Omán - ozajstný klenot Arábie

Krajina akoby vystrihnutá z rozprávky tisíc a jednej noci, to je Omán. Čarovná krajina, ktorá bola kedysi námornou a obchodnou mocnosťou. Krajina, ktorú formoval vplyv mnohých náboženstiev a kultúr. Pevnosti, hrady, jedinečná kuchyňa, rôzne vône a ešte omnoho viac. Spoznajte ozajstný klenot arabského sveta, zažite atmosféru naozaj arabského mesta!

VSTUPY V CENE   I   PLÁŽ   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   NOCĽAH V PÚŠTNOM HOTELI

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.


Termíny Počet dní Osoba Poznámka
13.03. – 21.03. 2021 9 1 695 EUR uzavreté
13.11. – 21.11. 2021 9 1 695 EUR  

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ | Odlet z Viedne, prílet do Muscatu, transfer do hotela, oddych. Prehliadka hlavného a najväčšieho mesta Ománskeho sultanátu, o ktorom prvé zmienky pochádzajú z 1. storočia a opisujú ho ako významné prístavné mesto medzi západom a východom. Aj napriek tomu, že mesto si zatiaľ nezvyklo na davy turistov, je pripravené splniť všetky želania a očakávania. Muscat je oveľa arabskejší a najmä pokojnejší, čím sa odlišuje od iných arabských miest. Prehliadku začneme v elegantnej štvrti Shatti Al Qurum, kde sa nachádza ceremoniálny palác Al Alam sultána Kábusa bin Saíd al Saíd. Práve pri ňom budeme mať príjemnú fotozastávku. V blízkosti  sa nachádzajú portugalské pevnosti Mirani a Jalali z koloniálnych čias. Viac o histórii Ománu sa dozvieme v novom interaktívnom múzeu Bait Al Baranda. Ďalej navštívime najstarší a najznámejší trh v meste Muttrah Souq, kde nás čaká pestrá paleta korenín, strieborných šperkov a ešte oveľa viac.

3. DEŇ | Muscat od čias vlády sultána Kábusa bin Saíd al Saíd prešiel veľkým rozvojom a dnes je spojením niekoľkých svetov do jedného veľkého mesta rozdeleného do troch mestských častí Muscat, Mutrah a Ruwi. Prvým bodom dnešného programu hneď po raňajkách bude návšteva Veľkej Mešity, ktorá je hlavným lákadlom Muscatu. Dokončená bola v roku 2001. Samotná mešita vedľa pestrých orientálnych vzorov zaujme aj najväčším ručne tkaným kobercom na svete. Pred odchodom z hlavného mesta sultanátu ešte navštívime rybí trh. Ďalej sa vydáme smerom ku pevnosti Nakhal, ktorá je nádherným príkladom arabskej vojenskej architektúry. Výhľad do okolia je fascinujúci! V prípade časových možností sa po ceste ešte zastavíme v luxusnej parfumérii Amouage, kde sa vyrábajú jedny z najcennejších a najexkluzívnejších vôní na svete.

4. DEŇ | Naša cesta za poznaním Ománskeho sultanátu pokračuje smerom do mesta Nizwa, ktoré bolo v šiestom a siedmom storočí hlavným mestom.  Navštívime tiež zelenú oázu Birkat al-Mauz. Nizwa bola v minulosti centrom vnútrozemia a náboženstva v krajine. Dnes patrí k najatraktívnejším lokalitám Ománu. Mesto leží uprostred oázy v „tieni“ pohoria Al Jabal Al Akhdar a je typické bizardnými uličkami. Tu nemôžeme vynechať prehliadku obrovskej kruhovej veže zo 17. storočia, ktorá patrí medzi najväčšie a najstaršie pevnosti v Ománe. Na súku budeme obdivovať ručne vyrábané dýky a ornamentmi zdobené strieborné šperky.

5.-6. DEŇ | Bahla – jedno z najstarších miest na Zemi povestné výrobou tradičnej keramiky. Mystické mestečko, ktorého pevnosť je zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Navštívime pevnosť Jabrin stavanú pôvodne ako palác s impozantnými stropnými maľbami zo 17. storočia. Čakajú nás i fantastické výhľady na púšť a okolité hory. Po ceste nazad do Muscatu budeme prechádzať šarmantným mestečkom Al Hamra. Zastavíme sa v múzeu Bait Al Safah a nevynecháme ani ruiny starobylého mesta Tanuf, odkiaľ sa vytratili všetci jeho obyvatelia. Nocľah v púštnom hoteli - romantika pod hviezdami!

7. DEŇ | Dnes sa vydáme smerom do nádhernej oázy Wadi Bani Khalid. Cesta vedie pozdĺž púšte Ramlat al-Wahiba, ktorej červené a biele piesočné duny sa miestami týčia až do výšky 200 metrov. Meno dostala podľa beduínskeho kmeňa. Oáza Wadi Bani Khalid nás očarí svojou bujnou vegetáciou a prírodnými bazénmi, ktoré patria ku najkrajším v krajine. Tu sa dá skvele osviežiť a "vyblbnúť". Zastávku si urobíme i v tradičnej beduínskej dedine. Po pikniku sa presunieme na oddych do nášho plážového hotela.

8.-9. DEŇ | Voľný program, oddych na pláži. Transfer na letisko a odlet naspäť do Európy.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (odlet z Viedne), transfer BA-letisko-BA. Doprava klimatizovaným mikrobusom/terénne vozidlá. Ubytovanie s raňajkami v 3* a 4* hoteloch počas okruhu, na pláži v 4* hoteli s raňajkami, 2x večera a 3x obed. Vstupy do pamiatok. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať prostedníctvom CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 380 EUR. Povinný RT-PCR test na letisku v Muscate 25 OMR.

COVID-19 situácia: Omán otvoril svoje hranice turistom od 1.12.2020, zároveň zrušil pre občanov 103 krajín (vrátane SLovenska) pri pobytoch do 10 dní vízovú povinnosť. Pri vstupe vyžaduje povinný RT-PCR test, ktorý vykonáva za poplatok 25 OMR na letisku v Muscate (registráciu na test zabezpečí CK), po obdržaní negatívneho výsledku (spravidla v daný deň) je možné ďalej sa voľne pohybovať po krajine. Podmienkou k vstupu je platné zdravotné poistenie, ktoré kryje náklady na liečbu COVID-19 počas doby pobytu (zabezpečí CK). Najneskôr v deň návratu na Slovensko je potrebné registrovať na portáli ehranica (vybavíme za vás), ísť do domácej karantény a na 8. deň po prílete (presný termín vám pridelí Národné centrum zdravotníckych informácií), sa nechať zdarma otestovať - po obdržaní negatívneho výsledku testu je karanténu možné ukončiť.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

COVID-19 GARANCIA:

https://www.ck-svet.sk/covid-19-garancia/

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: