Azorské ostrovy - cestovateľská bomba

Top destinácia v Európe pre milovníkov prírody. Tropická vegetácia, dych berúce výhľady, jazerá v kráteroch sopiek a kúpanie v termálnych prameňoch. K tomu obľúbení sprievodcovia Zdenko a Katka, ktorí Azory dokonale poznajú a sú tu doma. Okrem známych ostrovov Sao Miguel a Terceira nájdete v tomto okruhu naviac ostrov Faial zmenený poslednou erupciou na Azoroch. Ponúka aj jedinečný západ slnka na oceáne v pozadí s majestnátnym vrchom Pico ... jednoducho treba zažiť.

NÁRODNÉ PARKY   I   TURISTIKA   I   KULTÚRNE PAMIATKY

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 15 osôb.
 
 

Termíny Počet dní Osoba Poznámka
20.08. - 29.08. 2021 10 1 690 EUR uzavreté
02.09. - 11.09. 2021 10 1 450 EUR uzavreté
PROGRAM ZÁJAZDU:

1. - 2. DEŇ I  Odlet do Lisabonu: mesto, na ktoré sadíva socha Krista, presná replika tej slávnejšej v Rio de Janeiro. Alfama, najstaršia a najmalebnejšia časť mesta, orientálne pôsobiaci staromestský labyrint na hradnom kopci, zrúcanina hradu Castel de Sao Jorge, stredoveká katedrála Sé, Avenidade de Liberdade, železný výťah Elevador de Santa Justa, starobylá štvrť Belém s kláštorom Hieronymov, veža Torre de Belém - symbol Lisabonu, Bairro Alto - turistická štvrť s krčmičkami, reštauráciami a fadom, Oceanário či most 25. apríla.

3. - 4. DEŇ I Prelet na Terceiru. Prehliadka najstaršieho mesta Azorov, historického centra Angra do Heroísmo (UNESCO).Viac ako 300 rokov bolo zastávkou pre lode brázdiace cestu Atlantikom medzi Európou, Amerikou a Afrikou. Výprava do útrob vyhasnutého vulkánu Algar do Carvão, čo v preklade znamená Uholný komín. Je 100 m hlboký a aby sme sa vo vlhkom podzemí cítili príjemnejšie, hrá tu relaxačná hudba. A viac, podľa časových možností...(výhľad zo Serra do Cume, vulkán Guilherme Moniz, severné pobrežie ostrova v okolí Biscoitos pokryté vinicami, delenými do tzv. „curraletos“ či turistika vo vnútrozemí).

5. DEŇ I Dopoludňajší prelet na ostrov Sao Miguel so zastávkou na ostrove Faial. Tu nás privíta pohľadnicový prístav Horta, dlhé desaťročia najdôležitejší prístav súostrovia. Dnes je vyhľadávaný nielen kvôli svojej malebnosti, ale aj ideálnej polohe na pozorovanie oproti sa týčiacej hory Pico (najvyššia hora celého Portugalska, rovnomenný monumentálny vulkanický kužel vypínajúci sa neuveriteľných 2351 metrov nad hladinou oceánu). Faial má prezývku aj “modrý ostrov” – vďačí za to mnohým hortenziám, ktoré najmä v letných mesiacoch okázalo bujnejú popri cestách – jeden taxikár dokonca spočítal dĺžku týchto “živých plotov” na 56 kilometrov! Takýmito cestami sa necháme doviezť až k centrálnej kaldere Caldeira, zelenej prírodnej rezervácii a následne do oblasti Capelinhos, miestu poslednej erupcie na Azoroch (r. 1957). Je fascinujúce pozorovať, ako tu zelené rastliny snažiace sa uchytiť na novej pôde bojujú s veternou eróziou.

6. - 9. DEŇ I Ostrov St. Miguel, najväčší z Azorských ostrovov. Bezpochyby najkrajšie vyhliadky Pico Carvão na južnú a severnú časť ostrova. Lagoa do Canário a Vista do Rei na jeden zo siedmych divov Portugalska – Lagoa das Sete Cidades - jazerá so smaragdovo zelenou a azúrovo modrou vodou. Krátka turistika po hrebeni s výhľadmi na jazerá. Návšteva ananásovej plantáže. Ponta Delgada so svojím historickým centrom Baixa vybudovaným v koloniálnom štýle. Čajové plantáže Gorreana. Vyhliadka Pico do Ferro s výhľadmi do údolia Furnas s rovnomenným jazerom Lagoas das Furnas a dedinkou Furnas učupenou priamo v kráteri sopky. Zem tu buble pod nohami, občas zasyčí gejzír pary a cez fumaroly unikajú do okolia sírne plyny s teplotou až 800 °C. Miestna špecialita Cozido de Furnas (obed). Kúpeľ v termálnom jazierku (voda okrovej farby zaváňajúca sírou a teplotou 38 °C) obklopenom exotickou vegetáciou botanickej záhrady Terra Nostra Garden. Kaplnka Nossa Senhora da Paz nad bývalým hlavným mestom Vila Franca do Campo. Malebné mestečko Ribeira Grande. Návšteva továrne na likéry Mulher de Capote s ochutnávkou. Caldeira Velha, teplý prameň s vodopádom zasadeným do prostredia s vegetáciou ako z Jurského parku. Vulkanické jazero Lagoa do Fogo vyplňujúce dno krátera obklopené divokou prírodou s krásnymi výhľadmi. Nordeste, mesto na východnom, najdivokejšom konci ostrova s horami presahujúcimi 1000 metrov nad morom. Subtropický prírodný park Ribeira dos Caldeirões, vyhliadka z Vista dos Barcos na najvýchodnejší výbežok ostrova Ponto do Arnel (maják a malá rybárska osada pod útesom), Ponta do Sossego, záhrada plná rôznych kvetov s výhľadmi na more a okolité hory. Ponta da Madruga, miesto s jedinečným výhľadom na ostrov. Povoação, prvé osídlené miesto na ostrove (1432).

10. DEŇ I Odlet do Viedne cez Lisabon, transfer do Bratislavy.

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu z/do Viedne (s prestupom), transfer BA-letisko-BA. Miestne prelety Terciera-Faial-St. Miguel. Vlastný mikrobus.  Ubytovanie v 3-4*hoteloch s raňajkami, 1x obed (špecialita Cozido de Furnas). Návšteva čajovej plantáže s ochutnávkou, návšteva ananásovej farmy. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov 50 EUR (platba v hotovosti na mieste). Príplatok za jednolôžkovú izbu 390 EUR. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK). Vstupy (cca 30 EUR).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 150 EUR.
 

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.