Nórske fjordy - plavba snov

Na svete sú miesta, ktoré je najlepšie spoznávať z paluby lode. O nórskych fjordoch to platí tisícnásobne! Zobúdzate sa vo vašej kajute a okolo vás už hodiny defilujú majestátne steny najdlhšieho fjordu Nórska. Sognfjord meria úctyhodných 205 km! Zastávky v tých najkrajších mestách nórskeho pobrežia – Stavanger s unikátnou drevenou architekútrou, Flam s jedinečnou železnicou a Heirangerfjor s dychvyrážujúcimi vyhliadkami. Ako bonus hlavné mesto Dánska, Kodaň!

NÁRODNÉ PARKY   I   KULTÚRNE PAMIATKY

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 30 osôb.

Typ kajuty Kategória Bella Fantastica
vnútorná uzavreté uzavreté
s oknom uzavreté uzavreté
s balkónom uzavreté uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

Deň

Prístav

Príchod

Odchod

11. 6.

Kiel, Nemecko

-

18:00

12. 6.

Kodaň, Dánsko

08:00

18:00

13. 6.

na mori

-

-

14. 6.

Hellesylt a Geiranger, Nórsko

08:00

17:30

15. 6.

Flam, Nórsko

09:00

17:30

16. 6.

Stavanger, Nórsko

09:00

18:00

17. 6.

na mori

-

-

18. 6.

Kiel, Nemecko

08:00

-

MSC MUSICA I výletná loď bola postavená v roku 2006. Patrí ku komfortným a veľmi moderným lodiam s kapacitou 2550 pasažierov a 1027 členov posádky. Celkovo má 16 palúb (z toho 13 pre pasažierov).  K vybaveniu lode patrí MSC AUREA SPA wellness centrum (sauny, parný kúpeľ, solárium, masáže, kozmetika, kaderníctvo, vírivky, relaxačná miestnosť, aromatherapia, thalassotherapia), moderne zariadené fitnes (individuálne i skupinové cvičenia, aerobik, joga), 3 bazény, 7 víriviek, multifunkčné športovisko (tenis, basketbal, volejbal), golfový simulátor, minigolf, vonkajšia bežecká dráha, divadlo, večerné show, disko, kasíno, animácie pre deti i dospelých počas celého dňa, detské kluby rozdelené podľa veku, videoherňa, knižnica, hracia miestnosť a kartáreň, nákupná galéria, medicínske centrum, konferenčné miestnosti, 4 reštaurácie (hlavná, bufetová, á la carte a Kaito sushi bar) a 7 barov (napríklad tanečný bar, Havana club, L´enoteca vínny bar, internetová kaviareň, bary pri bazéne ...).

KAJUTY I kajuty s talianskym dizajnom sú klimatizované a vybavené SAT TV, rádiom, minibarom, telefónom, trezorom, kúpeľňou so sprchou a WC, sušičom na vlasy, kozmetikou. Pripojenie na internet je možné za poplatok. Dvadsaťštyrihodinový kajutový servis a osobný kajutový stevard. Typy kajút: vnútorné bez okna, kajuty s oknom, kajuty s balkónom, suity – všetky s kapacitou maximálne 4 osoby.

VÝLETY I V každom prístave je počas plavby možný výber z niekoľkých fakultatívnych výletov v anglickom/nemeckom/ruskom jazyku. Vďaka slovenskému sprievodcovi na palube vám v každom meste ponúkneme aj možnosť jedného výletu v slovenčine.

Kiel I  severonemecké mesto bolo počas druhej svetovej vojny hlavným sídlom velenia ríšskych námorných síl.  V povojnovej ére ho reslávili “Dni regaty” s tisíckami malých aj veľkých jácht.

Kodaň I  nie je len najživším a najlacnejším hlavný mestom Škandnávie, ale aj mestom najpriateľskejším k obyvateľom. Pokiaľ sa sem vyberiete na prehliadku, vašou prirodzenou prvou zastávkou bude iste Malá morská víla, symbol mesta. Pokračovať môžete do Nyhavnu, živej farebnej štvrte s množstvom príjemných kaviarničiek na brehu kanála posiateho jachtami. Iste nevynecháte ani niektoré z reprezentačných zámkov dánskej kráľovskej rodiny.

Hellesylt a Geiranger I malé prístavy v majestátnom Geirangerfjorde patria opäť do UNESCO. Niet sa čo diviť, výlet po serpentínach až k ľadovcu nám ponúkne dychvyrážajúcu vyhliadku na kopce a krištáľovočisté more, na ktorom sa naša loď bude zdať z tej oborvskej výšky iba papierovou lodičkou.

Flam I  mestečko ako vystrihnuté z pohľadnice leží na brehu Aurlandfjordu a okrem možnosti plavby snáď najmalednejším fjordom Naeyroyfjrd ponúka aj ďalší nevšedný zážitok – jazdu unikátnou železnicou Flamsbana, ktorá na 20 km prekonáva vďaka množstvu zákrut a tunelov výšku až tisíc metrov.

Stavanger I historické bohatstvo mesta sa zrkadlí v dláždených uličkách starého mesta. Štvrť “Gamle” s bielymi drevenými domami z 18.storočia patrí právom k svetovému dedičstvu UNESCO. Dnes je Stavanger hlavným mestom petrolejárskeho priemyslu a východzím bodom k plavbe a následnému treku k legendárnej “Kazateľnici” (Preikestolen).

CENA ZAHŔŇA: Plavba loďou MSC Musica s ubytovaním v dvojlôžkovej kajute vo vybranej kategórii s plnou penziou, vybavenie lode a jej zariadenie, animačný a večerný program organizovaný na lodi, portierske služby. Prístavné poplatky. Spiatočná letenka do Hamburgu vrátane letiskových poplatkov. Transfer BA-letisko-BA, transfer z Hamburgu do prístavu v Kiele a späť. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Stravovanie v a la card reštauráciách, nadštandardné služby na lodi (spa a pod.). Fakultatívne výlety v mestách, kde loď kotví. Komplexné  cestovné poistenie. Príplatok za jednolôžkovú kajutu. Možnosť zakúpenia nápojových balíčkov (all inclusive ) – bližšie informácie v CK.

POVINNÉ DOPLATKY: Prepitné 63 EUR dospelý a  31,50 EUR dieťa od 3 do 17 rokov.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: