Island - ako na dlani

Reykjavík láme rebríčky hitparád najobľúbenejších metropol planéty. Nádherná poloha v zálive pod ochranou majestátneho vulkanického pohoria Esja a najbohatšia kultúrna scéna pod polárnym kruhom. Čarovné vodopády, bublajúce jazierka, termálne kúpaliská, vulkány a lávové polia, farebné hory Landmannalaugar a plavba obojživelníkom po ľadovcovej lagúne Jökulsarlón – najkrajšia scenéria ostrova? To všetko a ešte oveľa viac za 6 dní a fantastickú cenu!

VSTUPY V CENE   I   FESTIVAL   I   NÁRODNÉ PARKY   I   AJ PRE DETI   I   POLÁRNA ŽIARA***

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

Termíny Počet dní Osoba Dieťa do 12 r.* Poznámka
06.06. - 11.06. 2019 6 1 180 EUR 749 EUR uzavreté
04.07. - 09.07. 2019 6 1 350 EUR 899 EUR uzavreté
25.07. - 30.07. 2019 6 1 350 EUR 899 EUR uzavreté
22.08. - 27.08. 2019**&*** 6 1 350 EUR 899 EUR uzavreté
25.08. - 31.08. 2019*** 6 1 285 EUR 849 EUR uzavreté
29.08. - 03.09. 2019*** 6 1 285 EUR 849 EUR uzavreté
19.09. - 24.09. 2019*** 6 995 EUR 699 EUR uzavreté

* pri ubytovaní s dvoma dospelými   I ** Kultúrna noc v Reykjavíku - obrovské množstvo koncertov zdarma (a pre záujemcov aj možnosť maratónu/polmaratónu/behu na 10 km :-)   I *** šanca na pozorovanie polárnej žiary

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ I Neuveriteľná „exotika“ vzdialená iba 4 hodiny letu! Ostrov ohňa, ľadu a lávy vyzdvihnutý z morského dna iba pred 17 miliónmi rokov.  Vodopády SeljalandsfossSkógafoss, povestné prírodné úkazy islandského juhozápadu. Už ste sa niekedy prechádzali poza vodopád? A ako sa žije pod sopkou Eyjafjallajökull? Prejdeme sa aj po magickej pláži Reynisdrangar s čiernym pieskom, monumentálnymi čadičovými stĺpmi a trojicou skamenených trolov. Blízke útesy Dýrholaey s úchvatným výhľadom na pobrežie, v letných mesiacoch často aj s roztomilými vtáčími obyvateľmi - alkami. Maják na útesoch získal v hlasovaní Islanďanov 2. miesto v rebríčku krásy :-)

2. DEŇ I Lávové pole Eldhraun obrastené mäkučkým machom, zelený kaňon Fjadrárgljúfur. Mohutné polia sándurov nás budú sprevádzať až do národného parku Skaftafell, kde podnikneme výlet k vodopádu Svartifoss so zaujímavým pozadím čadičových stĺpov a na vyhliadku k jazyku ľadovca Svínafelljökull, prípadne aj možnosť treku po tomto monumentálnom jazyku najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull s certifikovaným sprievodcom (za doplatok). Zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Pred nami sa otvára veľkolepá, dramatická scenéria lagúny Jökulsarlón. My sa medzi ľadovými blokmi poplavíme na obojživelníku!

3. DEŇ I Mimoriadny zážitok pri ceste „záhorím“ Fjallabak. Pokračovanie do farebnej oblasti ryolitových hôr Landmannalaugar. Trek medzi nádhernými kopcami s možnosťou výstupu na jeden z vrcholov (Bláhnúkur/Brennisteinsalda) s fantastickým výhľadom na široké okolie alebo možnosť parádneho osvieženia v prírodnej termálnej riečke. Farebné jazero Frostastadavatn, zastávka pri vodopáde a späť na asfaltovú cestu.

4. DEŇ I Zlatý trojuholník, alebo tri drahokamy Islandu. Monujmentálny, dvojstupňový vodopád Gullfoss, nazývaný aj "zlatý". Spoľahlivo striekajúci gejzír Strokkur a najstarší parlament sveta Thingvellir, ležiaci na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky (môžete sa ocitnúť "jednou nohou v Európe, druhou v Amerike"). Príchod do Reykjavíku. Prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta sveta: futuristická stavba evanjelického kostola Halgrímskirkja, nákupná ulička Laugarvegur, a Slnečná loď smerujúca k majestátnemu masívu hory Esja. Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986. Budova Perlanu postavená na rezervoároch s horúcou vodou ponúkajúca 360˚ panoramatický pohľad na mesto. Cenu za architektúru však získala budova Harpy, sídla islandskej filharmónie – moderný dizajn symbolizuje odraz slnečných lúčov v kocke ľadovca.

5.-6. DEŇ I Prehliadka polostrova Reykjanes. Tu to bublá a vrie - kôra Stredoatlantického chrbáta je veľmi tenká. Najväčšie jazero oblasti Kleiftarvatn a geotermálne územie Krysuvík s bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. Veľké útesy a maják na výbežku Reykjanestá perfektne zapadnú do vašej fotografie. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna! Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa má ideálnych 38˚C. Po relaxačnom a zdravom kúpeli transfer na letisko a odlet domov. Prílet do Viedne.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodnú leteckú dopravu (priame lety z Viedne), transfer BA-letisko-BA, 5x ubytovanie s raňajkami zodpovedajúce 3* kategórii, 1x večera. Doprava autobusom a slovensky hovoriaci sprievodca, vstupné do múzeí podľa programu.

CENA NEZAHŔŇA: Vstupné do kúpeľov Blá Lónid (dospelý 70 EUR, deti do 13 rokov v sprievode rodičov zdarma). Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK). Prípadné fakultatívne aktivity (bližšie informácie o možnostiach upresní sprievodca na mieste).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 190 EUR.

NÁŠ TIP: Na vstup na ostrov postačuje ako doklad platný občiansky preukaz.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: