DUBAJ & SRÍ LANKA - kráľovské privítanie nového roka

Ideálna kombinácia luxusu, poznávania a oddychu vhodná pre kohokoľvek! Zastávka v Dubaji, mramorovej futuristickej metropoli, kde všade okolo uvídíte bohatstvo a staviteľský úspech. Odtiaľ poletíte za vôňou korenia a chuťou pravého srílanskeho čaju, vychutnáte si zelené scenérie, koloniálnu históriu a najposvätnejšie budhistické pamiatky. Zvýši Vám aj dostatok času na pobyt pri mori, kde prívitate nový rok naozaj kráľovsky a komfortne.

SILVESTER  I   VSTUPY V CENE   I   FESTIVAL   I   PLÁŽ   I   NÁRODNÉ PARKY   I   AJ PRE DETI   I   ODLET Z BRATISLAVY   I   LETISKOVÉ POPLATKY V CENE

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 13 osôb. Garancia realizácie zájazdu už od 6 osôb.

NAŠE CENY SÚ KONEČNÉ, VRÁTANE VŠETKÝCH POPLATKOV!

Termíny Počet dní Osoba Poznámka
26.12.2015 - 05.01.2016 11 2 110 EUR uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ I Odlet z Bratislavy do Dubaja. Večerný prílet do metropoly budúcnosti.

2. DEŇ I Dubaj - mesto, ktoré vyrástlo z púšte, je dnes svojou strategickou polohou centrom obchodu, turistickou destináciou Stredného východu a medzinárodnou križovatkou. Vezmeme vás na prehliadku mesta neskutočných kontrastov: dych vyrážajúce moderné mrakodrapy, ikonický výhľad na hotel Burj Al Arab, nazývaný tiež plachetnica a autentická zastávka na tradičnom trhu s korením, látkami a zlatom. Uvidíte najväčšie a najznámejšie stavby sveta a možno začujete modlitbu počas zastávky pri mešite Jumeirah. Ochutnáte a ovoniate najrôznejšie korenie, cez Dubajskú zátoku vás prepraví miestne vodné taxi, ktorému sa hovorí Abra, nahliadnete do nákupného centra Dubai Mall a okúpete sa v Perzskom zálive. To všetko Vám za jeden deň ponúka Dubaj - jedno z najunikátnejších miest sveta! Nočný prelet do Colomba.

3. DEŇ I Nočný prílet do Colomba, presun do plážového hotela v Negombe, kde si môžete pospať, dať si neskoršie raňajky a vyrážame na okruh, smerom do srdca takzvaného „Kultúrneho trojuholníka“. Presúvame sa naprieč tropickou prírodou. Máte možnosť sa zoznámiť s miestnou dopravou - také niečo sa len tak bežne nevidí. Príchod do Pinnawella - Sloní Sirotinec, ktorý bol založený v roku 1975. Vtedy začínal s 25 slonmi a s dnešným počtom slonov, ktoré tu žijú, sa zaradil medzi najväčšie zariadenia svojho druhu na svete. Slony tu majú vytvorené prirodzené podmienky na život a môžu si utvárať vlastné stáda. Pri troche šťastia uvidíme aj každodenné kúpanie slonov, čo je jedna z najzaujímavejších atrakcií, keď sa 70 dupajúcich slonov presúva k 400 metrov vzdialenej rieke. Možnosť vidieť malé sloníčatká a ich kŕmenie z obrovských fliaš s mliekom.

4. DEŇ I Výstup na Leviu horu – impozantná skala Sigiriya sa týči 200 metrov nad okolitým terénom. Táto „pevnosť v oblakoch“ je pokladaná za ôsmy div sveta. Prehliadka zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv, fantastická vyhliadka z vrcholovej plošiny. Zastavíme sa v Habarana, kde budete mať možnosť skúsiť si jazdu na slonoch, ktorá by nemala chýbať pri návšteve Srí Lanky (voliteľné). Návšteva centra na výrobu tradičných masiek a výrobkov z dreva. Na vlastné oči uvidíme nespočetné množstvo slonov a krásnu prírodu v Národnom parku Minneriya - čaká nás totiž atraktívne jeep safari!
 

5. DEŇ I Geografický stred Srí Lanky - Dambulla. Jej pozoruhodné jaskynné chrámy vytesané do žulových skál patri právom do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Po 340 schodoch sa dostaneme k piatim skalným jaskyniam s viac ako 150 sochami Budhu (dary kráľov Valagambahu a Nissankamalla). 14 metrová socha ležiaceho Buddhu vytesaná do skaly, nadherné nástenné maľby, považované za najväčsiu plochu posiatu maľbami nájdenú na celom svete. Výhľad zo skalného masívu, slúžiaci ako vstup do jednotlivých jaskýň, dotvára magickú a spirituálnu atmosféru miesta. V dedinke Matale plnej záhrad s miestnym ovocím a korením sa oboznámime s procesom pestovania a spracúvania najrozličnejšieho korenia. Korenie bolo dôvodom, prečo sa stala Srí Lanka významným cieľom prvých objaviteľských ciest Európanov. Srílanská škorica je najkvalitnejšia na svete. Darí sa tu aj kardamonu, kurkume, vanilke, klinčekom... Príchod do posledného kráľovského mesta Kandy, kde nás čaká prehliadka. Mesto Kandy patrí do UNESCO dedičstva vďaka svojej kultúrnej a náboženskej hodnote. Navštívime obchod s hodvábom, kde budeme mať možnosť vyskúšať si typický srílanský odev - pre ženy saare a pre mužov saaron. Ku večeru budeme svedkami predstavenia tradičných Kandyjských tancov ukončeného dramatickým chodením po uhlíkoch! Po predstavení návšteva azda napojsvätnejšieho buddhistického chrámu, Dalaga Maligawa-Chrám Buddhova Zubu, kde je uložená relikvia Buddhova Zubu (Dalada Maligawa), najposvätnejšej budhistickej pamiatky. Traduje sa, že pri kremácii Budhu okolo roku 540 p.n.l. boli z pohrebnej hranice vytiahnuté jeho štyri zuby a práve jeden z nich priniesla na ostrov ukrytý vo vlasoch indická princezná Hemamala.

6. DEŇ I Ráno sa pôjdeme prejsť po kráľovskej botanickej záhrade Peradenyia, kde najlepšie spoznáte bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry – nádherné exotické rastlinstvo, jedinečné gigantické figovníky ako i pavilón orchideí, palmovú avenue, gigantické kokosy. Presun do najmalebnejšiej horskej oblasti Srí Lanky, známej ako „Malé Anglicko“ a mesto NUWARA ELIYA so silným nádychom britského vplyvu.. Práve tu nahradili Briti všetky kávové plantáže tými najlepšími čajovníkmi sveta. Nuwara Eliya - malebné scenérie čajových plantáží, zberačky s obrovskými košmi, návšteva továrne na spracovanie čaju - staneme sa svedkami celého procesu a ochutnáme pravý cejlónsky čaj presláveny po celom svete. Zelené stromy, všade naokolo hory a kopce, vodopády, úchvatná scenéria krajiny, podmanivá vôňa čaju, nespočetné množstvo čajových plantáží,  
Poznávací okruh sa pomaly uzatvára a presúvame sa do plážového hotela, kde na Vás čaká exotický Silvester a pár dní relaxu na prekrásnej zlatistej pláži.

7-10. DEŇ I KALUTARA plážový pobyt, 100% silvestrovský relax v plážovej destinácii. V prípade záujmu možnosť fakultatívnych výletov.

11. DEŇ I Transfer na letisko vo večerných hodinách (odlet realizovaný v skorých ranných hodinách), návrat domov.

 

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (ODLET Z BRATISLAVY) a všetky letiskové a servisné poplatky! Doprava klimatizovaným mikrobusom. Ubytovanie 3* hoteli s raňajkami v Dubaji,  počas okruhu na Srí Lanke s polpenziou v 3* hoteloch, na pláži v 4* hoteli s polpenziou a Silvestrovská večera počas plážového pobytu. Vstupy do pamiatok uvedených  v programe v Dubaji a na Srí Lanke. Vystúpenie kandyjskej tanečnej skupiny. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu. Vybavenie vstupných víz (ETA formulár) 30 EUR/dospelý, deti do 12 rokov zdarma.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie.

NÁŠ TIP: Počas pobytu pri mori možnosť výberu hotela vyššej kategórie a/alebo upgrade typu stravovania za doplatok. Bližšie informácie v CK.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.