Žilina

15.5.2016 (nedeľa) o 19:00 hod. Vstupné 3 EUR (študenti 2 EUR).

KIRGIZSKO a UZBEKISTAN - kráľovstvo zelenej a modrej

Kirgizsku vládnu hory a horám v lete zo sedla koní pastieri. Kráľovstvo zelenej, modrej, popretkávanej útulnými bielymi jurtami a stádami pasúceho sa dobytka ... Sloboda medzi nebom a zemou - neopakovateľný pocit! Uzbekistan je ako z rozprávky - čarovné krajina s množstvom prenádherných farebných stavieb. Mozaiky všetkých medres, minaretov a mauzóleí berú slová. Miesta voňajúce exotikou, miesta, v ktorých to žije. Mocné a bohaté ríše ležiace na Hodvábnej ceste, spájajúcej kedysi Západ s Východom i Orientom, si zachovali svoju príťažlivosť dodnes.

20.3.2016 (nedeľa) o 19:00 hod. Vstupné 3 EUR (študenti 2 EUR).

BARMA- zlatá krajina úsmevov

Ženy tu fajčia cigary, a chlapi chodia v sukniach a veslujú nohami. Chod krajiny sa riadi podľa hviezd, termín Dňa nezávislosti bol určený astrológom. Na pagode Shwedagon je viac zlata ako vo všetkých britských bankách dohromady. Najväčšie bohatstvo je však stále v neuveriteľne milých, usmievavých a pokorných ľuďoch.

24.1.2016 (nedeľa) o 19:00 hod. aj o 17:00 hod. Vstupné 3 EUR (študenti 2 EUR).

ISLAND – sila prírody, elfov a škriatkov

Zem ohňa a ľadu, kde cítiť silu prírody, elfov a škriatkov. Vydajte sa s nami na magický ostrov Island a objavte najbohatšiu kultúrnu scénu pod polárnym kruhom. Prejdite sa pomedzi farebné domčeky, navštívte najsevernejšie hlavné mesto sveta Reykjavík a spoznajte národ so svojským zmyslom pre humor, ktorý vystihuje príslovie: „Je lepšie chodiť bosý, ako bez kníh“. Nalaďte sa na životný rytmus, ktorý určujú lávové polia, nezbedné sopky, stovky vodopádov a tisícky oviec, ...a samozrejme troli, ktorí neradi vidia, keď im postavíte cez obývačku cestu. A mimochodom, vedeli ste, že Islanďania vypestujú najviac banánov na obyvateľa v EÚ? Aj o tom bude reč. Uvádza Eva Rosíková.

x x x

Pridaný termín: 17.5. (nedeľa) o 19:00 hod. Vstupné 3 EUR (študenti 2 EUR).

11.3.2015 (streda) o 19:00 hod. - kultúrny uzol Stanica, Žilina-Záriečie.

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA - žijúca legenda

Čo sa dá zažiť za tri týždne vo vlaku? Najdôležitejšie mestá Ruska, najhlbšie a najčistejšie jazero sveta Bajkal, buriatske Ulan-Ude. Bábušky na perónoch majú pre teba všetko. Na takmer 6 tisíc kilometrov železnej cesty do hlbokej ruskej duše nadviaže nedotknutá príroda Mongolska, a napokon kulinársky aj historicky pestrý Peking a legendárny Čínsky múr.  Pozrieme si však aj smer trate na ďaleký východ, kde Tichý Oceán zvlažuje vodami Vladivostok. Žijúca vlaková legenda - cesta, ktorú si treba vyskúšať aspoň raz za život!

8.2.2015 (nedeľa) o 19:00 hod. - kultúrny uzol Stanica, Žilina-Záriečie. Vstupné 2 EUR (študenti 1 EUR).

IRÁN - Tajomná Perzia

Starobylou Perzskou ríšou zo severu na juh. Atraktívna, 100% bezpečná jazda pestrou mnohorakosťou: zelené lesy, zasnežené hory, hlboké Kaspické more a na záver ticho a hviezdnaté nebo púšte. Cestou objavíme obrovské kultúrne poklady a nesmiernu pohostinnosť a prívetivosť miestneho obyvateľstva. O krajine ste mohli počuť všeličo, osobná návšteva vám však zaručuje iba fascinujúce a pozitívne zážitky. Autentické rozprávanie mladej Slovenky, ktorá sa do krajiny rada opakovane vracia.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: