SRÍ LANKA - kráľovské privítanie Nového roka

Ideálna kombinácia poznávania a oddychu vhodná pre kohokoľvek! Vôňa korenia, chuť pravého čaju, zelené scenérie, koloniálna história, najposvätnejšie budhistické pamiatky, a predsa aj dostatok času na pobyt pri mori.  Akurátna veľkosť, a súčasne obrovská rozmanitosť ostrova nám dovolí užiť si ho naplno, a predsa komfortne a v pohodovom tempe!

VSTUPY V CENE   I   SILVESTER   I   PLÁŽ   I   NÁRODNÉ PARKY   I   AJ PRE DETI   I   ALL INCLUSIVE

!!! ODLET Z BRATISLAVY !!!

26.12. BTS-DXB 13:30-22:15 I DXB-CMB 23:20-05:20 (27.12.)

05.01. CMB-DXB 01:40-05:10 I DXB-BTS 09:10-12:40

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 14 osôb.

Termín Počet dní Osoba Poznámka
26.12.2017 – 05.01.2018 11 uzavreté uzavreté

* platí pri ubytovaní 2 detí s dvoma dospelými, 1 dieťa s 2 dospelými na vyžiadanie

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ (26.-27.12.) I LET-PINNAWELA-HABARANA


Odlet z Bratislavy v utorok popoludní, let na Srí Lanku s prestupom v Dubaji. Prílet do Colomba v stredu ráno. Privítanie a stretnutie sa s Vaším sprievodcom. Vyrážame naprieč krásnou tropickou prírodou. Po ceste zastavíme na chutné tradičné raňajky.
 Prvá zastávka je v PINNAWELE - sloňom sirotinci. Možnosť vidieť veľké počty slonov v tesnej blízkosti, cez 70 slonov, aj malé sloníčatká. To najkrajšie je hromadné kúpanie sa slonov v rieke a pozorovanie ako sa títo „obri“ šantia a hrajú. Na prvý deň nám to stačí, keďže budete unavení po dlhom cestovaní. Presun do hotela v HABARANE, oddych, možnosť osviežiť sa v hotelovom bazéne, večera a nocľah.

3. DEŇ (28.12.) I SIGIRIYA-HABARANA-NP MINNERIYA

Ráno začneme s troškou športu a zdoláme Skalnú pevnosť, Leviu Horu, Ôsmy Div Sveta – SIGIRIYA (UNESCO). Budeme „šplhať“ na 200 metrov čnejúcu sa skalnú pevnosť. A na konci to najlepšie, samotný vrchol skalnej pevnosti, kde sa nám naskytne jedinečný, dych vyražajúci výhľad, ktorý určite stojí za tú námahu.
V HABARANE budete mať možnosť skúsiť si aj jazdu na slonoch (voliteľné). Popoludní vyrazíme všetci spolu na jeep safari, kde na vlastné oči uvidíme nespočetné množstvo slonov a krásnu prírodu v národnom parku MINNERIYA.
 Ku večeru si môžete zájsť aj na tradičnú ayurvedskú masáž, ktorá zrelaxuje nielen Vaše telo, ale aj myseľ a dušu (voliteľné). Transfer do hotela, večera a nocľah.

4. DEŇ (29.12.) I DAMBULLA-MATALE-KANDY


Ráno naberieme smer DAMBULLA, komplex 5 jaskýň považovaný za najväčšiu plochu posiatu maľbami nájdenú na celom svete (UNESCO). Skalné chrámy s viac ako 150 sochami Buddhu a nadhernými nástennými maľbami. Ďalej sa po ceste zastavíme v MATALE – v záhrade korenia uvidíme, ako rastú rôzne druhy korenín a byliniek a na čo všetko sa používajú. Príchod do posledného kráľovského mesta KANDY. Aj toto mesto patrí do svetového dedičstva UNESCO. Navštívime obchod s hodvábom, kde budeme mať možnosť vyskúšať si typický srílanský odev pre ženy sárí a pre mužov sárón. Večer budeme svedkami predstavenia tradičných kandyjských tancov, ktoré vyvrcholí ohňovou šou. Po predstavení návšteva azda napojsvätnejšieho buddhistického chrámu, Dalaga Maligawa - Chrámu Buddhovho Zubu, kde je uložená rovnomenná relikvia.
 Po nabitom dni transfer do hotela, večera a nocľah.

5. DEŇ (30.12.) I ČAJOVÉ PLANTÁŽE-KALUTARA


Ráno sa vyberieme do najmalebnejšiej oblasti Srí Lanky. Zelené stromy, všade naokolo hory a kopce, vodopády, úchvatná scenéria krajiny, podmanivá vôňa čaju, nespočetné množstvo ČAJOVÝCH PLANTÁŽÍ, zberačky čaju, fabrika na výrobu čaju (tu ochutnáme originálny cejlónský čaj presláveny po celom svete), chladnejšia klíma a zeleninové políčka.
 Po poslednej bodke programu sa pomaly presúvame z hôr na pobrežie do plážového hotela v KALUTARE, kde na Vás nasledujúci deň čaká pompézna oslava Nového Roku v exotickom štýle.

6.-8. DEŇ (31.12.-2.1.) I PLÁŽOVÝ POBYT KALUTARA

100% relax v 4* hoteli Tangerine Beach so službami all inclusive – deluxe izby s výhľadom na more!

9. DEŇ (3.1.) I BALAPITIYA-GALLE-KALUTARA


Dnes sa presunieme do oblasti BALAPITIYA, kde sa na loďke vydáme na safari dobrodružstvo po rieke Madu Ganga. Budeme míňať desiatky ostrovov cez husté porasty mangrovníkov a zastavíme sa na niekoľkých z nich. Na jednom ostrove navštívime 200 rokov starý buddhistický chrám; na ostrove so „škoricovou farmou“ nám miestna rodinka ukáže, ako tú škoricu pestujú a lúpu; najzaujímavejšou atrakciou je tzv. Fish Spa - malé pestrofarebné rybky, ktoré Vám urobia poriadnu masáž a pedikúru na nohách :-) Uvidíme aj rôzne druhy zvierat - opice skákajúce pomedzi stromy, vodné monitory, jašterice, rôzne vtáky a ak budeme mať štastie aj krokodíly. Po ceste zastávka aj na korytnačej farme, kde uvidíme od najmenších po najväčšie korytnačky. Mestečko GALLE je malebné staré mesto s osobitým nádychom romantickej a historickej atmosféry. Navštívime pevnosť, kde Holanďania vybudovali hradby a bašty, vstúpime akoby do iného sveta. Miestami to tu pripomína staré europské uličky, nájdeme tu rôzne kostolíky, mešity, maják, galérie, obchodíky, penzióny a kaviarničky. Galle je jedno z najzachovalejších koloniálnych miest v juhovýchodnej Ázii a patrí takisto do dedičstva UNESCO. Návrat do hotela, večera.

10.-11. DEŇ (4.-5.1.) I KALUTARA PLÁŽOVÝ POBYT-COLOMBO-LET

Posledné dopoludnie v sladkom ničnerobení ... Poobede ešte vyrazíme do hlavného mesta COLOMBO. Colombo ako hlavné, najväčšie mesto a hlavný prístav ostrova, je unikátnym miestom prepojenia starého s novým a moderného s tradičným. Uvidíme „mrakodrapovú modernú časť“, Námestie Nezávislosti, mestskú radnicu, BMICH Konferenčnú Halu, rušnú dopravu hlavného mesta, jazero Beira a promenádu Galle Face Green. Samozrejme, neoddeliteľnou súčasťou návštevy sú aj posledné možnosti na nákupy :-) Čerešničkou na záver dovolenky bude určite skvelá rozlúčková večera. Transfer na letisko v piatok 4.1. v neskorých večerných hodinách, odlet 5.1. v skorých ranných hodinách, prílet do Bratislavy v sobotu dopoludnia.

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (ODLET Z BRATISLAVY). Doprava klimatizovaným mikrobusom. Ubytovanie s polpenziou v 3* hoteloch počas okruhu (3 noci), na pláži (5 nocí) v 4* hoteli Tangerine Beach v deluxe izbách s výhľadom na more (rodiny s 2 deťmi v junior suite izbách) so službami all inclusive. Silvestrovská večera s programom v plážovom hoteli, slávnostná rozlúčková večera v Colombe. Vstupy do pamiatok uvedených v programe. Slonie safari v NP Minneriya. Vystúpenie kandyjskej tanečnej skupiny. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu 470 EUR. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať prostedníctvom CK).

POVINNÉ DOPLATKY: Servisné poplatky 390 EUR. Vybavenie vstupných víz (ETA formulár) 37 EUR/dospelý, deti do 12 rokov zdarma.