Žilina

2.12.2018 (nedeľa) o 19:00 hod. - kultúrny uzol Stanica, Žilina-Záriečie. Vstupné 3 EUR (zľavnené 2 EUR).

AZORSKÉ OSTROVY - Perly Atlantiku

Deväť „kúskov“ zeme vynárajúcich sa z oceánu. Kopce vyzerajú ako potiahnuté zeleným zamatom a všetko kvitne ako divé. Hortenzie veľké ako ľudská hlava ohradzujú pasienky a ako fialové stužky sa ťahajú hore-dole po vrchoch.  Dedinky a mestečká vďačiace sopkám za ojedinelú romantickú architektúru. Ananásové a čajové plantáže, tropická vegetácia a  jazerá v kráteroch sopiek. Z hlbín zeme na mnohých miestach vyviera sírny dym či vytekajú bohaté minerálne pramene. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú stále neznáme ... o to väčší zážitok môžete mať z ich návštevy aj vy.

9.9.2018 (nedeľa) o 19:00 hod. - kultúrny uzol Stanica, Žilina-Záriečie. Vstupné 3 EUR (zľavnené 2 EUR).

Divoká JUŽNÁ AFRIKA

Máte pocit, ze už ste zažili všetko? Stačí sa vydať do Afriky na vlastnú päsť a Afričania vás presvedčia, že to ani zďaleka nie je pravda :) ... My máme hodinky, oni majú čas! Prídite si vypočuť rozprávanie o jednom výlete za hranice bežných dní a zažijete s nami jedny z najúžasnejších vodopádov sveta, pokazí sa nám lokomotíva, benzín “dojde” rovno pred policajnou kontrolou a ilegálne vstúpime aj do nemenovanej africkej krajiny, kde nás budú chcieť „zabásnuť“. Jednoducho luxusná, pokojná a pohodová dovolenka na čiernom kontinente... :) Premietajú Jozef Vikarský a Pavol Kabát.

15.4.2018 (nedeľa) o 19:00 hod. - kultúrny uzol Stanica, Žilina-Záriečie. Vstupné 3 EUR (zľavnené 2 EUR).

ISLAND v lete aj v zime

Prečo by ste mali ísť na Island v zime? Veď je tam zima a tma … Lenže, Island je "cool" po celý rok. Prekvapivo, priemerná februárová teplota v Reykjavíku je rovnaká ako v Bratislave a naviac, približne od 15. augusta do 15. apríla máte jedinečnú možnosť pozorovať mimoriadne nebeské divadlo – spektakulárnu polárnu žiaru. Ukážeme vám aj pekné skialpové miesta. V lete zas zamierime na najslávnejší trek Laugavegur aj na obrovské fialové polia vlčieho bôbu a gýčovozeleného machu. A tisíc odtieňov modrej v "kryštálovej" ľadovcovej jaskyni pod najväčším európskym ľadovcom Vatnajokull je prístupných od novembra do marca!

21.1.2018 (nedeľa) o 19:00 hod. - kultúrny uzol Stanica, Žilina-Záriečie. Vstupné 3 EUR (zľavnené 2 EUR).

OMÁN - skutočný klenot Arábie

Krajina akoby vystrihnutá z rozprávky tisíc a jednej noci, to je Omán. Čarovná krajina, ktorá bola kedysi námornou a obchodnou mocnosťou. Krajina, ktorú formoval vplyv mnohých náboženstiev a kultúr. Pevnosti, hrady, jedinečná kuchyňa, rôzne vône a ešte omnoho viac. Spoznajte ozajstný klenot arabského sveta, zažite atmosféru naozaj arabského mesta!

x x x

13.12.2017 (nedeľa) o 19:00 hod. - kultúrny uzol Stanica, Žilina-Záriečie. Vstupné 3 EUR (zľavnené 2 EUR).

Frajerské FAERSKÉ OSTROVY

Dychvyrážajúci sever Európy! Tie najkrajšie scenérie, aké si viete predstaviť. Faerské ostrovy – nedotknuté, nepreskúmané, neuveriteľné. Kto tú zeleň ich štítov raz uvidí, bude chcieť ostať navždy. Alebo sa aspoň vrátiť. „Ovčích ostrovov“ je dokopy 19 a my sa pozrieme aspoň na niektoré z nich – na Mykinese žije najväčšia kolónia roztomilých aliek bielobradých, na Vágare padá vodopád priamo do mora, na Streymoy je možné zažiť azda najkrajšiu plavbu sveta, Klaksvík na Bordoy má nazaujímavejšiu katedrálu a výhľad na maják na ostrove Kalsoy je najneuveriteľnejší.

9.4.2017 (nedeľa) o 19:00 hod. - kultúrny uzol Stanica, Žilina-Záriečie. Vstupné 3 EUR (zľavnené 2 EUR).

JAR - najkrajší koniec sveta

Juhoafrická Republika – krajina neustále sa meniacej prírody, kde piesky najstaršej púšte sveta ustupujú rozoklaným vysokým vrchom. Krajina, na ktorej pobreží sa stretávajú dva oceány, kde sa o životný priestor delí divoká nespútaná príroda Veľkej päťky a ľudia pestrej zmesi národov a rás, ale aj krajina, z ktorej turbulentnej histórie vznikol moderný cieľavedomý a hrdý štát.

9.2.2017 (nedeľa) o 19:00 hod. - kultúrny uzol Stanica, Žilina-Záriečie. Vstupné 3 EUR (zľavnené 2 EUR).

VIETNAM a KAMBODŽA - skvosty Indočíny

Zažite unikáty Indočíny, ktoré nemajú na svete obdobu: vodné bábkové divadlo v Hanoji, architektonický div sveta – starobylý komplex Angkor Wat, očarujúce scenérie legendárneho zálivu Halong Bay, kozmopolitný Saigon, kráľovský pokoj v Hue aj oddych na najkrajších plážach. Vietnam a Kambodža, dva skvosty juhovýchodnej Ázie, každý vás očarí niečím úplne iným. Nádych komunizmu, skvelá kávička, najviac motoriek na svete a bláznivá farebná delta Mekongu – to všetko v jedinej krajine, vo Vietname. K tomu monumentálne chrámy stratené v džungliach kambodžského Angkoru. Nesmie chýbať fantastická kuchyňa, či rozmanité tváre miestnych plné úsmevov ale i stôp nedávnych tragédií, nesúce hrdo ďalej bohaté dedičstvo svojich predkov.

x x x

15.5.2016 (nedeľa) o 19:00 hod. Vstupné 3 EUR (študenti 2 EUR).

KIRGIZSKO a UZBEKISTAN - kráľovstvo zelenej a modrej

Kirgizsku vládnu hory a horám v lete zo sedla koní pastieri. Kráľovstvo zelenej, modrej, popretkávanej útulnými bielymi jurtami a stádami pasúceho sa dobytka ... Sloboda medzi nebom a zemou - neopakovateľný pocit! Uzbekistan je ako z rozprávky - čarovné krajina s množstvom prenádherných farebných stavieb. Mozaiky všetkých medres, minaretov a mauzóleí berú slová. Miesta voňajúce exotikou, miesta, v ktorých to žije. Mocné a bohaté ríše ležiace na Hodvábnej ceste, spájajúcej kedysi Západ s Východom i Orientom, si zachovali svoju príťažlivosť dodnes.

20.3.2016 (nedeľa) o 19:00 hod. Vstupné 3 EUR (študenti 2 EUR).

BARMA- zlatá krajina úsmevov

Ženy tu fajčia cigary, a chlapi chodia v sukniach a veslujú nohami. Chod krajiny sa riadi podľa hviezd, termín Dňa nezávislosti bol určený astrológom. Na pagode Shwedagon je viac zlata ako vo všetkých britských bankách dohromady. Najväčšie bohatstvo je však stále v neuveriteľne milých, usmievavých a pokorných ľuďoch.

24.1.2016 (nedeľa) o 19:00 hod. aj o 17:00 hod. Vstupné 3 EUR (študenti 2 EUR).

ISLAND – sila prírody, elfov a škriatkov

Zem ohňa a ľadu, kde cítiť silu prírody, elfov a škriatkov. Vydajte sa s nami na magický ostrov Island a objavte najbohatšiu kultúrnu scénu pod polárnym kruhom. Prejdite sa pomedzi farebné domčeky, navštívte najsevernejšie hlavné mesto sveta Reykjavík a spoznajte národ so svojským zmyslom pre humor, ktorý vystihuje príslovie: „Je lepšie chodiť bosý, ako bez kníh“. Nalaďte sa na životný rytmus, ktorý určujú lávové polia, nezbedné sopky, stovky vodopádov a tisícky oviec, ...a samozrejme troli, ktorí neradi vidia, keď im postavíte cez obývačku cestu. A mimochodom, vedeli ste, že Islanďania vypestujú najviac banánov na obyvateľa v EÚ? Aj o tom bude reč. Uvádza Eva Rosíková.

x x x

Pridaný termín: 17.5. (nedeľa) o 19:00 hod. Vstupné 3 EUR (študenti 2 EUR).

11.3.2015 (streda) o 19:00 hod. - kultúrny uzol Stanica, Žilina-Záriečie.

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA - žijúca legenda

Čo sa dá zažiť za tri týždne vo vlaku? Najdôležitejšie mestá Ruska, najhlbšie a najčistejšie jazero sveta Bajkal, buriatske Ulan-Ude. Bábušky na perónoch majú pre teba všetko. Na takmer 6 tisíc kilometrov železnej cesty do hlbokej ruskej duše nadviaže nedotknutá príroda Mongolska, a napokon kulinársky aj historicky pestrý Peking a legendárny Čínsky múr.  Pozrieme si však aj smer trate na ďaleký východ, kde Tichý Oceán zvlažuje vodami Vladivostok. Žijúca vlaková legenda - cesta, ktorú si treba vyskúšať aspoň raz za život!

8.2.2015 (nedeľa) o 19:00 hod. - kultúrny uzol Stanica, Žilina-Záriečie. Vstupné 2 EUR (študenti 1 EUR).

IRÁN - Tajomná Perzia

Starobylou Perzskou ríšou zo severu na juh. Atraktívna, 100% bezpečná jazda pestrou mnohorakosťou: zelené lesy, zasnežené hory, hlboké Kaspické more a na záver ticho a hviezdnaté nebo púšte. Cestou objavíme obrovské kultúrne poklady a nesmiernu pohostinnosť a prívetivosť miestneho obyvateľstva. O krajine ste mohli počuť všeličo, osobná návšteva vám však zaručuje iba fascinujúce a pozitívne zážitky. Autentické rozprávanie mladej Slovenky, ktorá sa do krajiny rada opakovane vracia.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: