BRAZÍLIA - Rio de janeiro a Silvester na Copacabane

Príďte sa rozlúčiť so starým rokom do Rio de Janeira a zažite ohňostroj na vode a atmosféru, akú dokážu vytvoriť len Brazílčania. Posledný deň roka, oblečení v bielom, zahoďte do mora biele kvety a uctite tradíciu prevzatú od otrokov. Symbolizuje hádzanie darov do vody pre kráľovnú oceánu nazývanú Yemanja. Navštívte fotogenické koloniálne mesto Paraty, ležiace pri nohách dažďového pralesa, ktoré sa asi ako jediné na svete teší zo záplav a pokračujte k majestátnym vodopádom Iguazú, ktoré sú najväčším systémom vodopádov na Zemi. To musíte vidieť! A dokonca z argentínskej a aj z brazílskej strany.

SILVESTER   I   VSTUPY V CENE   I   FESTIVAL   I   PLÁŽ   I   NÁRODNÉ PARKY   I   AJ PRE DETI   I   LETISKOVÉ POPLATKY V CENE

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 13 osôb. Garancia realizácie zájazdu už od 8 osôb.

NAŠE CENY SÚ KONEČNÉ, VRÁTANE VŠETKÝCH POPLATKOV!

Termíny Počet dní Osoba Poznámka
29.12.2015 - 09.01.2016 12 3 325 EUR uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ I Odlet z Budapešti do Lisabonu. Medzipristátie v Lisabone, svojho času kráľovnej všetkých miest na svete, využijeme na cestu do mesta, poprechádzame sa po nábreží a zájdeme do moderného areálu Expo 98, odkiaľ uvidíme najdlhší most Európy. V príjemnom prostredí, počkáme na náš ďalší let do tepla.

2. DEŇ I Oh! Rio de Janeiro – vitajte v jednom s najúchvatnejších miest amerického kontinentu. Mesto s úžasnou polohou medzi nádherným zálivom a vysokým hrebeňom, na ktorom už začína prales. Množstvo zátok, zálivov a výbežkov a svetoznáme vrcholy Cukrová homolaCorcovado. Môžete sa o tom hneď presvedčiť  z vtáčej perspektívy na Cukrovej Homole, kam sa vyvezieme lanovkou. Ostane Vám čas na relax na slávnej pláži Copacabana – francúzsky vynálezca bikín by tu o inšpiráciu núdzu nemal.

3. DEŇ I A je to tu! Silvester v bielom!  Brazílčania odetí do bielych farieb Vás vezmú medzi seba a spolu s nimi sa rozlúčite so starým rokom na pláži Copacabana. Tu sa odohráva to známe veľkolepé divadlo  - ohňostroj na vode a hádzanie bielych kvetov do oceánu. Biela farba symbolizuje mier a obnovu, s novým rokom prichádza nový začiatok a nádej, že svet bude lepší! A vy budete pri tom! Určite v tento krásny deň nebude chýbať slnko, rytmy samby, usmievaví Brazílčania a dobré jedlo. Lepšie sa s novým rokom rozlúčiť ani nedá!

4. DEŇ I Nikam sa neponáhľajte. Oddychujte po úžasnej silvestrovskej noci! Po celom roku si to zaslúžite. Ďalšie slávne pláže Ria de Janeira ako Leblon a Ipanema Vás uchvátia...

5. DEŇ I Dnes Vás už čaká Kristus s otvorenou náručou na kopci Corcovado. Odveziete sa znovu oživenou električkou do bohémskej štvrti Santa Tereza, kde si môžete v malebnej kaviarni pochutnať na pravej Brazílskej kávičke a odtiaľ sa prejdeme centrom mesta. Navštívime staré mesto a jeho starú cukráreň Colombo, vystúpime po slávnom schodisku umelca Selarona, ktoré využila aj kapela U2 na točenie svojho klipu, prejdeme si  námestie Cinelandia a nazrieme do nezvyčajnej modernej katedrály. Vstúpte, uvidíte, toto miesto má svoje čaro. Večer Vás nahovoríme na návštevu štvrte Lapa, kde to žije rytmom samby  a kde sa nachádza Aqueduto da Carioca, známy tiež ako Arcos da Lapa - akvadukt, ktorý spočiatku slúžil na prenos vody z rieky Carioca do centra mesta.

6.- 7. DEŇ I Paraty – koloniálne mesto, s bohatou históriou, s jemne farbenými domčekmi, ktoré sa tešia na záplavy v uličkách, aby mohli vrhať odraz na mokrú zem a pritiahli tak objektívy fotografov. Tí akoby v ňom chceli zachytiť čas, ktorý v Paraty zastal. Mesto bolo bokom od ruchu moderného sveta a vďaka tomu sa desaťročia nemenilo a dobre si uchovalo svoju historickú atmosféru. Tak krásne je Paraty, mesto, ktoré sa asi ako jediné teší zo zaplav aj s iného dôvodu - je to totiž starý a veľmi efektívny spôsob čistenia, ktorý naprojektovali a zaviedli ešte pradávni zakladatelia mesta. Okolo roku 1800 sa tu totiž veľa zmenilo. V  horách objavili najväčšie zásoby zlata na svete a tak sa z pokojného mesta stal rušný prístav lodí, ktoré vozili vyťažený kov do Ria de Janeira a odtiaľ do Portugalska. Dozviete sa viac na prehliadke mesta so sprievodcom. Poplavíme sa okolo ostrovov a pláží odkiaľ je výhľad na záliv ostrova Isla Grande. Nad mestom sa rozprestierajú kopce pokryté krásnymi tmavozelenými dažďovými pralesmi a vy máte pocit, že už ste v inom svete.

8. DEŇ I Prejdeme do Sao Paola a odtiaľ hneď preletíme do väčšej džungle  - k vodopádom Iguazú, ktoré ležia na hranici medzi Argentínou a Brazíliou. Názov Iguazú pochádza z domorodého jazyka a v preklade znamená veľká voda. Sú to jedny z najväčších vodopádov sveta, právom označované ako najkrajšie vodopády sveta, či nový prírodný div sveta.

9. DEŇ I Naša cesta vrcholí a zážitky gradujú. My začneme návštevou vodopádov na argentínskej strane, ktorá Vám predstaví vodopády z blízka. Zásobené sú vodou z rieky Iguazú a spolu vytvárajú systém 275 vodopádov. Počas obdobia dažďov vodopádmi denne pretečie 12 750 kubických metrov vody za sekundu. Je ich naozaj veľa, sú prenádherné a budete stáť nad nimi, pod nimi, pri nich a môžete sa ich “dotknúť“ - na člnoch sa priplaviť na pár metrov a budete mokrí do nitky (fakultatívne). Deň zakončíme v Diablovom hrtane, ako nazývajú domorodci najslávnejšiu časť vodopádov. Ohromným kaňonom v tvare U, hlbokým asi 80m, sa každú sekundu valia tisíce litrov vody. Nevyfoťte si celý film, nechajte si nejaké snímky aj na ďalší deň :-).

10. DEŇ I Prezrieme si vodopády z brazílskej strany, ktorá Vám ich predstaví pohľadom viac z diaľky. Po 1500m dlhých plošinkách sa dostanete až dolu, kde na Vás bude padať voda z diablovho hrtana, nad ktorým ste deň predtým stáli. Neuveriteľne silné predstavenie Vás čakalo na záver!  Vaše ranné účesy ostanú navždy zmyté v Iguazú. Poobede ešte fakultatívna návšteva v úžasnom vtáčom parku (fakultatívne), kde sa môžete poprechádzať vo voliérach pestrofarebných papagájov Ara a iných vtákov. Nemôžete predsa odísť z Brazílie a v ten deň neuvidieť Tukana! Transfer na letisko v Iguazú v neskorších poobedných hodinách. Let do Európy s prestupom v Rio de Janeiro.

 

11. - 12. DEŇ I Transfer v Lisabone opäť využijeme na prehliadku šperku Atlantiku. Tento krát Vás čaká autobus a prichystajte sa na uchvatnú jazdu Lisabonom. Prílet domov v skorých ranných hodinách

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (ODLET Z BUDAPEŠTI) a všetky letiskové a servisné poplatky! Miestny prelet Sao Paolo-Iguazu. Transfer BA-letisko-BA (v prípade odletu z Budapešti v cene aj transfer z Košíc), doprava v Lisabone - metrom a súkromným autobusom, doprava klimatizovaným minibusom v Brazílii, výlet loďou v zálive v Paraty. Ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami. Vstupy podľa programu: na Crista, Cukrovú homolu a do oboch národných parkov v Iguazu. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie. Fakultatívne aktivity ako dobrodružná plavba pod vodopád Iguazú a vstup do vtáčieho parku.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.