BARMA - zlatá krajina úsmevov

Ženy tu fajčia cigary, chlapi chodia v sukniach a veslujú nohami. Chod krajiny sa riadi podľa hviezd, termín Dňa nezávislosti bol určený astrológom. Na pagode Shwedagon je viac zlata ako vo všetkých britských bankách dokopy. Najväčšie bohatstvo je však stale v neuveriteľne milých, usmievavých a pokorných ľuďoch. Na záver si doprajeme oddych na legendárnej pláži Ngapali – podľa názoru mnohých najkrajšej v celej juhovýchodnej Ázii!!!

SILVESTER   I   VSTUPY V CENE   I   S POBYTOM PRI MORI   I   LETISKOVÉ POPLATKY V CENE

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb. Garancia realizácie zájazdu už od 6 osôb.

 

NAŠE CENY SÚ KONEČNÉ, VRÁTANE VŠETKÝCH POPLATKOV!

Termíny Počet dní Osoba Poznámka
25.12.2015 - 6.1.2016 13 2 775 EUR uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-3. DEŇ I Letecký presun z Európy do Ázie. Do Barmy sa nedá letieť priamo – my sa zastavíme v Kuala Lumpur. Pre záujemcov možnosť večernej prehliadky malajskej metropoly. Konečne nás víta Rangún, päťmiliónová metropola  Barmy (či správnejšie Mjanmarska – vysvetlíme si rozdiel). Už ste videli kruhový objazd s pagodou uprostred? Koloniálne budovy a kompa na druhý breh rieky Yangon, kde žije úplne iný svet – dedinka Dallah. Mystiku najposvätnejšej Shwedagon Paya umocňujú po západe slnka tisícky olejových lámp. Zistite si vopred, v ktorý deň týždňa ste sa narodili, nájdete si tu svojho budhu – patróna.

4.-5. DEŇ I Prelietame na sever, do jedného z najvýznamnejších duchovných a historických centier krajiny. Mandalay a jeho okolie ukrýva až štyri hlavné mestá pôvodného štátu Bamarov. V Iwe si prezrieme drevené chrámy z romantickej konskej drožky, do Mingúnu sa preplavíme loďou cez rieku Irrawady. Tu by sme našli aj najväčšiu pagodu na svete, keby sa ju podarilo dokončiť. Rozhodne sa tu však nachádza najväčší nepoškodený zvon sveta a prekrásna, bielo žiariaca pagoda Hsinbuyme. Ulice Mandalaya sú ráno plné nekonečných zástupov mníchov s miskami, do ktorých im miestni obyvatelia s vďakou a úctou vkladajú potravu. Len v kláštore Amarapura ich žije vyše tisíc! Najčastejšie ich môžete stretnúť pri podvečernej prechádzke po najdlhšom tíkovom moste sveta U Bein.

6.-7. DEŇ I Bagan – najkrajšia scenéria sveta? Aj cestovatelia, ktorí predtým navštívili hoci aj 100 krajín, tu ostávajú v nemom úžase. Na obrovskom území je roztrúsených takmer 3 tisíc chrámov, stúp a pagod. Počas 400 rokov barmského kultúrneho rozkvetu chcel každý panovník postaviť stúpu väčšiu, krajšiu a majestátnejšiu ako jeho predchodca. Západ slnka na niektorej z nich patrí k nadpozemským. Napriek unikátnosti miesta ešte stále veľmi málo turistov ... prehliadka z pohodlia elektrobicyklov, či konských drožiek. Fakultatívne možnosť balónového letu nad pláňami na svitaní – jednotlivé stavby sa pomaly vynárajú z hmly. Top zážitok! Prelet k jazeru Inle, ukrytému v Šanských horách.

8. DEŇ I Ďalší unikát: jazero Inle - ženy tu fajčia cigary a muži v sukniach pádlujú nohami. Nocľah v hoteli „plávajúcom“ priamo na jazere. Navštívime rotujúce „ranné trhy“, na ktorých sa stretávajú príslušníci miestnych etník. Jediným dopravným prostriedkom je tu čln. Pred našou motorovou loďkou defilujú plávajúce záhrady plné zeleniny a kvetov, tkáčske dielničky, šperkári, výrobcovia lodí.Občas zastavíme.

9.-11. DEŇ I Prelet do Thandwe a zaslúžený oddych pri mori. Legendárna Ngapali, až 8 kilometrov ničím nerušeného piesku! Minimum turistov, rodinné reštaurácie servírujúce skvelé ryby a morské plody priamo na pláži. Večný smiech domácich, život rybárov ako na dlani. Čerstvé ovocie až k vášmu lehátku za veľmi príjemné ceny. Poetické scenérie a západy slnka, sladké ničnerobnie.

12.-13. DEŇ I Návrat do Rangúnu, letecký presun domov.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodnú letenku na celej trase a všetky letiskové a servisné poplatky! Transfer BA-letisko-BA, 5 miestnych preletov (Rangún-Mandalay-Bagan-Inle-Ngapali-Rangún), všetku miestnu pozemnú a lodnú prepravu. Ubytovanie v kvalitných hoteloch (zodpovedajúcich min. 3* kategórii) s raňajkami. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu. Vstupy do pamiatok podľa programu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie. Vstupné víza 45 EUR (vrátane poplatku za vybavenie víz).

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.