Malajzia - neznáma kráska

Každý z nás iste pozná slávne mrakodrapy v Kuala Lumpur, možno ste začuli aj o blízkych jaskyniach Batu caves, a snáď vám niekto rozprával aj o plážach Langkawi. Ale o ostrovoch Perhentian, Cameronskej vysočine, či národnom parku Taman Negara vedia len znalci. A práve do týchto neznámych, ale o to krajších miest vás zoberie náš sprievodca.

VSTUPY V CENE   I   S POBYTOM PRI MORI   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   NÁRODNÉ PARKY

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

 

Termín Počet dní Osoba Poznámka
29.01. - 07.02. 2020 10 1 470 EUR uzavreté

1. - 2. DEŇ I Odlet z Európy, prílet do metropoly Kuala Lumpur. Na dnes to ešte bude klasika: prehliadka mesta (kráľovský palác a mešita, námestie Nezávislosti) a večer krásne nasvietené, ikonické dvojičky Petronas Towers a priľahlý park.

3. DEŇ I Na okraji hlavného mesta Malajzie sa nachádzajú posvätné hinduistické jaskyne Batu, ku ktorým sa stúpa po 272 farebných schodoch. Všetkých návštevníkov víta pri vchode obrovská, zlatom natretá socha boha Murugana. Pod nohy sa nám občas môžu zapliesť opice. Náročný presun do oblasti národného parku Taman Negara. Jedná sa o najstarší dažďový prales na svete! Perfektné miesto na aktívny pohyb – večer sa vyberieme na nočný trek a budeme objavovať pravú džungľu a zvieratá, ktoré sú aktívne práve v noci.

4. - 6. DEŇ I Ďalší aktívny deň v džungli – užijeme si poplavíme sa proti prúdu, budeme sledovať brehy rieky a všadeprítomný hustý porast. Určite budeme mať šťastie aj na raflézie. Práve táto časť národného parku patrí medzi najfotografovanejšie! Počuli ste už o Cameronskej vysočine? Nie? Tak tu sa vám bude takisto určite páčiť. Vlniace sa zelené plantáže lahodia očiam a vynikajúci čaj zas chuťovým pohárikom. Chodník jedinečným porastom v „machovom lese“. Ráno nevynecháme miestny trh s priateľskou atmosférou a jahodovú farmu – a večer sa loďkou z prístavu Besut presunieme do raja!

7. - 8. DEŇ I Relax na nádherných, bieloskúcich plážach ostrovov Perhentian. Najprv vás bude lákať sladké ničnerobenie, ale my vás presvedčíme a zlákame na sledovanie miestneho bohatého, pestrého sveta podmorských koralov a farebných rybičiek. Až dva šnorchlovacie výlety  v cene zájazdu! A pokiaľ ste vlastníkom potápačskej licencie, určite si pribaľte aj tú – nebudete ľutovať!

9. - 10. DEŇ I Záverečné dopoludnie na pláži, tyrkysového mora a bieleho piesku sa nedá nabažiť. Presun do Khota Baru a miestny prelet do Kuala Lumpur. Návrat domov.

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu VIE-Kuala Lumpur-VIE, miestny prelet Khota Baru-Kuala Lumpur. Vlastný mikrobus. Trasfer loďou na ostrovy Perhentian. Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Počas pobytu pri mori 4* hotel s raňajkami, plus naviac obed alebo večera. 2x poldňový výlet so šnorchlovaním. Všetky vstupy podľa programu. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Prepitné pre miestneho sprievodcu, vodičov a nosičov. Príplatok za jednolôžkové izbu. Komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť sa prostredníctvom CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 430 EUR.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.