ZANZIBAR - Silvester v tyrkysovom raji

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v  teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z korálového kameňa! Tak sa nazýva historická časť Zanzibar City, hlavného mesta krajiny, ktorá bola pôvodne bohatou sultánovou ríšou s  prezývkou „čierna hviezda otrokárstva“.  Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malé miestne farmy, ktoré pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v rezervácii Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém) – kúpanie a oddych po celoročnej práci a privítanie nového roka na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

SILVESTER   I   VSTUPY V CENE   I   PLÁŽ   I   NÁRODNÉ PARKY   I   AJ PRE DETI

!!! ODLET Z BRATISLAVY !!!

27.12. BTS-DXB 13:30-22:15 I 28.12. DXB-ZNZ 01:55-06:45

03.01. ZNZ-DXB 21:35-04:30 (04.01.) I 04.01. DXB-BTS 09:10-12:40

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 12 osôb.

Termíny Osoba Poznámka
27.12.2019 - 04.01.2020 (9 dní) 1 470 EUR uzavreté

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. DEŇ (27.12.) I Odlet z Bratislavy na Zanzibar. Prílet na druhý deň v ranných hodinách.

2. DEŇ (28.12.) I Oddych na tyrkysových plážach sa už blíži, ale my ešte po ceste navštívime lesnú rezerváciu Jozani, ktorá je jediným národným parkom v strede ostrova a je domovom ohrozených druhov opíc ako je guaréza červená. Tie sú najväčším lákadlom v celom parku a sú symbolom celého parku. Je to druh opice, ktorej zanzibarský poddruh sa nenachádza nikde inde, len na Zanzibare. V národnom parku Jozani sa jej pomerne dobre darí. Ďalšou zaujímavosťou je miestny mangrovníkový les. Preplavíme sa aj na  pôvodne "neslávne známy" Prison Island, torý bol najprv domovom otrokov a neskôr chorých obyvateľov. Pochmúrna história ostrova je však už dávno preč a teraz bude naším hlavným cieľom pozorovanie nádherných korytnačiek obrovských, ktorým sa stal tento ostrov domovom.

3. DEŇ (29.12.) I Prehliadka historickej časti hlavného mesta - Stone Town. Prevedieme Vás legendárnym miestom, kde história ostáva pevne prítomná tak, ako jeho domy z koralových kameňov s prekrásnymi vyrezávanými drevenými dverami. Prejdeme sa labyrintom kľukatých uličiek, kde sú všadeprítomné pozostatky sultánských palácov, ktoré Vás prenesú do rozprávkových predstáv o tom, čo toto miesto zažilo, kedže bolo kedysi hlavným prekladiskom otrokov – o kontraste ich trpkého života s životom ich majiteľov nám vypovie Múzeum otroctva, umiestnené na mieste bývalého trhu s otrokmi. Uvidíme aj Dom divov alebo Dom zázrakov, ktorý je najvyššou stavbou na ostrove. Bolo to prianie jeho majiteľa, sultána Bargasha bin Saída. Je z neho výhľad na park Forodhani na staromestskom nábreží, hneď vedľa pri starej pevnosti. Palác zázrakov získal svoje pomenovanie aj vďaka tomu, že išlo o prvú elektricky osvetlenú budovu. Nachádza sa približne 15 minút chôdze od domu speváka Freddieho Mercuryho, ktorý sa tu narodil. Dnes si ho však môžeme pozrieť takisto len zvonka, keďže jeho izby sa prenajímajú bohatým turistom. Navštívime aj krásnu katedrálu a arabskú pevnosť.

4. DEŇ (30.12.) I Po raňajkách naberieme smer sever, po ceste sa zastavíme na slávnom spice tour, kde spoznáme a ochutnáme zanzibarské korenie a ovocie v jeho nevysušenej podobe, teda nie tak, ako sme zvyknutí v Európe. Dozvieme sa o jednotlivých druhoch korenia, organicky pestovaných bylinkách a o tom, ako sa používajú v tradičnej medicíne, kozmetike a varení. Po prehliadke Vás pozývame na výdatný obed, uvarený s použitím zanzibarského korenia, a samozrejme si doprajeme aj šťavnaté ovocie. Poobede už sľúbený príchod do raja v najpopulárnejšej oblasti Nungwi - biela pláž, prekrásne farby čistého oceánu, kokosové palmy, žeravé slnko, voňavé jedlo a božský pokoj.

5.-8. DEŇ (31.12.-4.1.) I Naplno si užijete 4-dňový relax pri mori :-) ... Kúpanie v tyrkysových vodách Indického oceánu, prechádzky po bielej pláži, či pozorovanie západu slnka - v jeden z príjemných večerov sa za ním vyberieme aj na tradičnej plachetnici! Vyberieme aj k prekrásnym koralovým útesom ostrova Mnemba – užijeme si skvostné šnorchlovanie v bohatých vodách oceánu. Možnosť ďalších fakultatívnych aktivít (potápanie, rybolov). V našom plážovom hoteli máme v cene polpenziu - jedlo je veľmi chutné, čerstvé a voňavé! SILVESTROVSKÁ PÁRTY na pláži Kendwa patrí k TOP dokonca v celosvetovom meradle, nechýba dobrá hudba, množstvo grilovaných špecialít a samozrejme polnočný ohňostroj. Transfer na letisko posledný deň vo večerných hodinách - ešte si stihnete vychutnať more aj lahodný drink na pláži!

9. DEŇ (4.1.) I Prestup v Dubaji a návrat do Bratislavy v obedňajších hodinách ... do Nového roka 2020 sa vrátite oddýchnutí a plní síl :-)

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (ODLET Z BRATISLAVY). Doprava klimatizovaným mikrobusom. 2x ubytovanie v Stone Town v 4* hoteli s raňajkami, situovanom pri pláži s výhľadom na more, 4x na pláži v severnej oblasti Nungwi 4* hoteli s polpenziou. Výlet na Prison Island, výlet za šnorchlovaním k ostrovu Mnemba (vrátane obeda), plavba tradičnou plachetnicou za západom slnka. Vstupy do pamiatok uvedených  v programe. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu 320 EUR. Komplexné cestovné poistenie. Slávnostná silvestrovská večera a párty (cca 50 USD/osoba). Prepitné pre miestnych sprievodcov, šoférov a chyžné (podľa vašej úvahy, spolu max. 30 USD / zájazd).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 340 EUR. Vstupné víza Tanzánia 50 USD (platba v hotovosti po prílete).

POZNÁMKA: Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.