Island - skialpová expedícia a kurz

Skialpová expedícia v najvyhlásenejších oblastiach celého “ostrova ohňa a ľadu”. Dokonalý stratovulkán Snaefelsjokull a jeho vrcholový ľadovec  a polostrov Tröllaskagi – raj lyžiarov, freeriderov aj skialpinistov. Už ste lyžovali s výhľadom na ľadovec, vulkán a more zároveň? Samozrejme, nenecháme si ujsť ani zaujímavé poznávacie ciele v okolí. Ale hlavne a predovšetkým – parádne si zaskialpujeme, v pláne je plných 6 dní!!!

POLÁRNA ŽIARA   I   NÁRODNÉ PARKY   I   LYŽOVANIE

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 10 osôb.

 

Termín Počet dní Osoba Poznámka
16.03. - 26.03. 2018 11 1 500 EUR* uzavreté

* konečná cena vrátane letiskových a servisných poplatkov. Na zájazd sa nevzťahujú žiadne zľavy.

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-3. DEŇ I Letecky na Island (priamy let – v zimnom období je jediná takáto alternatíva z Budapešti), prejazd na polostrov Snaefelsness. Práve sem umiestnil dobrodružný románopisec Jules Verne svoj “vchod do Stredu Zeme”, cesta vedie kráterom dokonalého stratovulkánu Snaefelsjökull. Jeho vrcholový ľadovec a okolité svahy budú podobne ideálnym priestorom pre naše dvojdňové skialpové dobrodužstvo. Vo voľných chvíľach si určite odskočíme na prechádzku okolo útesov Arnarstapi aj k magickej hore Kirkjufell s vodopádmi a pri troške šťastia uvidíme samozrejme aj polárnu žiaru – možno dokonca priamo z vírivky, ktorú máme rovno na terase nášho penziónu (nevymýšľame si, v minulosti sa nám to už podarilo :-).

4. DEŇ I Presun do mestečka Siglufjördur, bývalého „hlavného mesta lovu sleďov“, dnes najsevernejšieho mesta ostrova s najväčším lyžiarskym strediskom. Snehová pokrývka tu zvykne zotrvať až do polovice júna! Cestou určite nevynecháme top miestne termálne kúpalisko v Hofsóse, ktorému jednoznačne patrí prvá cena za výhľad!

5.-8. DEŇ I Plné 4 dni skialpovačky na polostrove Trollanes profesionálnym skialpovým inštruktorom (zo Slovenska), ktorý nám zaistí, že uvidíme to najlepšie z najlepšieho, a samozrejme vždy bezpečne! Dychvyrážajúce zjazdy s výhľadmi do okolotých fjordov, na horizonte na jednej strane oceán a na druhej biele vrcholy trolieho polostrova s kvalitnou snehovou nádielkou. V Siglufjordure spíme v penzione u bývalého primátora, a tak môžeme po večeroch “pokecať”, aké je to riadiť na islandské pomery "veľkomesto" s 1 200 obyvateľmi. A opäť, podľa aktuálnych časových možností a nálad počasia, navštívime niektoré z atrakcií v okolí – miestne múzeum sleďov, či Akureyri, hlavné mesto severu. Pýši sa polnočným golfovým turnajom, vynikajúcimi lyžiarskymi strediskami, botanickou záhradou, univerzitou a kvalitnou nočnou scénou. A možno príde rad aj na „božský vodopád“ Godafoss, či geotermálnu oblasť pri jazere Mývatn.

9.-10. DEŇ I  Návrat do Reykjavíku a prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta sveta: futuristická stavba evanjelického kostola Halgrímskirkja, nákupná ulička Laugarvegur, a Slnečná loď smerujúca k majestátnemu masívu hory Esja. Zlatý trojuholník: najstarší parlament sveta Thingvellir, ležiaci na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky, dvojstupňový vodopád Gullfoss na spoľahlivo striekjúci gejzír Strokkur. Transfer na letisko a odlet domov. Príchod do Bratislavy v skorých ranných hodinách 11. dňa.

UPOZORNENIE: Expedíciu organizujeme v spolupráci s horozeleckou školou Muraria, odborným garantom skialpovej časti. Neoddeliteľnou súčasťou zájazdu/expedície na Island je aj prípravný kurz (zahrnutý v cene zájazdu) vo Vysokých Tatrách v termíne 2.-4.2.2018. Podrobnejšie informácie k prípravnému kurzu na stránke obdržia záujemcovia o emailom.

Naším primárnym cieľom je na Islande plných  6 dní aktívne skialpovať, ale samozrejme, všetko je závislé od počasia. Alternatívy programu v prípade nepriaznivých podmienok zabezpečuje sprievodca, ktorý celý ostrov dokonale pozná.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (priamy let z Budapešti) vrátane poplatku za prepravu lyží, doprava vlastným mikrobusom na Islande. 9x ubytovanie v penziónoch u domácich. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu a profesionálneho horolezeckého a skialpového inštruktora SHS James (UIAA). Prípravný víkend vo Vysokých Tatrách (ubytovanie v penzióne a odborné vedenie teoretických aj praktických aktivít inštruktorom).

CENA NEZAHŔŇA: Stravu. Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK). Dopravu na a stravu počas prípravného víkendu v Tatrách. Prípadné lanovky.

NÁŠ TIP: Na vstup na ostrov postačuje ako doklad platný občiansky preukaz.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.