ZANZIBAR - Silvester v tyrkysovom raji

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v  teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z korálového kameňa! Tak sa nazýva historická časť Zanzibar City, hlavného mesta krajiny, ktorá bola pôvodne bohatou sultánovou ríšou s  prezývkou „čierna hviezda otrokárstva“.  Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malé miestne farmy, ktoré pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v rezervácii Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém) – kúpanie a oddych po celoročnej práci a privítanie nového roka na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

SILVESTER   I   VSTUPY V CENE   I   PLÁŽ   I   NÁRODNÉ PARKY   I   AJ PRE DETI

!!! ODLET Z VIEDNE !!! (VIE - Viedeň, ADD - Addis Abeba, ZNZ - Zanzibar)

28.12. VIE-ADD 22:05-06:25 (29.12.) I 29.12. ADD-ZNZ 10:30-13:05

05.01. ZNZ-ADD 16:00-20:40 I 06.01. ADD-VIE 00:35-04:55

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 13 osôb.

Termíny Osoba Poznámka
28.12.2020 - 06.01.2021 (10 dní) 1 690 EUR**
!!! cena vrátane letiskových poplatkov !!!
uzavreté

 PROGRAM ZÁJAZDU:

1.-2. DEŇ (28.-29.12.) I Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat. Odlet z Viedne na Zanzibar. Prílet na druhý deň v poobedných hodinách, transfer do hotela, oddych po náročnej ceste. Večer si odskočíme na tradičný "trh s jedlom", ktorý sa koná na námestíčku pri morskej promenáde. Na výber je neskutočné množstvo grilovaných morských lahôdok, zanzibarská pizza aj kebab, a najlepšie sú neskutočné kombinácie skvelých čerstvých džúsov, pripravovaných podľa vášho želania priamo na mieste (náš dlhoročný favorit je duo cukrové jablko + marakuja :)

3. DEŇ (30.12.) I Prehliadka historickej časti hlavného mesta - Stone Town. Prevedieme Vás legendárnym miestom, kde história ostáva pevne prítomná tak, ako jeho domy z koralových kameňov s prekrásnymi vyrezávanými drevenými dverami. Prejdeme sa labyrintom kľukatých uličiek, kde sú všadeprítomné pozostatky sultánských palácov, ktoré Vás prenesú do rozprávkových predstáv o tom, čo toto miesto zažilo, kedže bolo kedysi hlavným prekladiskom otrokov – o kontraste ich trpkého života s životom ich majiteľov nám vypovie Múzeum otroctva, umiestnené na mieste bývalého trhu s otrokmi. Uvidíme aj Dom divov alebo Dom zázrakov, ktorý je najvyššou stavbou na ostrove. Bolo to prianie jeho majiteľa, sultána Bargasha bin Saída. Je z neho výhľad na park Forodhani na staromestskom nábreží, hneď vedľa pri starej pevnosti. Palác zázrakov získal svoje pomenovanie aj vďaka tomu, že išlo o prvú elektricky osvetlenú budovu. Nachádza sa približne 15 minút chôdze od domu speváka Freddieho Mercuryho, ktorý sa tu narodil. Dnes si ho však môžeme pozrieť takisto len zvonka, keďže jeho izby sa prenajímajú bohatým turistom. Navštívime aj krásnu katedrálu a arabskú pevnosť. Preplavíme sa aj na  pôvodne "neslávne známy" Prison Island, torý bol najprv domovom otrokov a neskôr chorých obyvateľov. Pochmúrna história ostrova je však už dávno preč a teraz bude naším hlavným cieľom pozorovanie nádherných korytnačiek obrovských, ktorým sa stal tento ostrov domovom. Čas na nákupy v obchodíkoch v spletitých uličkách Stone Town.

4. DEŇ (31.12.) I Po raňajkách naberieme smer sever, oddych na tyrkysových plážach sa už blíži ... po ceste sa zastavíme na slávnom spice tour, kde spoznáme a ochutnáme zanzibarské korenie a ovocie v jeho nevysušenej podobe, teda nie tak, ako sme zvyknutí v Európe. Dozvieme sa o jednotlivých druhoch korenia, organicky pestovaných bylinkách a o tom, ako sa používajú v tradičnej medicíne, kozmetike a varení. Po prehliadke Vás pozývame na výdatný obed, uvarený s použitím zanzibarského korenia, a samozrejme si doprajeme aj šťavnaté ovocie. Poobede už sľúbený príchod do raja v najpopulárnejšej oblasti Nungwi - biela pláž, prekrásne farby čistého oceánu, kokosové palmy, žeravé slnko, voňavé jedlo a božský pokoj. SILVESTROVSKÁ PÁRTY na pláži Kendwa patrí k TOP dokonca v celosvetovom meradle, nechýba dobrá hudba, množstvo grilovaných špecialít a samozrejme polnočný ohňostroj.

5.-8. DEŇ (1.1.-4.1.) I Naplno si užijete 4-dňový relax pri mori :-) ... Kúpanie v tyrkysových vodách Indického oceánu, prechádzky po bielej pláži, či pozorovanie západu slnka - v jeden z príjemných večerov sa za ním vyberieme aj na tradičnej plachetnici! Vyberieme aj k prekrásnym koralovým útesom ostrova Mnemba – užijeme si skvostné šnorchlovanie v bohatých vodách oceánu. Možnosť ďalších fakultatívnych aktivít (potápanie, rybolov). V našom plážovom hoteli máme v cene polpenziu - jedlo je veľmi chutné, čerstvé a voňavé!

9. DEŇ (5.1.) I Po ceste na letisko navštívime lesnú rezerváciu Jozani, ktorá je jediným národným parkom v strede ostrova a je domovom ohrozených druhov opíc ako je guaréza červená. Tie sú najväčším lákadlom v celom parku a sú symbolom celého parku. Je to druh opice, ktorej zanzibarský poddruh sa nenachádza nikde inde, len na Zanzibare. V národnom parku Jozani sa jej pomerne dobre darí. Ďalšou zaujímavosťou je miestny mangrovníkový les. Odlet zo Zanzibaru v popoludňajších hodinách, prestup v Etiópii.

10. DEŇ (6.1.) I Prílet do Viedne, transfer z letiska Schwechat a návrat do Bratislavy v ranných hodinách ... do Nového roka 2021 sa vrátite oddýchnutí a plní síl :-)

CENA ZAHŔŇA: Medzinárodná letecká doprava (ODLET Z VIEDNE) vrátane letiskových a servisných poplatkov, batožina do podpalubia až 2x23 kg/osoba. Doprava klimatizovaným mikrobusom. 2x ubytovanie v Stone Town v 4* hoteli s raňajkami, 5x na pláži v severnej oblasti Nungwi! (toto je veľmi dôležité - práve oblasť Nungwi a Kendwa má najmenší rozdiel medzi prílivom a odlivom, t.j. more tu na rozdiel od východného pobrežia tak "neuteká") v 4* hoteli s polpenziou (okrem Slivestrovskej večere). Výlet na Prison Island, výlet za šnorchlovaním k ostrovu Mnemba (vrátane obeda), plavba tradičnou plachetnicou za západom slnka. Vstupy do pamiatok uvedených  v programe. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu 320 EUR. Komplexné cestovné poistenie. Slávnostná silvestrovská večera a párty (cca 45 USD/osoba). Prepitné pre miestnych sprievodcov, šoférov a chyžné (podľa vašej úvahy, spolu max. 30 USD / zájazd). **Prípadný príplatok za letenku v prípade prihlásenia po 25.11.2020 (v závislosti od aktuálnej ceny letenky).

POVINNÉ DOPLATKY: Vstupné víza Tanzánia 50 USD (platba v hotovosti po prílete).

SAFARI V NP MIKUMI: Možnosť absolvovať 1-dňové letecké safari v NP Mikumi (park poznám osobne, môžem odporúčať). Cena 360 EUR/osoba.

CENA ZAHŔŇA: transfer z/do plážového hotela (odchod z hotela cca 05:30 ráno, návrat večer cca o 18:00 hod.), obojsmernú letenku (trvanie letu priblžne 1 hodina) Zanzibar-NP Mikumi a späť (vrátane letiskových a servisných poplatkov), 1x dopoludňajšie a 1x poobedné safari v otvorených safari vozidlách, obed, služby rusky hovoriaceho sprievodcu (slovensky hovoriaci sprievodca v prípade minimálneho počtu 10 záujemcov). CENA NEZAHŔŇA: nápoje.

COVID-19 situácia: Tanzánia nevyžaduje po prílete test ani karanténu, rúška nie sú povinné. Najneskôr v deň návratu na Slovensko je potrebné registrovať na portáli ehranica (vybavíme za vás), ísť do domácej karantény a na 5. deň po prílete (presný termín vám pridelí Národné centrum zdravotníckych informácií), sa nechať zdarma otestovať - po obdržaní negatívneho výsledku testu je karanténu možné ukončiť.

NÁŠ TIP: Letecká spoločnosť Ethiopian momentálne umožňuje 1x bezplatnú zmenu letenky - v prípade, že by náhodou nebolo možné vycestovať (zavedenie povinnej karantény na Zanzibare, uzavretie hraníc Slovenska a podobne), budeme môcť flexibilne zareagovať.

POZNÁMKA: Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich (prihlášku) a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu s faktúrou.