NOVÝ ZÉLAND - Vianoce a Silvester u protinožcov

Úplne nový zájazd po Novom Zélande, ktorý kombinuje málo známe a tiež najznámejšie miesta a prírodné krásy tohto ostrovného štátu. Ste fanúšikovia filmu Pán prsteňov? Výborne! Oceníte, že zájazd je prešpikovaný miestami, kde sa natáčali scény do tohto kultového filmu, navštívite dedinu Hobbiton a ďalšie. Alebo Vám Pán prsteňov nič nehovorí? Vôbec nevadí, navštívite prírodné perly súostrovia a program si do určitej miery môžete upraviť tak, aby Vám vyhovoval. Návšteva miest z natáčania filmu Vás nijako nezasiahne, jedná sa takmer vždy o krásne prírodné miesta a vyhliadky, ktoré ocení každý milovník prírody. Na tomto zájazde sa nudiť nebudete - budete v horách, medzi sopkami a okúpete sa na najlepších plážach Zélandu.

VIANOCE AJ SILVESTER   I   VSTUPY V CENE   I   NÁRODNÉ PARKY

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb. Garacia realizácie zájazdu už od 6 osôb.

LETOVÉ ČASY:

22.12. PRG-PVG 13:30-07:25 (23.12.) I 23.12. PVG-AKL 23:30-16:25 (24.12.)

09.01. AKL-PVG 22:20-05:45 (10.01.) I 10.01. PVG-XIY 11:10-14:10 I XIY-PRG 15:45-18:50  

PRG*-Praha, PVG-Šanghaj, XIY-Xian, AKL-Auckland   I   *možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie (za príplatok)

Termín Počet dní Osoba Poznámka
22.12. 2018 - 10.1. 2019 19 3 470 EUR uzavreté

1.-2. DEŇ I Let na trase Viedeň/Budapešť/Praha - Auckland s prestupom podľa letenky. Prílet do Aucklandu v 3. deň.

3. DEŇ I Po prílete transfer do hotela v centre mesta. Prehliadka najväčšieho mesta Nového Zélandu so sprievodcom. Uvidíte známu tepnu mesta Queen street, historickú radnicu alebo krásnu budovu divadla. Fakultatívne možnosť návštevy najvyššej veže južnej pologule, Sky Tower. Potom nasleduje odpočinok a aklimatizácia po náročnej ceste.

4. DEŇ I Ráno vyrazíme minibusom z Aucklandu do krásnej oblasti polostrova Coromandel. Tento malebný región je známy svojím krásnym pobrežím a predovšetkým najkrajšími plážami Nového Zélandu. Prehliadka oblasti a prechádzka na najkrajšiu pláž Zélandu, Cathedral Cove. Možnosť kúpania, relaxácie a krásnych prechádzok v prírode.

5. DEŇ I Ráno či dopoludnia navštívime raritu tejto oblasti, známu pláž "Hot water beach", kde sa môžete na okraji oceánu kúpať vo vlastnom piesočnom bazéniku s horúcou vodou. Opäť nasledujú prechádzky po pobreží v krásnom okolí. Popoludní prejazd do jednej z najznámejších oblastí severného ostrova, mesta Rotorua. Tu môžete vidieť gejzíry, geotermálne parky, termálne kúpele a maorskú kultúru.

6. DEŇ I Dnes je čas vyhradený na prvú prehliadku miest z Pána prsteňov, a to známej dediny Hobbiton (za príplatok). Tí z Vás, ktorí by radšej strávili čas inak, si môžu zvoliť iný fakultatívny výlet (maorská kultúrna show s tradičnou večerou, rafting na rieke Kaituna, vyhliadkový let k sopka Tarawera, návšteva maorskej dediny v Rotorua, celodenný výlet do unikátnej jaskyne so svietiacimi červami Waitomo Caves s prehliadkou, lanovka na vyhliadku v Rororua, plavba parníkom po jazere Rotorua vrátane obeda – podrobnejšie info o cenách v CK), alebo si prípadne prezrieť mesto Rotorua a zájsť si oddýchnuť do termálnych kúpeľov.

7. DEŇ I Na ceste k jazeru Taupo sa zastavíme v geotermálnom parku s bublajúcim bahnom a gejzírom Wai-o-tapu, ktorý patrí k najkrajším v oblasti. Vstup je v cene. Vezmeme Vás aj na kúpanie v horských prameňoch v prírode, kam chodia len miestni. Popoludní kratší prejazd k jazeru Taupo, ktoré sa nachádza asi 130 km od Rotorua. Zastavíme sa aj pri známych vodopádoch Huka Falls.

8. DEŇ I Ráno sa presunieme na krátkom úseku (asi 50 km) z Turangi do NP Tongariro, do dedinky v srdci tohto vyhláseného národného parku. Je známy vďaka svojim sopkám, krásnym trekom a v neposlednom rade aj nakrúcaniu filmových scén Pána prsteňov. Máme takmer celý deň na prechádzku či túru podľa vlastného uváženia do blízkosti sopiek. Dostane sa Vám krásnych výhľadov na sopky aj sopečné jazierka. Nachádza sa tu jeden z najkrajších trekov Nového Zélandu, Tongariro Crossing a tiež niekoľko miest, kde sa realizovali scény do filmu (Mt. Ngauruhoe, Whakapapa, Tukino ski filed, Tawhai Falls) a ktoré môžete navštíviť. Nocľah opäť pri jazere Taupo.

9. DEŇ I Pohodová jazda od jazera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), zastávky po ceste krásnou krajinou. Popoludní krátka prehliadka hlavného mesta Wellington a jeho pamätihodností, vrátane domu parlamentu, alebo napríklad vojnového pamätníka. Navštívime aj miesta z Pána prsteňov, ako napr. Mt. Victoria alebo Weta Cave. Nocľah v hoteli.

10. DEŇ I Dopoludnia máme ešte chvíľu čas na prechádzku v meste Wellington, v čase obeda nás už čaká trajekt na „južný ostrov“. Počas niekoľkohodinovej plavby sa môžete kochať krásnou scenériou okolitých ostrovčekov, ktorá rozhodne stojí za to. Po vylodení na južnom ostrove pokračujeme do mesta Nelson, ktorý je vstupnou bránou k ďalšiemu nádhernému národnému parku Abel Tasman.

11. DEŇ I Celý deň je určený k prehliadke tohto krásneho národného parku, ktorý ponúka krásne a divoké pláže, skvelé treky pozdĺž pobrežia, možnosti kajakovania a pri troche šťastia zahliadneme aj tulene. Plavba loďkou pozdĺž pobrežia (v cene) s možnosťou prejsť sa z jednej pláže na ďalšiu - uvidíte tak podstatnú časť celého NP Abel Tasman. Možnosť kúpania na krásnych plážach s krištáľovou vodou. Nocľah opäť v Nelson.

12. DEŇ I Cesta z mestečka Nelson do prímorského mestečka Greymouth. Väčšina cesty vedie po krásnom pobreží plnom skvelých vyhliadok. Popoludní zastávka na mieste zvanom Punakaiki (palacinkové skaly), ktoré sú obľúbenou turistickou atrakciou. Po ceste si môžeme urobiť prechádzku k útesu, odkiaľ môžete vidieť kolóniu tuleňov - podľa počasia.

13. DEŇ I Naprieč ostrovom pocestujeme do krásnej oblasti Arthur's Pass NP, ktorá sa bude páčiť každému milovníkovi prírody. Čas na prehliadku krásneho mesta Castle Hill plného skalných útvarov. Tu boli natáčané scény k filmu Listy Narnie. Pokračujeme krásnou prírodou až do oblasti mesta Christchurch.

14. DEŇ I Dnes nás čaká necelých 300 km okolo krásnych jazier až do mestečka Twizel. Pôjdeme ku krásnym mliečnym jazerám Tekapo a Pukaki, ktoré sú ideálne na prechádzku a krásne fotky. Navštívite vyhlásený a fotogenický kostolík na brehu jazera, Church of Good Shepherd (Kostlík Dobrého pastiera). V podvečer dorazíme do Twizel – v okolí sa tiež natáčali scény k filmu Pán prsteňov.

15. DEŇ I Ráno vyrazíme do vyhláseného národného parku Mt. Cook, kde nás čaká krásny, 3-4 hodinový trek či prechádzka krásnou horskou prírodou. Uvidíte najvyššie hory Zélandu, divokú rieku aj ľadovcové jazerá a ľadovce. Popoludní si smerom do mesta Queenstown opäť urobíme niekoľko pekných a scénických zastávok. Pôjdeme cez krásny prírodný hrebeň Lindis Pass so surovou prírodou, zastavíte samozrejme aj na miestach ďalších scén Pána prsteňov a pri kaňone Kawarau Gorge.

16. DEŇ I Celý deň určený na prehliadku najkrajšieho mesta južného ostrova Queenstown, ktoré je centrom všetkého diania na tomto ostrove a môžeme povedať aj najkrajším mestom na Zélande. Sprievodca Vás počas dopoludnia prevedie mestečkom, popoludní voľný program. Môžete sa napríklad pozrieť lanovkou na krásnu vyhliadku nad mestom alebo využiť miektorú z mnohých aktivít, ktoré sa tu ponúkajú. Mestečko leží v krásnej prírode pri jazere, zovreté horami a kaňonmi. V zime sa stáva Queenstown lyžiarskym centrom. Fakultatívne výlet parníkom po jazere na typickú zélandskú farmu.

17. DEŇ I Dnes si môžete vybrať, ako strávite deň v tejto krásnej oblasti. V cene máte výlet so sprievodcom do oblasti dediny Glenorchy, ktorá sa nachádza na opačnej strane jazer. Začína tu niekoľko krásnych trekov a vôbec celá oblasť ponúka krásnu prírodu. Navštívite aj ďalšie dve prírodné miesta, kde sa nakrúcali scény Pána prsteňov (12 milo delta a Paradise). Ak čas dovolí, cestou späť sa môžete zastaviť aj na hrebeni miestnych hôr a nahliadnuť do Skippers kaňonu, ktorý je krásnym prírodným úkazom a ďalším miestom z Pána prsteňov. Popoludní návrat do Queenstownu. Alternatívou je možnosť celodenného výletu s anglicky hovoriacim sprievodcom do krásnej oblasti s vyhláseným Milford Sound spojený aj s plavbou loďou medzi fjordmi.

18.-19. DEŇ I Ráno či počas dňa (podľa leteniek) transfer na letisko a prelet z Queenstown do Aucklandu, odkiaľ podľa času medzinárodných leteniek návrat späť domov.

CENA ZAHŔŇA: Spiatočnú letenku Viedeň/Budapešť/Praha – Auckland. Všetky ubytovania podľa programu (hotel či motel 3-3,5*), všetku dopravu uvedenú v programe (minibus), letiskové transfery, všetky výlety a vstupy podľa programu. Trajekt medzi ostrovmi NZ. Služby slovenského/českého sprievodcu po celú dobu pobytu, informácie a manuály k ceste / výletom. Poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA: Stravovanie (okrem uvedeného). Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK). Fakultatívne výlety (predovšetkým v oblasti Rotorua). Vstupné víza do Číny (v závislosti od využitia letenky).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 430 EUR.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.