Zvolen

 

Ďakujeme za Vašu priazeň a cestovateľské nadšenie. V letných mesiacoch nepremietame.

Tešíme sa opäť na stretnutie na jeseň!

 

18.5.2015 (pondelok) o 20:00 hod. - kaviareň Charisma, nám. SNP 78/24, Zvolen. Vstupné 2 EUR.

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA - žijúca legenda

Čo sa dá zažiť za tri týždne vo vlaku? Najdôležitejšie mestá Ruska, najhlbšie a najčistejšie jazero sveta Bajkal, buriatske Ulan-Ude. Bábušky na perónoch majú pre teba všetko. Na takmer 6 tisíc kilometrov železnej cesty do hlbokej ruskej duše nadviaže nedotknutá príroda Mongolska, a napokon kulinársky aj historicky pestrý Peking a legendárny Čínsky múr.  Pozrieme si však aj smer trate na ďaleký východ, kde Tichý Oceán zvlažuje vodami Vladivostok. Žijúca vlaková legenda - cesta, ktorú si treba vyskúšať aspoň raz za život!

 22.4.2015 (streda) o 19:00 hod. - kaviareň Charisma, nám. SNP 78/24, Zvolen. Vstupné 1 EUR.

Století Miroslava Zikmunda 

"Všetci poznajú dvojicu slávnych cestovateľov - Zikmunda a Hanzelku. Ich zážitky z ciest poznajú milióny ľudí na celom svete. Legendárnu dvojicu spája 111 tisíc kilometrov ciest, 6,5 miliónov predaných kníh v 11 svetových jazykoch 4 celovečerné filmy, 147 dokumentárnych a televíznych filmov a priateľstvo pretrvávajúce i po smrti. Všetci poznajú ich expedície a knihy. Nikto však nevie, aký život žili ..."

25.3.2015 (streda) o 19:00 hod. - kaviareň Charisma, nám. SNP 78/24, Zvolen. Vstupné 1 EUR.

UZBEKISTAN - po stopách karaván

Kráľovská, pohodlná trasa vinúca sa medzi tými najkrajšími minaretmi, medresami a mešitami Hodvábnej cesty. Bohaté mestá plné zlata a tyrkysu, ako vystrihnuté z rozprávky. Prekrásne zrekonštruované karavanseraje – orientálne hostince nám umožnia naplno si vychutnať pocity dávnych pútnikov. Miesta voňajúce exotikou a mestá, v ktorých to žije. Vynikajúce ceny a lahodná miestna kuchyňa.

12.2.2015 (štvrtok) o 19:00 hod. - kaviareň Charisma, nám. SNP 78/24, Zvolen. Vstupné 1 EUR.

IRÁN - Tajomná Perzia

Starobylou Perzskou ríšou zo severu na juh. Atraktívna, 100% bezpečná jazda pestrou mnohorakosťou: zelené lesy, zasnežené hory, hlboké Kaspické more a na záver ticho a hviezdnaté nebo púšte. Cestou objavíme obrovské kultúrne poklady a nesmiernu pohostinnosť a prívetivosť miestneho obyvateľstva. O krajine ste mohli počuť všeličo, osobná návšteva vám však zaručuje iba fascinujúce a pozitívne zážitky. Autentické rozprávanie mladej Slovenky, ktorá sa do krajiny rada opakovane vracia.

14.1.2015 (streda) o 19:00 hod. - kaviareň Charisma, nám. SNP 78/24, Zvolen. Vstup voľný.

 MONGOLSKO - v ríši Džingischán a 

Krajina nekonečných pasienkov s rozlohou 30x väčšou ako Slovensko, ale iba polovicou obyvateľov. Zelené more len občas prerušia malé biele fliačiky - stáda oviec a jurty domácich pastierov. Takmer mesačná cesta furgonom z legendárnej púšte Gobi až k Tsaatanom - pastierom sobov v žijúcim v tajge, ku ktorým sa nedá dostať inak ako na koni. Boľavé svaly najlepšie liečia jedinečné zážitky.

3.12.2014 (streda) o 19:00 hod. - kaviareň Charisma, nám. SNP 78/24, Zvolen. Vstup voľný.

BARMA - zlatá krajina úsmevov

Ženy tu fajčia cigary a chlapi chodia v sukniach a veslujú nohami. Chod krajiny sa riadi podľa hviezd, termín Dňa nezávislosti bol určený astrológom. Na pagode Shwedagon je viac zlata ako vo všetkých britských bankách dohromady. Najväčšie bohatstvo je však stále v neuveriteľne milých, usmievavých a pokorných ľuďoch.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: