Island - živý živlami

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

VSTUPY V CENE   I   FESTIVAL   I   NÁRODNÉ PARKY   I   PRÁZDNINY   I   AJ PRE DETI   I   POLNOČNÉ SLNKO***   I   POLÁRNA ŽIARA**

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 13 osôb.

LETOVÉ ČASY (priamy let bez prestupu):

1.deň VIE-KEF 13:20-15:45 I 8. deň KEF-VIE 16:30-22:55 (VIE - Viedeň, KEF - medzinárodné letisko Keflavík/Reykjavík)

Termíny Počet dní Osoba Dieťa do 12 r.* Poznámka
02.05. - 09.05. 2020 8 1 290 EUR 849 EUR uzavreté
07.05. - 14.05. 2020 8 1 290 EUR 849 EUR uzavreté
30.05. - 06.06. 2020 8 1 360 EUR 899 EUR uzavreté
13.06. - 20.06. 2020*** 8 1 480 EUR 999 EUR uzavreté
27.06. - 04.07. 2020*** 8 1 480 EUR 999 EUR uzavreté
08.08. - 15.08. 2020 8 1 480 EUR 999 EUR uzavreté
25.08. - 01.09. 2020** 8 1 480 EUR 999 EUR uzavreté
01.09. - 08.09. 2020** 8 1 430 EUR 949 EUR uzavreté
12.09. - 19.09. 2020** 8 1 390 EUR 899 EUR uzavreté
19.09. - 26.09. 2020** 8 1 360 EUR 849 EUR uzavreté

* pri ubytovaní s dvoma dospelými   I  ** šanca na pozorovanie polárnej žiary  I  *** šanca na pozorovanie polnočného slnka

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ I Letecky na Island. Vodopády SkogafossSeljalandsfoss, povestné prírodné úkazy islandského juhozápadu. Už ste sa niekedy prechádzali poza vodopád? Cestou snáď zbadáme aj vrchol kužela známeho stratovulkánu Hekla. Ako sa farmárči pod sopkou Eyjafjallajökull? (naučíme vás správne vysloviť jej názov :-) V dedinke Vík sa vyrábajú typické svetre z vlny lopi – ak chcete v Reykjavíku vyzerať „šik“, nakupovať treba práve tu.  Prejdeme sa aj po magickej pláži Reynisdrangar s čiernym pieskom, monumentálnymi čadičovými stĺpmi a trojicou skamenených trolov. Blízke útesy Dýrholaey s úchvatným výhľadom na pobrežie, v letných mesiacoch často aj s roztomilými vtáčími obyvateľmi - alkami. Maják na útesoch získal v hlasovaní Islanďanov 2. miesto v rebríčku krásy :-)

Blízke útesy Dýrholaey s úchvatným výhľadom na pobrežie, v letných mesiacoch často aj s roztomilými vtáčími obyvateľmi - alkami. Maják na útesoch získal v hlasovaní Islanďanov 2. miesto v rebríčku krásy :-)

Viac tu: https://www.ck-svet.sk/island/island-ako-na-dlani/
Blízke útesy Dýrholaey s úchvatným výhľadom na pobrežie, v letných mesiacoch často aj s roztomilými vtáčími obyvateľmi - alkami. Maják na útesoch získal v hlasovaní Islanďanov 2. miesto v rebríčku krásy :-)

Viac tu: https://www.ck-svet.sk/island/island-ako-na-dlani/

2. DEŇ I Lávové pole Eldhraun obrastené mäkučkým machom, zelený kaňon Fjadrárgljúfur. Mohuté polia sándurov, pieskov nanesených početnými záplavami spojenými s výbuchmi sopiek pod ľadovcami, nás budú sprevádzať až do národného parku Skaftafell. Priblížime sa k jazyku ľadovca Svínafelljökull, v prípadne dohody celej skupiny aj možnosť treku po tomto monumentálnom jazyku najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull s certifikovaným sprievodcom (za doplatok). Zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Po ľavej strane autobusu defilujú splazy a pred nami sa otvára veľkolepá, dramatická scenéria lagúny Jökulsarlón. My sa medzi ľadovými blokmi poplavíme na obojživelníku!

3. DEŇ I Scénická jazda Východnými fjordami. Cez mestečko Egilstadir, okolo malebného jazera Lagarfljót, v ktorom údajne býva nebezpečný dlhý červ, sa dostaneme až do najvyššie položenej dediny Islandu, Módrudaluru. Drevená benzínová stanica a jedna z najlepších jahňacích polievok na ostrove. Film o erupcii sopky Bárdarbunga, ktorá vytvorila najväčšie lávové pole za posledných 250 rokov (erupcia trvala 6 mesiacov, 31.8. 2014 - 28.2. 2015). Sila prírody v plnej nádhere – to je vodopád Dettifoss, najmasívnejší v Európe. Voda tu hučí do hĺbky 44 metrov s intenzitou prietoku takmer 200 m3 za sekundu. Skočíme aj k neďalekém Selfossu – kaskádam v krásnom, polkruhovitom tvare.

4.-6. DEŇ I Perla severu a mozaika pestrosti – oblasť jazera Mývatn pokrytého zaujímavými pseudokrátermi. Rieka Laxá bohatá na lososy. Krátky trek na okraj krátera Hverfell s ohromujúcim priemerom neuveriteľného kilometra. V lávovom lese Dimmuborgir žije 12 islandských vianočných škriatkov – stretneme ich? Geotermálna oblasť Krafla – pastelovo sfarbené úpätie Námafjall a početné fumaroly a bahenné jazierka. Budeme si musieť dávať pozor, aby sme sa cez tenkú zemskú kôru neprepadli až kdesi k zemskému jadru. Možnosť príjemného osvieženia v kúpeľoch Mývatn. Akureyri, hlavné mesto severu. Pýši sa polnočným golfovým turnajom, vynikajúcimi lyžiarskymi strediskami, botanickou záhradou, univerzitou a kvalitnou nočnou scénou. Vyhliadková plavba fjordom spojená s pozorovaním veľrýb a rybolovom (tie tresky si neskôr ugrilujeme!). Vedeli ste, že v islandských vodách sa zdržuje až 23 zo 45 celosvetových druhov veľrýb? Láka ich sem množstvo kvalitného planktónu. Šanca vidieť najväčšieho žijúceho tvora – vráskavca ozrutného, či akrobaciu vráskavca dlhoplutvého. Siglufjördur, najsevernejšie mesto ostrova a kedysi hlavné mesto spracovania sleďov. Rybolov je stále jedným z motorov islandskej ekonomiky. Leží na tzv. "trollom polostrove", ktorý je v letných mesiacoch ideálnym miestom na pozorovanie "polnočného slnka".

7.-8. DEŇ I Cesta vnútrozemím so zastávkou pri termálnom bazéniku Hveravellir a v oblasti prekrásnych dúhových hôr Kerlingarfjoll. Zlatý trojuholník: najstarší parlament sveta Thingvellir, ležiaci na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky, dvojstupňový vodopád Gullfoss na spoľahlivo striekjúci gejzír Strokkur. Prehliadka Reykjavíku, najsevernejšieho hlavného mesta sveta: futuristická stavba evanjelického kostola Halgrímskirkja, nákupná ulička Laugarvegur, a Slnečná loď smerujúca k majestátnemu masívu hory Esja. Budova Perlanu ponúkajúca 360˚ panoramatický pohľad na mesto. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna! Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa má ideálnych 38˚C. Po relaxačnom a zdravom kúpeli transfer na letisko a odlet domov. Prílet do Viedne.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (priame lety z Viedne), vrátane batožiny do podpalubia (dobrodruhovia, ktorým stačí príručná batožina o rozmeroch 40x30x20 cm a informujú nás vopred pri rezervácii zájazdu, majú nárok na zľavu z ceny zájazdu 100 EUR/osoba), transfer BA-letisko-BA, doprava vlastným mikrobusom, plavba v ľadovcovej lagúne na obojživelníku a plavba za veľrybami spojená s rybolovom. Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, 1x večera, 1 alebo 2x ubytovanie v penzióne u domácich s raňajkami (bude sa vám pravdepodobne páčiť viac ako v hoteli ... napríklad pri Reykjarholle si z terasy môžeme užiť výhľady na more priamo z hot-tub :). Vstupy do múzeí uvedených v programe. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupné do Modrej lagúny (dospelý 70 EUR -> UPDATE: kúpele zaviedli akciovú "pokorona" cenu 38 EUR - platí do 31.8.2020, deti do 13 rokov v sprievode rodičov zdarma). Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 220 EUR.

NÁŠ TIP: Na vstup na ostrov postačuje ako doklad platný občiansky preukaz.

UPOZORNENIE: Poradie navštívených lokalít sa môže meniť.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich (prihlášku) a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

1 480 EUR

 

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: