KUBA - GRAND TOUR

Zakaždým iná, tak jedinečne dynamická – presne taká je Kuba.  Karibský ostrov čakajú nové časy, ale vy ešte stihnete zažiť jej neskazenú originalitu, vychutnáte si najlepší tabak na svete, skvelú kávu a mojito, alebo tanec v rytme salsy. Vyberte sa s nami na autentickú objavnú cestu naprieč Kubou, až na samý východ do Baracoa, ktoré bolo ešte pred 50. rokmi od zvyšku ostrova úplne odrezané a prístupné len po mori. Objavte teda inú časť Kuby, kde sa ukrýva čokoládový raj.

SILVESTER  I   VSTUPY V CENE   I   PLÁŽE   I   NÁRODNÉ PARKY   I   PRIAMY LET   I   LETISKOVÉ POPLATKY V CENE

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb. Garancia realizácie zájazdu už od 8 osôb.

NAŠE CENY SÚ KONEČNÉ, VRÁTANE VŠETKÝCH POPLATKOV!

Termíny Počet dní Osoba Poznámka
25.12.2015 - 08.01.2016 15 2 998 EUR uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ I Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, odlet z Viedne (o 11:10 hod. miestneho času), priamy let na Kubu (prílet o 17:25 hod. miestneho času). Transfer do hotela v Havane, uvítací kokteil, check-in a večera.

2. DEŇ I Havana – pešia prechádzka historickými koloniálnymi uličkami „Havana Vieja“ - Stará Havana, vyhlásená UNESCOm v roku 1982 ako miesto svetového dedičstva, námestie Plaza de la Catedral, námestie sv. Františka z Asisi, nádherné hlavné námestie Plaza de las Armas. Prejdeme od moderných oblastí mesta, kde sa nachádza Univerzita a námestie Revolúcie, cez slávnu pobrežnú promenádu "Malecón" a rezidenčnú štvrť Vedado, až po pôvodné koloniálne časti. Nevynecháme kubánsky „Biely dom“ (El Capitolio), historickú budovu divadla, bulvár "El Prado", bývalý prezidentský palác a mestský park, palác remesiel, palác Villanueva a El Temple. A už je to tu - dáte si radšej múzeum rumu alebo mojito v Hemigwayovom bare „La Bodeguita“? Obed si určite vychutnáte v miestnej reštaurácii v Starej Havane.

3. DEŇ I Kde teda rastie najlepší tabak na svete?!  Naozaj cigary šúľajú krásne Kubánky na holých stehnách? Presvedčíme sa o tom v oblasti Pinar del Rio, na západe krajiny. Navštívime tabakové plantáže aj továreň na cigary, kde sa dozviete všetko, čo treba a zásobíte sa darčekmi pre priateľov. V údolí Viňales budeme obdivovať jedinečnú kubánsku scenériu so zelenými skalnými útvarmi (tzv. mogoty) pripomínajúcimi kopy sena, ktoré akoby vystupovali zo zeme. Uchváti Vás jedna z najnádhernejších panorám, na ktorú sa pozrieme z vyhliadky „Los Jasmines“. Necháme Vás vytvoriť si vlastný názor na mimoriadnu nástennú maľbu – Mural de la Prehistoria, ktorá mala na žiadosť Fidela dokumentovať socialistický realizmus a Darwinovu teóriu. Plavba v tradičných člnoch po podzemnej rieke a jaskyňa "La Cueva del Indio budú nepochybne ďalším vzrušujúcim zážitkom! Obed v miestnej reštaurácii. Návrat do Havany.

4. DEŇ I Vnútroštátny prelet z Havany do Holguinu, mesta parkov. Panoramatická prehliadka mesta, vrátane parku La Loma de Cruz, Calixto Garcia Park a La Periquera. Obed v miestnej reštaurácii. Pokračovanie na pláž Guardalavaca (príchod vo večerných hodinách). Odkiaľ asi tak pochádza jej názov „Stráž si svoju kravu“? Už ani miestni to s istotou nevedia, možno vy na niečo prídete. Vraj krajšiu pláž na ostrove nenájdete! Tak si ju užite v dokonalom all-inclusive pohodlí.

5. DEŇ I Voľný deň pri mori, na pláži Guardalavaca, oddych v pohodlí all-inclusive hotela. Existuje lepšie miesto na oslavy príchodu Nového roka? Relax a pohodička, akú na Varadere nenájdete ...

6. DEŇ I Cesta na úplný východ Kuby, do mestečka Baracoa. Mesto je najstarším koloniálnym mestom Ameriky a jedným z najpôvabnejších na Kube. Cesta sem, cez hory, bola vybudovaná len nedávno. Dobre ho teda nepoznajú ani samotní Kubánci. Založené bolo v roku 1512 a nájdeme v ňom kostol s krížom Cruz Parra, ktorý sem pravdepodobne priviezol ešte Kolumbus, keď tu pristál v roku 1492. Mestu dominuje zvláštna stolová hora El Yunque. Nazrite do mesta spolu s nami, navštívime pevnosť Matachin a Mestské múzeum. A samozrejme si nenecháme ujsť miestnu špecialitu – čokoládu, ktorá je totiž na Kube ešte stále nedostatkovým a „podpultovým“ tovarom! Miestne zmrzlinárne stoja za ten zážitok. Obed na malebnom Cayo Saetia.

7. DEŇ I Plavba loďou po rieke Toa a tradičný obed. Popoludní presun do Santiaga de Cuba, bývalého hlavného mesta krajiny. Ubytovanie a večera.

8. DEŇ I Santiago de Cuba – mesto, kde sa v roku 1953, pod vedením Fidela Castra, začala kubánska revolúcia za oslobodenie od vplyvu Spojených štátov amerických. Dnes druhé najvýznamnejšie mesto v krajine a navždy kolíska kubánskej hudby. Mesto je výrazne poznačené africkým vplyvom. Návšteva domu slávneho španielskeho dobyvateľa Diega Velázquez. Budova pochádza z roku 1515 a je jedným z najstarších koloniálnych obydlí v Amerike vôbec. Prezrieme si múzeum 26. júla v Cuartel Moncada, ktoré vyobrazuje prapočiatok slávnej éry revolucionárov. Návšteva pevnosti Castillo del Morro v zálive Santiago s Múzeom pirátstva.

9. DEŇ I Výlet ku La Gran Piedra, obrovskej skale s výškou 1221m, vytvorenej sopečnou aktivitou. Nachádza sa pri ceste Mučeníkov revolúcie. Navštívime múzeum La Isabelica v budove, ktorá tu stojí akoby z iného časopriestoru. Postavali ju francúzski kolonizátori, ktorí utiekli z Haiti pri vzbure otrokov. Patrila k jednej z najdôležitejších kávových plantáží. Obed v miestnej reštaurácii. Návšteva cintorína sv. Ifigénie, kde odpočívajú mnohé z najvýznamnejších osobností kubánskej histórie, vrátane rodiny Bacardí a fantastického hudobníka Compaya Segunda.

10. DEŇ I Na ceste do Camaguey navštívime Bayamo, mestečko s bazilikou Caridad del Cobre, ktorá je najznámejším a najdôležitejším pútnickým miestom ostrova. Bayamo, bola druhá zo siedmich dedín založených v roku 1513 Diegom Velázquezom. Navštívime koloniálnu čast, vrátane rodného domu „otca národa“ Carlosa Manuela de Céspedes a Plaza del Himno. Obed v miestnej reštaurácii. Ďalej do mesta Camaguey, ktorému spletité uličky, krásne kovania dverí a tajuplné koloniálne nádvoria dodávajú klasické hispánske čaro. V tomto meste s prívlastkom „mesto umenia“ si určite nenecháme ujsť miestnu „Casa de la Musica“ s nákazlivými rytmami a sexi pohybmi tanečníkov salsy!

11. DEŇ I Po raňajkách pokračujeme naprieč ostrovom do Trinidadu. Po ceste navštívime Sancti Spiritus, hlavné mesto provincie a jeho koloniálne centrum. Nevynecháme starý most Yayabo. Obed v miestnej reštaurácii. Už sme ochutnali čokoládu, mochito a rum, navštivili sme tabakové a kávové plantáže a dnes poobede vyrazíme smerom do „Údolia cukrovarov“ na plantáže cukrovej trstiny, kde kedysi na svojich otrokov dohliadala rodina Iznaga zo 44 metrovej veže. Nechýba ani príbeh lásky dvoch bratov k nádhernej otrokyni. Údolie patrí spolu s Trinidadom k svetovému dedičstvu UNESCO. Ubytovanie, večera a oddych v all inclusive hoteli v Trinidade.

 

12. DEŇ I Trinidad, tretia osada na Kube založená Španielmi v roku 1514. Prehliadka malebných uličiek plných predajcov zeleniny a hráčov domina. Romantické múzeum zachytáva životný štýl a architektonické riešenia z koloniálnej minulosti mesta. V La Canchanchara, starom dome pochádzajúceho z 18. Storočia, ochutnáme unikátny Trinidad rum kokteil so šťavou z cukrovej trstiny. Pokračujeme smer Varadero so zastávkou v Santa Clara, v meste, kde je pochovaný hrdina kubánskej revolúcie Che Guevara. Prezrieme si jeho mauzóleum, pamätný obrnený vlak, ktorý vykoľajil spolu so svojimi spolubojovníkmi, park Vidal a námestie Revolúcie. Večer príchod na Varadero, all-inclusive ubytovanie.

 

13. DEŇ I Slnko, salsa, sny ... sladké ničnerobenie a vychutnávanie drinkov z baru vášho all-inclusive hotela.

14. DEŇ I Záverečný deň na pláži, popoludní transfer na letisko vo Varadere a odlet domov (o 16:40 hod.).

15. DEŇ I Prílet do Viedne o 08:40 hod. miestneho času, transfer do Bratislavy.

 

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (priamy let Viedeň-Varadero-Viedeň) vrátane všetkých letiskových a servisných poplatkov! Transfer BA-letisko-BA. Miestny prelet Havana - Holguín. Doprava klimatizovaným mikrobusom, príležitostne taxíkmi. Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch počas okruhu, na plážach vždy 4* hotely. Polpenzia v Havane, obedy počas všetkých výletov poznávacej časti, all inclusive služby v Guardalavaca, Trinidade a na Varadere! Slovensky hovoriaci sprievodca. Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu (UPOZORNENIE: niektoré múzeá a/alebo tabakové továrne môžu byť počas sviatkov zatvorené).

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie.

POVINNÉ DOPLATKY: Odletová taxa 25 CUC (cca 23 EUR, platba na mieste). Vstupná turistická karta 22 EUR.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.