Zayeda. Jej rozmery a proporcie sú vskutku grandiózne, tu sa nešetrilo na ničom. Koberec v hlavnej modlitebnej sále je považovaný za najväčší na svete a luster vykladaný Svarovského kryštálmi za tretí najväčší na svete (vstup je možný aj pre nemoslimov, je potrebné rešpektovať prísny kód oblečenia). Abu Dhabí však návštevníkov upúta aj svojimi modernými mrakodrapmi a promenádou Corniche lákajúcou k prechádzke. Fotozastávka pri najluxusnejšom hoteli Emirates Palace s krásnym výhľadom na panorámu mesta.

4. DEŇ I Dopoludnia voľný program, oddych  na plážach. Vyskúšate novotvorenú verejnú pláž Le Mer, či tradične najobľúbenejšiu Jumeirah beach? Neskoro popoludní nás dobrodružné púštne safari - jazda 4 x 4 jeepmi púštnymi dunami, ktorých oranžové farby najlepšie vyniknú pred a počas západu slnka. Pre záujemcov aj možnosť „sánkovania“, či jazdy na dunách na štvrkolkách. BBQ večera v oáze s all inclusive nealkoholických nápojov a umeleckým tanečným a hudboným programom. To všetko Vám ponúka Dubaj, jedno z najunikátnejších miest sveta!

5. DEŇ I Plavba tradičnou arabskou drevenou plachetnicou dhow prekrásnymi fjordami ománskeho polostrova Musandam. Možnosť plávania a šnorchlovania v kryštálovo čistých vodách, či len oddych na palube a pozorovanie defilujúcej panorámy okolitých drsne krásnych hôr. Pohostenie na palube zahŕňa obed, čerstvé ovocie, kávu, čaj a nealkoholické nápoje podľa ľubovôle J Podvečer príchod do nášho all inclusive hotela v emiráte Ras Al Khaimah.

6.-7. DEŇ I Ničím nerušný oddych v štýle all inclusive. Príjemná pláž, zábavné aktivity, opaľovanie a kúpanie, vychutnávanie lahodných chladených drinkov ... a možno dočítate aj tú knižku, čo ste si zobrali so sebou :-)

8. DEŇ I Transfer na letisko a návrat domov.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava s ODLETOM Z BRATISLAVY, resp. z Viedne (v prípade alternatívy odletu z Viedne transfer BA-letisko-BA v cene). Doprava klimatizovaným mikrobusom. V Dubaji 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, BBQ večera v púšti, púštne safari. Počas pobytu pri mori v Ras Al Khaimah 3x ubytovanie v 4* hoteli na pláži s all inclusive, plavba tradičnou loďou pri ománskom pobreží.  Vstupy do pamiatok uvedených v programe (vrátane Burj Khalifa). Služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať prostredníctvom CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Servisné a letiskové poplatky 250 EUR.