Island - ako na dlani

Reykjavík láme rebríčky hitparád najobľúbenejších metropol planéty. Nádherná poloha v zálive pod ochranou majestátneho vulkanického pohoria Esja a najbohatšia kultúrna scéna pod polárnym kruhom. Čarovné vodopády, bublajúce jazierka, termálne kúpaliská, vulkány a lávové polia, farebné hory Landmannalaugar a plavba obojživelníkom po ľadovcovej lagúne Jökulsarlón – najkrajšia scenéria ostrova? To všetko a ešte oveľa viac za 6 dní a fantastickú cenu!

VSTUPY V CENE   I   FESTIVAL   I   NÁRODNÉ PARKY   I   AJ PRE DETI   I   POLÁRNA ŽIARA***

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 13 osôb.

LETOVÉ ČASY (priamy let bez prestupu):

1.deň VIE-KEF 13:20-15:45 I 6. deň KEF-VIE 16:30-22:55 (VIE - Viedeň, KEF - medzinárodné letisko Keflavík/Reykjavík)

Termíny Počet dní Osoba Dieťa do 12 r.* Poznámka
07.05. - 12.05. 2020 6 830 EUR 499 EUR uzavreté
02.07. - 07.07. 2020 6 1 090 EUR 749 EUR uzavreté
23.07. - 28.07. 2020 6 1 090 EUR 749 EUR uzavreté
20.08. - 25.08. 2020**&*** 6 1 090 EUR 749 EUR uzavreté
27.08. - 01.09. 2020*** 6 1 090 EUR 749 EUR uzavreté
10.09. - 15.09. 2020***
24.09. - 29.09. 2020***
6
6
960 EUR
930 EUR
729 EUR
699 EUR
uzavreté
uzavreté
01.10. - 06.10. 2020*** 6 850 EUR 599 EUR uzavreté

* pri ubytovaní s dvoma dospelými   I ** Kultúrna noc v Reykjavíku - obrovské množstvo koncertov zdarma (a pre záujemcov aj možnosť maratónu/polmaratónu/behu na 10 km :-)   I *** šanca na pozorovanie polárnej žiary

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ I Neuveriteľná „exotika“ vzdialená iba 4 hodiny letu! Ostrov ohňa, ľadu a lávy vyzdvihnutý z morského dna iba pred 17 miliónmi rokov.  Vodopády SeljalandsfossSkógafoss, povestné prírodné úkazy islandského juhozápadu. Už ste sa niekedy prechádzali poza vodopád? A ako sa žije pod sopkou Eyjafjallajökull? Prejdeme sa aj po magickej pláži Reynisdrangar s čiernym pieskom, monumentálnymi čadičovými stĺpmi a trojicou skamenených trolov. Blízke útesy Dýrholaey s úchvatným výhľadom na pobrežie, v letných mesiacoch často aj s roztomilými vtáčími obyvateľmi - alkami. Maják na útesoch získal v hlasovaní Islanďanov 2. miesto v rebríčku krásy :-)

2. DEŇ I Lávové pole Eldhraun obrastené mäkučkým machom, zelený kaňon Fjadrárgljúfur. Mohutné polia sándurov nás budú sprevádzať až do národného parku Skaftafell. Vyhliadka na jazyk ľadovca Svínafelljökull, prípadne aj možnosť treku po tomto monumentálnom jazyku najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull s certifikovaným sprievodcom (za doplatok). Zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Pred nami sa otvára veľkolepá, dramatická scenéria lagúny Jökulsarlón. My sa medzi ľadovými blokmi poplavíme na obojživelníku!

3. DEŇ I Mimoriadny zážitok pri ceste „záhorím“ Fjallabak. Pokračovanie do farebnej oblasti ryolitových hôr Landmannalaugar. Trek medzi nádhernými kopcami s možnosťou výstupu na jeden z vrcholov (Bláhnúkur/Brennisteinsalda) s fantastickým výhľadom na široké okolie alebo možnosť parádneho osvieženia v prírodnej termálnej riečke. Farebné jazero Frostastadavatn, zastávka pri vodopáde a späť na asfaltovú cestu.

4. DEŇ I Zlatý trojuholník, alebo tri drahokamy Islandu. Monujmentálny, dvojstupňový vodopád Gullfoss, nazývaný aj "zlatý". Spoľahlivo striekajúci gejzír Strokkur a najstarší parlament sveta Thingvellir, ležiaci na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky (môžete sa ocitnúť "jednou nohou v Európe, druhou v Amerike"). Príchod do Reykjavíku. Prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta sveta: futuristická stavba evanjelického kostola Halgrímskirkja, nákupná ulička Laugarvegur, a Slnečná loď smerujúca k majestátnemu masívu hory Esja. Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986. Budova Perlanu postavená na rezervoároch s horúcou vodou ponúkajúca 360˚ panoramatický pohľad na mesto. Cenu za architektúru však získala budova Harpy, sídla islandskej filharmónie – moderný dizajn symbolizuje odraz slnečných lúčov v kocke ľadovca.

5.-6. DEŇ I Prehliadka polostrova Reykjanes. Tu to bublá a vrie - kôra Stredoatlantického chrbáta je veľmi tenká. Najväčšie jazero oblasti Kleiftarvatn a geotermálne územie Krysuvík s bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. Veľké útesy a maják na výbežku Reykjanestá perfektne zapadnú do vašej fotografie. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna! Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa má ideálnych 38˚C. Po relaxačnom a zdravom kúpeli transfer na letisko a odlet domov. Prílet do Viedne.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodnú leteckú dopravu (priame lety z Viedne), vrátane batožiny do podpalubia (dobrodruhovia, ktorým stačí príručná batožina o rozmeroch 40x30x20 cm a informujú nás vopred pri rezervácii zájazdu, majú nárok na zľavu z ceny zájazdu 100 EUR/osoba), transfer BA-letisko-BA, 5x ubytovanie s raňajkami zodpovedajúce 3* kategórii, 1x večera. Doprava autobusom a slovensky hovoriaci sprievodca, vstupné do múzeí podľa programu.

CENA NEZAHŔŇA: Vstupné do kúpeľov Blá Lónid (dospelý 70 EUR -> UPDATE: kúpele zaviedli akciovú "pokorona" cenu 38 EUR - platí do 31.8.2020, deti do 13 rokov v sprievode rodičov zdarma). Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK). Prípadné fakultatívne aktivity (bližšie informácie o možnostiach upresní sprievodca na mieste).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 220 EUR.

NÁŠ TIP: Na vstup na ostrov postačuje ako doklad platný občiansky preukaz.

UPOZORNENIE: Poradie navštívených lokalít sa môže meniť.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: