Omán - ozajstný klenot Arábie

Krajina akoby vystrihnutá z rozprávky tisíc a jednej noci, to je Omán. Čarovná krajina, ktorá bola kedysi námornou a obchodnou mocnosťou. Krajina, ktorú formoval vplyv mnohých náboženstiev a kultúr. Pevnosti, hrady, jedinečná kuchyňa, rôzne vône a ešte omnoho viac. Spoznajte ozajstný klenot arabského sveta, zažite atmosféru naozaj arabského mesta!

VSTUPY V CENE   I   PLÁŽ   I   KULTÚRNE PAMIATKY   I   NOCĽAH V PÚŠTNOM HOTELI

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.


Termíny Počet dní Osoba First Moment zľava
7% do 15.5.2021
13.03. – 21.03. 2021 9 1 695 EUR uzavreté
13.11. – 21.11. 2021 9 1 695 EUR 1 576,35 EUR

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ | Odlet z Viedne, prílet do Muscatu, transfer do hotela, oddych. Prehliadka hlavného a najväčšieho mesta Ománskeho sultanátu, o ktorom prvé zmienky pochádzajú z 1. storočia a opisujú ho ako významné prístavné mesto medzi západom a východom. Aj napriek tomu, že mesto si zatiaľ nezvyklo na davy turistov, je pripravené splniť všetky želania a očakávania. Muscat je oveľa arabskejší a najmä pokojnejší, čím sa odlišuje od iných arabských miest. Prehliadku začneme v elegantnej štvrti Shatti Al Qurum, kde sa nachádza ceremoniálny palác Al Alam sultána Kábusa bin Saíd al Saíd. Práve pri ňom budeme mať príjemnú fotozastávku. V blízkosti  sa nachádzajú portugalské pevnosti Mirani a Jalali z koloniálnych čias. Viac o histórii Ománu sa dozvieme v novom interaktívnom múzeu Bait Al Baranda. Ďalej navštívime najstarší a najznámejší trh v meste Muttrah Souq, kde nás čaká pestrá paleta korenín, strieborných šperkov a ešte oveľa viac.

3. DEŇ | Muscat od čias vlády sultána Kábusa bin Saíd al Saíd prešiel veľkým rozvojom a dnes je spojením niekoľkých svetov do jedného veľkého mesta rozdeleného do troch mestských častí Muscat, Mutrah a Ruwi. Prvým bodom dnešného programu hneď po raňajkách bude návšteva Veľkej Mešity, ktorá je hlavným lákadlom Muscatu. Dokončená bola v roku 2001. Samotná mešita vedľa pestrých orientálnych vzorov zaujme aj najväčším ručne tkaným kobercom na svete. Pred odchodom z hlavného mesta sultanátu ešte navštívime rybí trh. Ďalej sa vydáme smerom ku pevnosti Nakhal, ktorá je nádherným príkladom arabskej vojenskej architektúry. Výhľad do okolia je fascinujúci! V prípade časových možností sa po ceste ešte zastavíme v luxusnej parfumérii Amouage, kde sa vyrábajú jedny z najcennejších a najexkluzívnejších vôní na svete.

4. DEŇ | Naša cesta za poznaním Ománskeho sultanátu pokračuje smerom do mesta Nizwa, ktoré bolo v šiestom a siedmom storočí hlavným mestom.  Navštívime tiež zelenú oázu Birkat al-Mauz. Nizwa bola v minulosti centrom vnútrozemia a náboženstva v krajine. Dnes patrí k najatraktívnejším lokalitám Ománu. Mesto leží uprostred oázy v „tieni“ pohoria Al Jabal Al Akhdar a je typické bizardnými uličkami. Tu nemôžeme vynechať prehliadku obrovskej kruhovej veže zo 17. storočia, ktorá patrí medzi najväčšie a najstaršie pevnosti v Ománe. Na súku budeme obdivovať ručne vyrábané dýky a ornamentmi zdobené strieborné šperky.

5.-6. DEŇ | Bahla – jedno z najstarších miest na Zemi povestné výrobou tradičnej keramiky. Mystické mestečko, ktorého pevnosť je zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Navštívime pevnosť Jabrin stavanú pôvodne ako palác s impozantnými stropnými maľbami zo 17. storočia. Čakajú nás i fantastické výhľady na púšť a okolité hory. Po ceste nazad do Muscatu budeme prechádzať šarmantným mestečkom Al Hamra. Zastavíme sa v múzeu Bait Al Safah a nevynecháme ani ruiny starobylého mesta Tanuf, odkiaľ sa vytratili všetci jeho obyvatelia. Nocľah v púštnom hoteli - romantika pod hviezdami!

7. DEŇ | Dnes sa vydáme smerom do nádhernej oázy Wadi Bani Khalid. Cesta vedie pozdĺž púšte Ramlat al-Wahiba, ktorej červené a biele piesočné duny sa miestami týčia až do výšky 200 metrov. Meno dostala podľa beduínskeho kmeňa. Oáza Wadi Bani Khalid nás očarí svojou bujnou vegetáciou a prírodnými bazénmi, ktoré patria ku najkrajším v krajine. Tu sa dá skvele osviežiť a "vyblbnúť". Zastávku si urobíme i v tradičnej beduínskej dedine. Po pikniku sa presunieme na oddych do nášho plážového hotela.

8.-9. DEŇ | Voľný program, oddych na pláži. Transfer na letisko a odlet naspäť do Európy.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (odlet z Viedne), transfer BA-letisko-BA. Doprava klimatizovaným mikrobusom/terénne vozidlá. Ubytovanie s raňajkami v 3* a 4* hoteloch počas okruhu, na pláži v 4* hoteli s raňajkami, 2x večera a 3x obed. Vstupy do pamiatok. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať prostedníctvom CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 380 EUR. Povinný RT-PCR test na letisku v Muscate 25 OMR.

COVID-19 situácia: Omán otvoril svoje hranice turistom od 1.12.2020, zároveň zrušil pre občanov 103 krajín (vrátane SLovenska) pri pobytoch do 10 dní vízovú povinnosť. Pri vstupe vyžaduje povinný RT-PCR test, ktorý vykonáva za poplatok 25 OMR na letisku v Muscate (registráciu na test zabezpečí CK), po obdržaní negatívneho výsledku (spravidla v daný deň) je možné ďalej sa voľne pohybovať po krajine. Podmienkou k vstupu je platné zdravotné poistenie, ktoré kryje náklady na liečbu COVID-19 počas doby pobytu (zabezpečí CK). Najneskôr v deň návratu na Slovensko je potrebné registrovať na portáli ehranica (vybavíme za vás), ísť do domácej karantény a na 5. deň po prílete (presný termín vám pridelí Národné centrum zdravotníckych informácií), sa nechať zdarma otestovať - po obdržaní negatívneho výsledku testu je karanténu možné ukončiť.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

COVID-19 GARANCIA:

Cestovná kancelária deklaruje, že:

- v prípade, že pokiaľ klient 14 dní a menej pred nástupom na zájazd dostane pozitívny výsledok PCR testu na COVID-19 a z dôvodu pozitívneho testu na COVID-19 nenastúpi na zájazd, garantuje svojim klientom preplatenie stonopoplatkov v prípade, že si klient v CK objednal a uhradil službu „COVID garancia” vo výške 1,50 Eur/osoba/ deň. Táto položka musí byť jasne uvedená v zmluve o zájazde ako samostatný poplatok. Podmienkou je, že klient musí mať cez CK objednané aj Komplexné cestovné poistenie ECP na celkovú cenu zájazdu. Nárok na preplatenie stornopoplatku vzniká pre všetky spolucestujúce osoby na spoločnej zmluve o zájazde v prípade, že majú zaplatené cestovné poistenie ECP a poplatok „COVID garancia”.

- pokiaľ by prišlo 31 dní a viac pred odletom k zmene pravidiel pri vstupe do príslušnej krajiny (uzavretie krajiny, zavedenie povinnej karantény pri vstupe), resp. pri návrate na Slovensko (zavedenie povinnej karantény a následného testovania na viac ako 5 dní), garantujeme vám vrátenie plnej výšky už zaplatenej sumy za zájazd.
Na zavedenie požiadavky negatívneho PCR testu (antigénového alebo RT) pri odlete/prílete do príslušnej krajiny, či pri návrate na Slovensko sa uvedené ustanovenie nevzťahuje.
 
- pokiaľ by prišlo 30 dní a menej pred odletom k zmene pravidiel pri vstupe do príslušnej krajiny (napríklad zavedenie povinnej karantény pri vstupe), resp. pri návrate na Slovensko (zavedenie povinnej karantény a následného testovania pri návrate z krajín mimo EÚ na viac ako 5 dní), garantujeme vám presunutie na náhradný zájazd (podľa vášho výberu a dostupnosti voľných miest).

Na zavedenie požiadavky negatívneho PCR testu (antigénového alebo RT) pri odlete/prílete do príslušnej krajiny, či pri návrate na Slovensko sa uvedené ustanovenie nevzťahuje.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: