Azorské ostrovy - perly Atlantiku XL

Rozšírte svoju zbierku z Azorov o ostrovy Flores a Corvo! Dobre ukryté perly ostrovného náhrdelníka ležia hlboko v Atlantiku, let z Terceiry na Flores trvá približne hodinu. Sem zamieria len fajnšmekri, a dobre vedia, prečo o týchto miestach hovoria len potichu a svojim najlepším kamarátom – práve táto najvýchodnejšia „dvojička“ ukrýva mimoriadne scenérie, ktoré zatiaľ môžete mať prakticky sami pre seba! Vodopády stekajúce po vysokých skalnatých stenách, nerušené západy slnka, zelené i modré jazero, úchvatné morské jaskyne, pôvodné veterné mlyny aj kráter majestátneho vulkánu. Toto jednoducho musíte vidieť!

NÁRODNÉ PARKY   I   ĽAHKÁ TURISTIKA   I   KULTÚRNE PAMIATKY

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 15 osôb.

Termíny Počet dní Osoba Poznámka
15.06. - 25.06. 2019 11 1 590 EUR uzavreté
29.06. - 09.07. 2019 11 1 590 EUR uzavreté
12.08. - 22.08. 2019* 11 1 620 EUR uzavreté

* možnosť predĺženia o 3 dni (návšteva ostrovov Pico a Faial, plus Lisabon) - cena predĺženia 460 EUR

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-3. DEŇ I Odlet z Viedne na “tretí” ostrov celého súostrovia, Terceiru. Ostrov monumentov, pevností, kláštorov, a starobylých domov s farebnými fasádami. Prehliadka historického centra najstaršieho mesta Azorov, Angra do Heroísmo (UNESCO). Viac ako 300 rokov bolo zastávkou pre lode brázdiace cestu Atlantikom medzi Európu, Amerikou a Afrikou. Pozrieme si pevnosť Sao Sebastiăo zo 16. storočia, katedrálu, arénu pre býčie zápasy, palác kapitánov a miestne kostoly. Výprava do útrob vyhasnutého vulkánu Algar do Carvão, čo v preklade znamená Uholný komín. Je 100 metrov hlboký a aby sme sa vo vlhkom podzemí cítili príjemnejšie, hrá tu relaxačná hudba. A ešte oveľa viac, podľa časových možností...(výhľad z Serra do Cume, vulkán Guilherme Moniz, múzeum vína Biscoitos). Prelet na najvzdialenejší a pre mnohých najkrajší z Azorských ostrovov, “kvetinový” Flores.

4.-6. DEŇ I Ostrovy Flores a Corvo – “dvojička”, ktorá vám vyrazí dych. Ikonická scenéria Poço da Ribeira do Ferreiro – niekoľko vodopádov tu padá po skale z výšky až 70 metrov do malebného jazierka. Zrkadlenie na hladine celý dojem ešte znásobuje. Vyhliadky Miradouro Craveiro Lopez a Miradouro da Fajazinha s parádnymi “leteckými” pohľadmi na zelené údolia, vodopády a učupené dedinky. Nenecháme si ujsť ani oblasť “Sedem jazier” – tými najimpresívnejšími sú  Lagoa Comprida a Lagoa Negra.  Očarujúca dedinka Mosteiro s bielymi domčekmi a pozadím Rocha dos Bordões, akýmsi čadičovým organom. Podnikneme aj trek (cca 3-4 hodiny chôdze) po mimoriadne fotogenickej trase od majáka Farol de Albarnaz do dedinky Fajã Grande – celá trasa vedie popri pobreží a ponúka prekrásne pohľady na zálivy s malými ostrovčekmi aj zelené zákutia lemované kvitnúcimi hortenziami. V diaľke vidno aj ostrov Corvo – my sa sem vypravíme z mestečka Santa Cruz rýchloloďou. V Santa Cruz sa okrem iného nachádza aj veľmi zaujímavé múzeum lovu veľrýb, s autentickým filmov z jedného zo “záťahov”. Corvo (v preklade “havran”) je najmenšou portugalskou farnosťou – napočítate tu asi 430 obyvateľov a trikrát toľko kráv.  Najdramatickejší pohľad ponúka Miradouro do Caldeirão – nachádzate sa vo výške 550 metrov a doslova pod nohami vám leží hlboká kaldera vyplnená jazierkami a pastvinami, steny krátera hrajú prekrásnymi odtieňmi farieb a vytvárajú spolu mimoriadnu harmóniu. Pri návrate sa naším člnom dostaneme aj do mnohých prekrásnych jaskyní na pobreží Floresu. Oba ostrovy patria do biosférickej rezervácie UNESCO. Prelet na najväčší z Azorských ostrovov, St. Miguel.

7. DEŇ I Úchvatná scenéria západnej časti ostrova St. Miguel:  bezpochyby najkrajšie vyhliadky Pico Carvão na južnú a severnú časť ostrova a Vista do Rei na jeden zo siedmych divov Portugalska – lagúnu Lagoa das Sete Cidades. Sopečné jazerá spojené s legendou o princeznej so zelenými očami a pastierovi s modrými očami, krátka turistika po hrebeni s výhľadmi na jazerá. Návšteva ananásovej plantáže nás zavedie cez skleníky predstavujúce jednotlivé etapy rastu organického ananásu. Ponta Delgada so svojím historickým centrom  Baixa vybudovaným v koloniálnom štýle. Monumentálny  trojoblúk  brány Portas da Cidade, kláštor Nossa Senhora da Esperanca, ale aj miestne trhovisko či dielne, kde sa vyrába tradičná keramika.

8. DEŇ I Vyhliadka Santa Iria s výhľadom na útesy severného pobrežia Ponta Formosa, Ponta do Cintrao a vnútrozemie ostrova. Jedinečné čajové plantáže Gorreana. Vyhliadka Pico do Ferro s výhľadmi do údolia Furnas s rovnomerným jazerom Lagoas das Furnas a dedinkou, učupenou priamo v kráteri sopky s poslednou erupciou v r. 1630.  Zem tu doslova buble pod nohami. Horúce žriedla, v ktorých sa pripravuje miestna špecialita Cozido de Furnas. Všetky ingredencie sa vložia do obrovského hrnca, ten sa zakope na 6 hodín do zeme a keď sa vytiahne, je obed hotový :-). Kúpanie v termálnom jazierku (voda okrovej farby zaváňajúca sírou s teplotou 38 °C) obklopenom exotickou vegetáciou botanickej záhrady Terra Nostra. Belostná kaplnka Nossa Senhora da Paz nad bývalým hlavným mestom Vila Franca do Campo, ku ktorej vedie aspoň sto schodov.

9.-11. DEŇ I Malebné mestečko Ribeira Grande na severnom pobreží ostrova. Návšteva továrne na likéry Mulher de Capote s ochutnávkou. Caldeira Velha, teplý prameň s vodopádom zasadeným do prostredia s vegetáciou ako z Jurského parku. A ako čerešnička na torte chránená prírodná rezervácia, vulkanické jazero Lagoa do Fogo (Ohňové jazero) vyplňujúce dno krátera, obklopené divokou prírodou s krásnymi výhľadmi. Nordeste, mesto na východnom najdivokejšom konci ostrova s horami presahujúcimi 1000 metrov nad morom. Subtropický prírodný park Ribeira dos Caldeirões (vodný mlyn a niekoľko vodopádov), vyhliadka z Vista dos Barcos na najvýchodnejší výbežok ostrova Ponto do Arnel (maják a malá rybárska osada pod útesom),  Ponta do Sossego, záhrada plná rôznych kvetov s výhľadmi na more a okolité hory. Ponta da Madruga - miesto s jedinečným výhľadom na ostrov, kam chodí mnoho ľudí pozorovať východ slnka z oceánu. Povoação, prvé osídlené miesto na ostrove (1432), známe tiež pre svoje typické cukríky Fofa da Povoação. Odlet do Viedne, návrat domov.

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu z/do Viedne, transfer BA-letisko-BA. Prelet Terceira-Flores a Flores-St.Miguel. Ubytovanie s raňajkami, 1x obed (špecialita Cozido de Furnas). Plavbu rýchloloďou na ostrov Corvo s návštevou pobrežných jaskyní. Návšteva čajovej plantáže s ochutnávkou, návšteva ananásovej farmy. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov 50 EUR (platba v hotovosti na mieste). Príplatok za jednolôžkovú izbu 420 EUR. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 280 EUR.

UPOZORNENIE: Možnosť predĺženia o návštevu ostrovov Faial a Pico vo vybraných termínoch (XXL verzia :-).

PROGRAM PREDĹŽENIA (CENA PREDĹŽENIA 460 EUR):

11. DEŇ I Odlet na ostrov Pico v skorých ranných hodinách. Pico preslávili najmä najvyššia hora celého Portugalska, rovnomenný monumentálny vulkanický kužel vypínajúci sa neuveriteľných 2351 metrov nad hladinou oceánu, a UNESCOm chránené charakteristické vinice Criação Velha obkolesené bludiskami ohrádok z malých lávových kameňov. Podrobne ich preskúmame a samozrejme si doprajeme aj ochutnávku jedinečného miestneho moku. Mestečko Lajes je najlepším východzím bodom na pozorovanie veľrýb – nie je vôbec zriedkavé počas jednej plavby vidieť viacero druhov veľrýb a delfínov. Metóda hľadania vychádza z pôvodného konceptu “vigia baleeira” – búdky na pobreží s kvalitným ďalekohľadom, odkiaľ pozorovateľ hlási pozície pohybu týchto morských cicavcov kapitánovi lode.

12. DEŇ I Presun z mestečka Madalena trajektom na ostrov Faial, víta nás pohľadnicový prístav Horta. Dlhé desaťročia najdôležitejší prístav súostrovia je v súčasnosti vyhľadávaný nielen kvôli svojej malebnosti, ale aj ideálnej polohe na pozorovanie oproti sa týčiacej hory Pico. Faial je prezývaný aj “modrý ostrov” – vďačí za to mnohým hortenziám, ktoré najmä v letných mesiacoch okázalo bujnejú popri cestách – jeden taxikár dokonca spočítal dĺžku týchto “živých plotov” na 56 kilometrov! Takými cestami sa necháme doviezť až k centrálnej kaldere, zelenej prírodnej rezervácii a následne do oblasti Capelinhos  - miestu poslednej erupcie na Azoroch (r. 1957). Je fascinujúce pozorovať, ako tu zelené rastliny snažiace sa uchytiť na novej pôde bojujú s veternou eróziou. Navštívime aj nové, moderné návštevnícke centrum s podrobným a  zaujímavým podaním vysvetlení sopečnej činnosti. Návrat trajektom na ostrov Pico.

13.-14. DEŇ I Odlet z Pica do Lisabonu, návrat do Viedne (nocľah v Lisabone - po prílete prehliadka mesta).

CENA PREDĹŽENIA ZAHŔŇA:  2x ubytovanie s raňajkami na ostrove Pico, 1x nocľah v Lisabone. Prelet na Pico a spiatočný trajekt na Faial.

CENA PREDĹŽENIA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu.Výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov na ostrove Pico.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.