Azorské ostrovy - cestovateľská bomba

Top destinácia v Európe pre milovníkov prírody. Tropická vegetácia, dych berúce výhľady, jazerá v kráteroch sopiek a kúpanie v termálnych prameňoch. K tomu obľúbení sprievodcovia Zdenko a Katka, ktorí Azory dokonale poznajú a sú tu doma. Okrem známych ostrovov Sao Miguel a Terceira nájdete v tomto okruhu naviac Sao Jorge (geniálna turistika, vynikajúca káva z vlastných plantáži) a ostrov Faial zmenený poslednou erupciou na Azoroch. Ponúka aj jedinečný západ slnka na oceáne v pozadí s majestnátnym vrchom Pico ... treba zažiť.

NÁRODNÉ PARKY   I   TURISTIKA   I   KULTÚRNE PAMIATKY

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 15 osôb.
 
 

Termíny Počet dní Osoba Poznámka
20.08. - 29.08. 2021 10 1 690 EUR  
02.09. - 11.09. 2021 10 1 450 EUR  
PROGRAM ZÁJAZDU:

1. - 3. DEŇ I  Odlet z Viedne na Terceiru. Prehliadka najstaršieho mesta Azorov historického centra Angra do Heroísmo (UNESCO).Viac ako 300 rokov bolo zastávkou pre lode brázdiace cestu Atlantikom medzi Európou, Amerikou a Afrikou. Výprava do útrob vyhasnutého vulkánu Algar do Carvão, čo v preklade znamená Uholný komín. Je 100 m hlboký a aby sme sa vo vlhkom podzemí cítili príjemnejšie, hrá tu relaxačná hudba. A viac, podľa časových možností...(výhľad z Serra do Cume, vulkán Guilherme Moniz, severné pobrežie ostrova v okolí Biscoitos pokryté vinicami, delenými do tzv. „curraletos“ či turistika vo vnútrozemí).

4. DEŇ I Ranný prelet na ostrovov Faial, resp. Sao Jorge (podľa termínu). Na ostrove Faial nás víta pohľadnicový prístav Horta, dlhé desaťročia najdôležitejší prístav súostrovia. Dnes je vyhľadávaný nielen kvôli svojej malebnosti, ale aj ideálnej polohe na pozorovanie oproti sa týčiacej hory Pico (najvyššia hora celého Portugalska, rovnomenný monumentálny vulkanický kužel vypínajúci sa neuveriteľných 2351 metrov nad hladinou oceánu). Faial má prezývku aj “modrý ostrov” – vďačí za to mnohým hortenziám, ktoré najmä v letných mesiacoch okázalo bujnejú popri cestách – jeden taxikár dokonca spočítal dĺžku týchto “živých plotov” na 56 kilometrov! Takýmito cestami sa necháme doviezť až k centrálnej kaldere Caldeira, zelenej prírodnej rezervácii a následne do oblasti Capelinhos, miestu poslednej erupcie na Azoroch (r. 1957). Navštívime aj nové, moderné návštevnícke centrum s podrobným a  zaujímavým podaním vysvetlení sopečnej činnosti.Presun trajektom na ostrov Sao Jorge.

5. - 7. DEŇ I  Sao Jorge je jednoznačne rajom pre milovníkov pešej turistiky. Strmé útesy zvažujúce sa priamo do oceánu – tzv. fajas. Tu sa nám otvoria výhľady na okolité ostrovy Pico, Faial, Graciosa a Terceira. Sao Jorge divoký ako Flores, farebný ako Faial a s vnútrozemím pripomínajúcim čokoládové kopce Filipín. Navštívime malé plantáže kávy (ochutnávka kávy, ktorej chuť a vôňa sú neodolateľné), potešíme sa degustáciou miestneho syra, ktorý nesie názov ostrova. Čaká nás aj kúpanie v lávových morských jazierkach na Faja do Ouvidor, či turistika „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“, počas ktorej zostúpime z divokých tropických kopcov k oceánu. V Parku Florestal das Sete Fontes zažijeme západ slnka s výhľadom na najvyšší vrch Azorských ostrovov Pico. Prelet na najväčší z Azorských ostrovov, St. Miguel.

8. - 11. DEŇ I Ostrov St. Miguel. Bezpochyby najkrajšie vyhliadky Pico Carvão na južnú a severnú časť ostrova. Lagoa do Canário a Vista do Rei na jeden zo siedmych divov Portugalska – Lagoa das Sete Cidades - jazerá so smaragdovo zelenou a azúrovo modrou vodou. Krátka turistika po hrebeni s výhľadmi na jazerá. Návšteva ananásovej plantáže. Ponta Delgada so svojím historickým centrom Baixa vybudovaným v koloniálnom štýle. Vyhliadka Santa Iria s výhľadom na útesy severného pobrežia Ponta Formosa, Ponta do Cintrao a vnútrozemie ostrova. Čajové plantáže Gorreana. Vyhliadka Pico do Ferro s výhľadmi do údolia Furnas s rovnomenným jazerom Lagoas das Furnas a dedinkou Furnas učupenou priamo v kráteri sopky. Zem tu buble pod nohami, občas zasyčí gejzír pary a cez fumaroly unikajú do okolia sírne plyny s teplotou až 800 °C. Miestna špecialita Cozido de Furnas (obed). Kúpeľ v termálnom jazierku (voda okrovej farby zaváňajúca sírou a teplotou 38 °C) obklopenom exotickou vegetáciou botanickej záhrady Terra Nostra Garden. Kaplnka Nossa Senhora da Paz nad bývalým hlavným mestom Vila Franca do Campo. Malebné mestečko Ribeira Grande. Návšteva továrne na likéry Mulher de Capote s ochutnávkou. Caldeira Velha, teplý prameň s vodopádom zasadeným do prostredia s vegetáciou ako z Jurského parku. Vulkanické jazero Lagoa do Fogo vyplňujúce dno krátera obklopené divokou prírodou s krásnymi výhľadmi. Nordeste, mesto na východnom, najdivokejšom konci ostrova s horami presahujúcimi 1000 metrov nad morom. Subtropický prírodný park Ribeira dos Caldeirões, vyhliadka z Vista dos Barcos na najvýchodnejší výbežok ostrova Ponto do Arnel (maják a malá rybárska osada pod útesom), Ponta do Sossego, záhrada plná rôznych kvetov s výhľadmi na more a okolité hory. Ponta da Madruga, miesto s jedinečným výhľadom na ostrov. Povoação, prvé osídlené miesto na ostrove (1432).

12. DEŇ I Odlet do Viedne.

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu z/do Viedne (s prestupom), transfer BA-letisko-BA. Miestne prelety Terciera-Faial/St.Jorge-St. Miguel. Vlastný mikrobus, trajekt medzi ostrovmi Faial a Sao Jorge,  Ubytovanie v hoteloch 2-4* a typických „casas“ s raňajkami, 1x obed (špecialita Cozido de Furnas). Návšteva čajovej plantáže s ochutnávkou, návšteva ananásovej farmy. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov 50 EUR (platba v hotovosti na mieste). Príplatok za jednolôžkovú izbu 455 EUR. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK). Vstupy (cca 30 EUR).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 280 EUR.
 

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.