GRÓNSKO - unikátny svet ľadu

FAKULTATÍVNA návšteva východo- alebo západogrónskeho pobrežia na 3 dni/2 noci, s možnosťou predĺženia. Výlet je individuálne kombinovateľný s ľubovoľným zájazdom na ISLAND. Záujem je potrebné nahlásiť pri kúpe zájazdu. Slovensky hovoriaci sprievodca v Grónsku od 10 učastníkov.

UPOZORNENIE: na vstup do Grónska je potrebný cestovný pas (na Islande vám stačí občiansky preukaz).

ZÁPADNÉ GRÓNSKO - ILULISAT

“Ilulissat” znamená po grónsky “ľadovec”. Leží na západnom pobreží ostrova, približne 250 km severne od polárneho kruhu a v ústí malebného, 40 kilometrov dlhého fjordu plného obrovských kusov ľadovca. Tieto sa uvoľňujú z najproduk- tívnejšieho ľadovca severnej pologule Sermeq Kujalleq. Až 6000 psov podčiar- kuje význam psích záprahov ako dopravného prostriedku aj v takomto veľkom, modernom grónskom meste. Ľadovcový fjord Ilulissat je pravdepodobne najobľúbenejšou a najatraktívnejšou destináciou Grónska. Nečudo – veď je zapísaný na zozname UNESCO.

1. DEŇ I Odlet z Reykjavíku (z letiska priamo v meste) do Ilulissatu. Let trvá približne 3 hodiny a časový posun je -2 hodiny. Transfer do hotela. Voľný čas, možnosť absolvovať večernú plavbu po fjorde.

2. DEŇ I Voľný čas. Možnosť výberu z viacerých fakultatívnych výletov – plavba medzi ľadovcami, veľrybie safari, kultúrno-historická prechádzka s miestnym sprievodcom, či let helikoptérou (bližšie informácie o možných aktivitách v CK).

3. DEŇ I Transfer z hotela na letisko a návrat do Reykjavíku.

CENA ZAHŔŇA: 2x nocľah v hoteli Icefjord s raňajkami, let Reykjavík-Ilulissat-Reykjavík, transfer z letiska do hotela v Grónsku.

CENA NEZAHŔŇA: Fakultatívne aktivity v Grónsku. Letiskové a servisné poplatky 152 EUR.

NÁŠ TIP: Pobyt v Grónsku je možné v prípade záujmu predĺžiť (155 EUR/osoba/noc).

UPOZORNENIE: Na vstup do Grónska (na rozdiel od Islandu) je potrebný platný cestovný pas.

Termíny Počet dní Osoba Dieťa do 12 r.*
02.06. - 27.09. 3 1 710 EUR 855 EUR

* pri ubytovaní s 2 dospelými

VÝCHODNÉ GRÓNSKO - AMMASALIK

Ammassalik sa niekedy volá aj Tasiilaq – je to jeho pôvodné meno vo východogrónskom jazyku. Mestečko je učupené v nádhernom fjorde, obklopené zo všetkých strán vysokými kopcami. Preteká cez neho rieka, pritekajúca z „Údolia kvetov“- jedinečná rozmanitosť arktickej flóry sem láka návštevníkov za túrami najrozličnejších dĺžok a náročností. Ammassalik leží len 10 minút letu helikoptérou od letiska v Kulusuku – tento krátky let je však naprosto dychberúci – vznášate sa medzi dvoma hornatými ostrovmi, nad morom naplneným ľadom.

1. DEŇ I Odlet z Reykjavíku (z letiska priamo v meste) do Kulusuku. Let trvá približne 2 hodiny a časový posun je -2 hodiny. Následný 10-minútový let helikoptérou do Ammassaliku nad dychberúcou prírodnou scenériou. Transfer do hotela. Voľný čas, možnosť absolvovať večernú plavbu po fjorde.

2. DEŇ I Voľný čas. Možnosť výberu z viacerých fakultatívnych výletov – trek „Údolím kvetov“, plavba medzi ľadovcami, či let helikoptérou (bližšie informácie o možných aktivitách v CK).


3. DEŇ I Transfer z hotela na letisko a návrat do Reykjavíku.

CENA ZAHŔŇA: 2x nocľah s plnou penziou, let Reykjavík-Kulusuk-Reykjavík, let helikoptérou Kulusuk-Amassalik, transfer z letiska do hotela v Grónsku.

CENA NEZAHŔŇA: Fakultatívne aktivity v Grónsku. Letiskové a servisné poplatky 152 EUR.

NÁŠ TIP: Pobyt v Grónsku je možné v prípade záujmu predľžiť o ďalšie noci (152, resp. 190 EUR/osoba/noc – v závislosti od sezóny).

UPOZORNENIE: Na vstup do Grónska (na rozdiel od Islandu) je potrebný platný cestovný pas.

Termíny Počet dní Osoba Dieťa do 12 r.*
máj, september 3 1 269 EUR 825 EUR
jún - október 3 1 343 EUR 873 EUR

* pri ubytovaní s 2 dospelými