ISLAND - cesta do Stredu Zeme

Island: krajina ako žiadna iná. Ostrov ohňa, ľadu a lávy vyzdvihnutý z morského dna iba pred 17 miliónmi rokov. Neustále rastúci vulkanický ostrov zavesený na polárnom kruhu nie je iba jedným z najväčších sopečných laboratórií planéty, kde našli svoj domov trollovia a iné skryté bytosti. Je to aj svet, v ktorom milióny vtákov privádzajú na svet svoje potomstvo, kde loví polárna líška a kde sú miestni skutočne hrdí na krajinu, ktorá im je domovom. Neuveriteľná „exotika“ vzdialená iba 4 hodiny letu!

VSTUPY V CENE   I   NÁRODNÉ PARKY   I   POLÁRNA ŽIARA**   I   AJ PRE DETI   I   FESTIVAL

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb.

Termín Počet dní Osoba Dieťa do 12 rokov* Poznámka
23.02. - 03.03. 2018** 8 1 250 EUR 999 EUR uzavreté
05.05. - 12.05. 2018 8 1 460 EUR 1 199 EUR uzavreté
08.09. - 15.09. 2018** 8 1 590 EUR 1 299 EUR uzavreté

* pri ubytovaní s dvoma dospelými I ** šanca na pozorovanie polárnej žiary a vo februárovom termíne naviac možnosť návštevy unikátnej ľadovcove jaskyne s neopísateľnou hrou odtieňov modrej (viac info viď fakultatívne výlety), okrem toho zažijete aj "Deň pivnej slobody" (1.3.) a v septembrovom termíne (keď sú cesty do vnútrozemia otvorené) naviac návšteva dúhových hôr "Landmannalaugar".

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-3. DEŇ I Letecky na Island, prejazd na polostrov Snaefelsness. Práve sem umiestnil dobrodružný románopisec Jules Verne svoj “vchod do Stredu Zeme”, cesta vedie kráterom dokonalého stratovulkánu Snaefelsjökull. Jeho vrcholový ľadovec pôsobí skutočne majestátne. Prechádzka okolo divokých útesov Arnarstapi a pláž Djúpalónssandur s obrovskými kameňmi, ktoré slúžili ako test schopností námorníkov. Nevynecháme ani magickú a mimoriadne fotogenickú horu Kirkjufell a malebný prístav Stykkisholmur. V Bjarnarhofne si „pochutnáme“ na tradičnej miestnej špecialite, zhnitom žralokovi.

4. DEŇ I Vodopády SeljalandsfosSkógarfoss, povestné prírodné úkazy islandského juhozápadu. Už ste sa niekedy prechádzali poza vodopád? A ako sa žije pod sopkou Eyjafjallajökull? Prejdeme sa aj po magickej pláži Reynisdrangar s čiernym pieskom, monumentálnymi čadičovými stĺpmi a trojicou skamenených trolov. Blízke útesy Dýrholaey s úchvatným výhľadom na pobrežie, v letných mesiacoch často aj s roztomilými vtáčími obyvateľmi - alkami.

5. DEŇ I Mohuté polia sándurov nás budú sprevádzať až do národného parku Skaftafell, kde podnikneme výlet k vodopádu Svartifoss so zaujímavým pozadím čadičových stĺpov. Alternatívne možnosť treku po monumentálnom jazyku najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull s certifikovaným sprievodcom. Zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Pred nami sa otvára veľkolepá, dramatická scenéria lagúny Jökulsarlón. My sa medzi ľadovými blokmi poplavíme na obojživelníku!

6.-7. DEŇ I Zlatý trojuholník: dvojstupňový vodopád Gulfoss, spoľahlivo striekajúci gejzír Strokkur a najstarší parlament sveta Thingvellir, ležiaci na tektonickom zlome. Príchod do Reykjavíku. Prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta sveta: futuristická stavba evanjelického kostola Halgrímskirkja, nákupná ulička Laugarvegur, a Slnečná loď smerujúca k majestátnemu masívu hory Esja. Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986. Budova Perlanu postavená na rezervoároch s horúcou vodou ponúkajúca 360˚ panoramatický pohľad na mesto. Cenu za architektúru však získala budova Harpy, sídla islandskej filharmónie – moderný dizajn symbolizuje odraz slnečných lúčov v kocke ľadovca.

8. DEŇ I Voľný čas v Reykjavíku, možnosť realizácie niektorej z početných fakultatívnych aktivít (podrobnejšie informácie o možnostiach TU). V neskorých poobedných hodinách naberieme smer Reykjanes. Geotermálne územie Krysuvík s bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna! Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa. Po relaxačnom a zdravom kúpeli transfer na letisko a odlet domov.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodnú leteckú dopravu (priamy let z Budapešti), transfer BA-letisko-BA. 7x ubytovanie s raňajkami v kvalitných 3* hoteloch, doprava klimatizovaným autobusom a slovensky hovoriaci sprievodca, vstupné do múzeí podľa programu.

CENA NEZAHŔŇA: Fakultatívne aktivity. Vstupné do kúpeľov Blá Lónid (70 EUR/dospelý, dieťa do 13 rokov zdarma). Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie.

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 220 EUR.

POZNÁMKA: Tento okruh je ideálnou alternatívou v čase, keď sú cesty do vnútrozemia uzavreté (spravidla október-jún). Polostrov Snaefelsness je skrytou perlou, na ktorú počas letných programov žiaľ neostáva čas.

NÁŠ TIP: Na vstup na ostrov postačuje ako doklad platný občiansky preukaz.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.